PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یک سوال از استپر موتور

masoodhashemy
10-03-2010, 23:50
با سلام
کسی در مورد استپر موتور زیر در مورد ماکزیمم rpm و حداقل delay بین 1 کردن پایه هایش اطلاعی دارد؟
به موتور دومی نگاه کنید:
You can see links before reply

armstk
11-03-2010, 00:19
سلام
من از اين استپ موتور به همين شكل دارم ، توي درجه هاي مختلفي وجود داره از 1.5 درجه هستش تا حدود 15 درجه متغير هستش ولتاژشون هم از 1.5 ولتي هست تا 20 25 ولت بالا ميره البته شكل ظاهري شبيه هميني كه گذاشتي هستش
چون استپ موتور هايي كه توي ايران هستن همگي استوك و اوراق شده هستن مدل خاصي نداره كه بشه اونو معرفي كرد

masoodhashemy
11-03-2010, 00:33
واقعا میگم هر چی search کردم هیچی پیدا نمیشد!
اصلا من نمیدونم یک مدلهایی داخل ایران پیدا میشه از mp3palyer تا همین قطعات الکترونیک که هر چی search میکنی چیزی پیدا نمیشه.
زاویه 15 درجه و ولتاژ 12 ولته میخوام سرعتش رو کم و زیاد کنم باید wait بین 1 کردن پایه هاش رو تغییر بدم حالا میخوام بدونم حداقل wait و حداکثر wait چقدر تنظیم کنم؟!

mehrdadgh
11-03-2010, 12:55
مقدار wait رو میتونی بعد از خرید موتور با آزمایش و خهطا بدیت بیاری
اگه زیاد باشه که مشکلی نیست مثلا یک ثانیه بگیر !
ولی اگر از یک حدی کمتر بشود ممکن است موتور اینرسی و دقت را از دست بدهد و و یا در جا بزند و یا چند پله بپرد !

morteza_rk
11-03-2010, 14:24
سلام

حق با مهرداد جان هست ، توی ایران روش آزمون و خطا بهترین روشه. در مورد wait هم حق با ایشونه.

morteza_rk
11-03-2010, 14:26
ببخشید تازه صفحه ای که معرفی کردیو دیدم ، من عین همین استپر رو دارم ، اگه مقدار Wait از 15 میلی ثانیه کمتر باشه درجا میزنه.
ولی گرونه! من تهران پاساژ عباسیان خریدم 5000 تومن.