PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : روش استفاده از lanدر میکرو کنترولر arm

mohammadjp
08-03-2010, 14:38
با سلام
از همه عزیزان خواهشمندم در صورتی که اطلاعاتی در مورد بکارگیری lan در این سری از میکروها دارند برای اطلاع سایرین منتشر کنند.
من روش انجام را در مورد avr در کتاب 11 پروژه با avr از نشر آفرنگ مطالعه کردم ولی وقتی مطلع شدم at91sam7x128 این امکان را درون خود دارد ترجیح میدهم مسیر خود را عوض کنم
منتظر نظر سایر اساتید هستم

mohammadjp
10-03-2010, 12:01
در سایت You can see links before reply اطلاعات و یک سری برد نمونه و شماتیک اپن سورس وجود دارد . بد نیست دوستان هم سری بزنند:0013:

armstk
10-03-2010, 12:34
ميكرو هاي آرم داخل خودشون يك رابط ethernet دارن ولي براي اين كه بتونيم يك سطح فيزيكي رو براش تعريف كنيم نياز به يك بافر داره
بافري كه فعلا در ايران موجود هستش dm9161 هستش و قيمتش هم حدود 6 7 تومنه
در صورتي كه از اين بافر استفاده كنين و ميكرو رو به يك شبكه محلي وصلش كنين به ميكروي شما يك ip تعلق ميگريه

mohammadjp
13-03-2010, 11:15
مرسی
ایا میتوانید شماتیک مدار و یک نمونه کار نیز معرفی کنید. اگر منابع بیشتری معرفی کنید ممنون میشم
قیمت که گفتید 76 تومنه منظورتون که 76000 تومن که نبود؟:0013:

farzadsw
13-03-2010, 13:15
همون 6 هزار تومن درسته .
این فایل شرایط لازم برای طراحی مدارش رو گفته :
You can see links before reply

farzadsw
13-03-2010, 13:27

1nafar
15-03-2010, 08:35
سلام
توی مجله ی شماره 9 که هفته ی اینده منتشر میشه یه مقدار در موردش توضیح دادیم.
در کل توی دیتا شیت میکرو و برگه های اطلاعاتی که توسط اتمل ارائه شده ، نحوه ی راه اندازی و کار باهاش اورده شده ....
....تا اواسط هفته ی اینده منتشر میشه

arsalan681
15-03-2010, 12:10
سلام
توی مجله ی شماره 9 که هفته ی اینده منتشر میشه یه مقدار در موردش توضیح دادیم.
در کل توی دیتا شیت میکرو و برگه های اطلاعاتی که توسط اتمل ارائه شده ، نحوه ی راه اندازی و کار باهاش اورده شده ....
....تا اواسط هفته ی اینده منتشر میشه
هنوز گه 8 منتشر نشده یعنی 9 قبل از 8 میاد8o

1nafar
23-03-2010, 20:59
سلام
منظورم همون شماره ی 8 هست
در کل کار با شبکه ، بیشتر نیاز مند شناخت لایه ها و نحوه ی کار با خود شبکه هست تا برنامه زیری میکرو کنترلر .
توی این شماره سعی شده لایه های شبکه به صورت مفصل بررسی بشه تا کاربر بتونه پروژه ای رو که برای این بخش ارائه شده رو درک کنه .

mohammadjp
31-03-2010, 11:44
من یک شماتیک کامل از ارتباط میکرو و DM9161A را در سایت You can see links before reply You can see links before reply پیدا کردم
ولی برنامه و کتابخانه های اونو نداشت
ممنون میشم اگه کسی بتونه بیشتر راهنمائی کنه
اینم اون شماتیک که گفتم

1nafar
31-03-2010, 13:07
سلام
یه شماتیک توی مجله ی شماره ی 8 اورده شده ، من فایل pcb و شماتیک او رو طراحی کردم و قطعات رو هم روش مونتاژ کردم .
در کل این شماتیک مربوط به یکی از برد های اتمل هست که با بسته ی نرم افزار ی easy web سازگار هست .
توی مجله پروژه ی امادش وجود داره کافی میکرو رو طبق نقشه به dm9161 متصل کنید وبرنامه رو روش بریزید و در نهایت فایل exe ای که همراه پروژه وجود داره رو اجرا کنید و .........
توی این شماتیک دوتا مشکل وجود داره :
اول اینکه دوتا سلف هیت که گیر نمیاد ( شمارش معلوم نیست )
مداری که من طراحی کرده بودم قطعاتش smd بود و سلف 50 مگاهرتز که گیر اوردیم یه مقدار کوچک هست .
در کل اگه مدار راه بیفته ، به راحتی میشه پروژه ی easy web رو به چیزی که مد نظر هست تغییر داد .

mohammadjp
01-04-2010, 17:04
سلام
آیا شما از بردی که ساختید نتیجه گرفتید به نحوی که بتونید برنامشو تغییر بدید تا اطلاعات مورد نظر شما ارسال و دریافت بشه؟ اگر بله لطفا شماتیک با رزولوشن بالاتری بگذارید چون بعضی از قسمتهاش برام مفهوم نبود.
آیا میشه این امکان را نیز به برد آموزشی گروه اضافه کرد؟ اگه بشه که خیلی عالی میشه
استفاده از قطعات smd در عملکرد مدار مشکلی ایجاد نکرد؟ من که 2 تا برد با قطعات smd برای avr ساختم ولی درست کار نمیکرد

1nafar
01-04-2010, 18:33
سلام
من pcb رو ساختم اما همون طور که گفتم چند تا از قطعاتش رو نداشتم ( دو تا سلف ) و بدون اینا جواب نداد .
من نقشه رو از pdf زیر که رسما توسط خود اتمل منتشر شده برداشتم :
پروژه ی easyweb رو هم اتمل تایید کرده . پس این مدار قطعا جواب میده ..

استفاده از قطعات smd در عملکرد مدار مشکلی ایجاد نکرد؟ من که 2 تا برد با قطعات smd برای avr ساختم ولی درست کار نمیکرد
من تا حالا مشکلی با قطعات smd نداشتم . بهتره بعد از لحیم کاری برد رو با تینر بشورید و از لوازم مخصوص این کار استفاده کنید

mohammadjp
02-04-2010, 21:54
با سلام و آرزوی موفقیت برای شما
در بخشی از دیتا شیت نکته ای اورده شده بود به شرح زیر
ETHERNET MII is the default mode. To evaluate the RMII
mode, the user change S23 to S26 configuration in the
following way: S23 Closed, S24 Opened, S25 Closed, S26
Opened
تفاوت RMII و MII در چیست
در قسمت Errata نیز گفته بود که شماتیک با آنچه که Davicom در طراحی شماتیک ارائه کرده مغایرت دارد آیا شما شماتیک Davicom و توصیه های ایشان را در جایگزاری المان ها روی برد و فاصله آنها از یکدیگر و خطوط زمین وسیگنال را لحاظ کرده اید ؟ تا چه اندازه عدول از این توصیه ها مدار را با مشکل مواجه نمیکند

mohammadjp
07-04-2010, 14:29
به تازگی یک کنترلر اترنت پیدا کردم به نام W5100 از شرکت Wiznet که از طریق SPI میتوان هر میکروی را به شبکه وصل کرد

1nafar
11-04-2010, 09:34
سلام
هدف ما راه اندازی ماژول اترنت موجود روی میکرو کنترلر هست .
اگه شما قصد دارید فقط با شبکه ارتباط برقرار کنید و نوع ایسی و میرو کنترلر براتون مهم نیست میتونن از ای سی enc28j60 استفاده کنید .سورس ها و مثال های زیادی داره و از طریق باس spi با میکرو ارتباط برقرار میکنه .
اون دوتا مد برای تنظیمات باس هست و هر کدوم مزایای خاص خودش رو داره .
شماتیکی که من استفاده کردم برای برد های اتمل هست و ابدیت شده .
به زودی میرم سراغش و دوباره روش کار میکنم

m_ms25754
19-08-2010, 15:27
سلام من یک pcb برای dm9161aep زدم و وقتی ic رو مونتاژ کردم به مشکلات عجیبی بر خوردم من قبلش تصمیم گرفته بودم agnd و dgnd رو اصلا بهم وصل نکنم و بعد از مونتاژ اونارو با قلع طبق گفته دیتا شیت در ته pcb به هم وصل کنمم
بعد از مونتاژ دیدم که به طور عجیب پایه های 47(BGRESG) و DGND و AGND همگی به هم وصل هستند!!!
اول فکر کردم مشکل برد هست وقتی مطمئن شدم که نیست ic رو باز کردم و دیدم که
1-هیچکدام از AVCC ها به هم وصل نیستند
2-یکی از 3.3 ها جدا و دو تای دیگه به هم وصل هستند
3-یک DGND جدا است و به هیچ جا متصل نیست و بقیه DGND ها به تمام AGND ها و پایه 47(BGRESG) همگی اتصال کوتاه درونی هستند!!!!!!!
نظرتون چیه؟

m_ms25754
21-08-2010, 14:54
سلام اصلا تو این فروم کسی هست؟:(
کسی نظری نداره در مورد مشکلی که باهاش مواجه شدم :wink:

1nafar
24-08-2010, 16:38
سلام
اول از همه باید دید که این پایه ها چرا به صورت مجزا بیرون اومدن ، قطعا دلیل اصلی اون رفع نویز هست .
این پایه ها از داخل توسط یه سری فیلتر به هم متصل میشن ( فیلتر های lc ) و نمیشه گفت که هیچ اتصالی بین اونا وجود نداره . شما میتونید مدار داخلی چنین ای سی های رو در داخل دیتاشیتشون مشاهده کنید ( adc ها و Dac ها رو ببنید بهتره ) .
معمولا در تمامی مدارات باید گراند ها به هم متصل بشه تا داده ی خروجی صحن داشته باشه .

aylin
25-09-2011, 11:04
سلام
من دارم سعی می کنم روی میکرو کنترلر sam7x یه نمونه ارتباط ساده با استفاده از پروتکل UDP راه اندازی کنم. برای این که مراحل کار رو درک کنم اول یه ارتباط ساده بین دو تا pc با استفاده از #C راه اندازی کردم. بعدش در مورد لایه های مختلف شبکه سعی کردم اطلاعاتم رو بیشتر کنم. ولی هنوز موفق نشدم از طریق پروتکل UDP داده ای رو از میکرو به listener ای که با سی شارپ نوشتم ارسال کنم. راهنمایی در این زمینه می شناسید که مطالعه کنم؟ چه پیشنهادی می کنید؟
من از بورد sam7x-ex256 برای olimex استفاده می کنم.

پیروز و سربلند باشید

gbg
24-10-2012, 20:46
سلام
بالاخره راه افتاد؟

gbg
24-10-2012, 20:47
سلام
بالاخره راه افتاد؟

ramin.st
15-11-2012, 23:30
سلام مهندس توی مسیری که KEIL رو نصب کردی C:\Keil\ARM\Boards\Atmel\AT91SAM7X-EK\EasyWEB توی این پوشه یک پروژه با LAN هست بسار ساده است

موفق باشیم !!!

majid120
30-11-2012, 16:22
سلام
یه شماتیک توی مجله ی شماره ی 8 اورده شده ، من فایل pcb و شماتیک او رو طراحی کردم و قطعات رو هم روش مونتاژ کردم .
در کل این شماتیک مربوط به یکی از برد های اتمل هست که با بسته ی نرم افزار ی easy web سازگار هست .
توی مجله پروژه ی امادش وجود داره کافی میکرو رو طبق نقشه به dm9161 متصل کنید وبرنامه رو روش بریزید و در نهایت فایل exe ای که همراه پروژه وجود داره رو اجرا کنید و .........
توی این شماتیک دوتا مشکل وجود داره :
اول اینکه دوتا سلف هیت که گیر نمیاد ( شمارش معلوم نیست )
مداری که من طراحی کرده بودم قطعاتش smd بود و سلف 50 مگاهرتز که گیر اوردیم یه مقدار کوچک هست .
در کل اگه مدار راه بیفته ، به راحتی میشه پروژه ی easy web رو به چیزی که مد نظر هست تغییر داد .

سلام
تونستین از برد جواب بگیرین یا نه؟
سلف هارو پیدا کردین؟