PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش تابلو روان

Elec_l0vE
16-02-2010, 22:05
سلام به همگی

خیلی از سایتتون خوشم اومد که اینقد آموزش ها رو بطور مجانی در اختیار ما قرار میدیدaa)aa)

فقط من آموزش تابلو روان تو این سایت پیدا نکردم.چند تا دیگه هم دانلود کردم از سایتای دیگه ولی فقط مقدماتش بود و بقیش یاد ندادن:(:(:(

ممنون میشم اگه کسی داره از مدیران یا کابران واسم بزاره یا پیغام خصوصی کنه . البته مقدماتشو بلدم

بازم ممنون از همتونaa):0013:

armstk
16-02-2010, 22:46
چيزي كه زياده آموزش و مثال براي ساخت يك تابلو روان پيشرفته هستش
ديگه حالا اگر شما ميخاين يك سري امكانات ديگه مثل mmc و ps2 براش بزارين به عهده خودتون هستش
اينم يه سايت كه از ب بسم الله تا پايان مبحث تابلو نويسنده رو بازگو كرده در ضمن يه 2 3 سالي هستش كه تابلو نويسنده هاي تك رنگ ديگه از رده خارج شدن
hlachini.com

Elec_l0vE
17-02-2010, 01:43
اتفاقا این سایت رو قبلا رفتم . و اموزش هاش رو هم رفتم تا اخر ولی چیز حرفه ای نداشت .

منظورتون از رده خارج چیه ؟ من خیلی جاها دیدم ..اون چند رنگاش مگه چه ال ای دی هایی توش بکار رفته ؟ برنامش فرق میکنه

کاش با یه مبتدی رو بهتر راهنمایی میکردید.

ببخشید این برنامه رو میشه توضیح بدین .من قسمت 55535 و 63 رو نمیفهمم چه جور باید انتخاب کنم :(

$regfile = "m16def.dat
$crystal = 4000000
Config Portb = Output
Config Portc = Output
Config Portd = Output
Config Timer1 = Timer , Prescale = 64
Start Timer1
Enable Interrupts
Enable Ovf1
On Ovf1 Shift_l
Timer1 = 55535
Dim Index As Word
Dim A As Byte , B As Word , I As Byte
Declare Sub Show
S1 Alias Portb.0

S2 Alias Portb.1
S3 Alias Portb.2
S4 Alias Portb.3
Portd = &H01
Do
Reset S1 : Set S2 : Set S3 : Set S4
Call Show
Set S1 : Reset S2 : Set S3 : Set S4
Call Show
Set S1 : Set S2 : Reset S3 : Set S4
Call Show
Set S1 : Set S2 : Set S3 : Reset S4
Call Show
Index = B
If B > 63 Then
B = 0 : End If
Loop
End
Show:
For I = 0 To 7
)A = Lookup(index , Dat
A = Not A
Portc = A
Waitms 1
Portc = &HFF
Rotate Portd , Left
Incr Index
Next
Return
Shift_l:
Incr B
Timer1 = 55535

mehrdadgh
17-02-2010, 08:59
سلام

دوست عزیز اگه فایل شبیه سازی داری بزار تا بحث کنیم

اندازه تابلو 5 در چنده ؟
مقدار 63 با توجه به اندازه انتخاب شده

:wink:

hitler
17-02-2010, 14:01
کتاب مرجع کامل میکروکنترلرهای avr نویسنده پرتوی فر مظاهریان بیانلو رو مطالعه کنید . تو مثالاش یکی بود .

Elec_l0vE
17-02-2010, 14:09
خیر تابلوم 832*8 هست .اینم مربوط به همون اموزش شماره 4 اقای نصیری هست که مدارش رو هم گذاشته . میدونم مربوط زمان تایمر هست الان مثلا این 160 میلی ثانی هتاخیر ایجاد میکنه .و میدونم که این زمان با تعداد کاراکتر ها و حروف نسبت داره و تغییر میکنه ولی نمیدونم چه جوری ؟

اگه اگوریتم برنامه رو توضیح بدین ممنون میشم

درزم من توی سایت اقای لاچینی فقط برنامه دیدم . شماتیکش رو ندیدم واسه برنامه های ایشون .اگه برای مثال شماتیک یه نقشه32*8 رو بزارید خیلی به من کمک کردید

ولی همه میخان بپیچوننم یه جوری:(

Elec_l0vE
17-02-2010, 14:09
اقای هیتلر این کتاب رو بصورت پی دی اف ندارین یا مثالشو ؟

kavir
17-02-2010, 15:46
سلام
You can see links before reply
قبلا قرار داده شده است

morteza_rk
17-02-2010, 23:42
سلام دوست عزیز ==> مهناز

ورود شما رو به این انجمن تبریک میگم. به لینکهای زیر سر بزنید ، مربوط به سایت مهندس لاچینی هست وشامل توضیحات کامل + شماتیک + سورس کد هست. مخصوصا لینک دوم.

امیدوارم بتونه کمکتون کنه.

موفق باشید. :wink:

Elec_l0vE
18-02-2010, 00:06
سلام این صفحه هه رو همش دیده بودم . بیشتریاش پولیه ینی اصل کاریاش.این روزا که کسی تابلو 128*8 نمی خاد .

من دو نرمافزار احتیاج دارم :

1-تابلو های 16 یا 24 سطری رو ساپورت کنه

2-یه برنامه میخام که واسه افکت های فلش ایجاد کنه

فک نکنم کسی داشته باشه :((:((:((

morteza_rk
18-02-2010, 01:51
این چیزایی که شما می خواید مجانی در جایی عنوان نشده.

مهندی لاچینی هم خیلی لطف کردن که تا اینجای کار رو گفتن. ضمن اینکه اگه شما تونسته باشید مفهوم تابلوی 128*8 رو بخوبی درک کرده باشید براحتی می تونید برنامه ی مربوط به تابلوهایی با 16 یا 24 سطر رو خودتون بنویسید. اما برای افکتهای فلش یه ذهن بسیار خلاق نیازه و اصولا انجام این کار بیهودست؟! یعنی دوباره کاریه! هیچ لزومی نداره کاری رو که قبلا به بهترین شکل انجام گرفته دوباره انجام بدید.

اگه بدنبال کسب در آمد از این راه هستید بنظرم می ارزه که یکبار برای سورس و راهنمای این مدارات پول بدید.

ضمنا اگه در سایت مهندس لاچینی هم عضو بشید ایشون در صورتیکه فرصت داشته باشن حتما شمارو در ساخت این نوع تابلوها راهنمایی می کنن.

Elec_l0vE
18-02-2010, 05:54
ممنون از توضیحاتتون .بله میتونم برنامه ای 16 و 24 سطری رو بنویسم با توجه به همون الگوریتم 8 سطری

منظورتون رو از افکت های فلش و دوباره کاری نفهمیدم ؟فکر میکنید کد هگز اون افکت ها با برنامه هایی مثل ویژوال کار خیلی سختی باشه ؟

به نظرتون برای نوشته های فارسی با مطالعه او سورس کد ها و تفاتشون در 8 و 16 سطری میشه میشه 16 سطری ها رو خودم بسازم؟؟ با توجه به اینکه 8 سطری رو اقای لاچینی قرار دادن

ممنون میشم اگه قیمت سورس کد های فلش رو بهم بدید.چون فلش رو نددیدم تو سایت مهندس لاچینی

دوستتون گفتن تک رنگی خارج شده.ولی من تا حالا جایی چند رنگی رو ندیدم و نمیدونم به چه صورته

ببخشید خیلی سوال کردم .اخه خیلی مشتاقم.بازم ممنونم:wink::wink:

armstk
18-02-2010, 11:35
تابلو هاي چند رنگ كه به همون rgb معروفند داراي led هاي rgb هم هستن و بايد هزينه زيادي هم كنين البته اين تابلو ها داراي قيمت خيلي زيادي هستن(متر مربعي 11 ميليون تومن) ولي ميتونن كاملا مانند يك مانيتور كار كنن
براي راه اندازي اين تابلو ها يك كار pci موجود هستش كه بر روي يك كامپيوتر نصب ميشه و سپس با استفاده از كارت ها افزاينده ميتونين اندازه رو تا هر چقدر كه خواستين بزگ كنين
اين نوع تابلو ها داراي الگوريتم خيلي پيچيده اي هستش و لي نشد ندار(يكي از شركت ها توي مشهد 3 متر در 0.5 متر رو درست كرده)
براي ساخت اين تابلو شما به تعداد سطر و ستون ها تون نياز به pwm دارين كه اصلا چنين ميكرويي انقدر pwm نداره و بايد از ic هاي مخصوص pwm استفاده بشه

Elec_l0vE
19-02-2010, 19:39
سلام ممنون از جوابای شما اقایون

میخاستم ببینم به جز سایت مهندس لاچینی شما جایی رو سراغ ندارین که افکت های فلش و سورس ها رو برای تابلو های تا 32 سطر رو بفروشه ؟ یعنی نرم افزارشو

اگه قیمت ها داشته باشین ممنون میشم بگید

morteza_rk
19-02-2010, 20:30
سلام

در مورد تابلوهای چند رنگ باید بگم که علاوه بر ledهای rgb که مد نظر دوستان بود نمونه های ساده تری هم وجود داره که دارای دو رنگ قرمز و سبز هستن که وقتی هر دو رنگ با هم روشن بشن رنگ نارنجی بوجود میاد. و برای فعال کردن هر رنگ باید یک پایه ی مشترک رو فعال کرد. و کار کردن با این انواع بسیار ساده تر هست.

در مورد اینکه تابلوهای تک رنگ کم کاربرد هستن باید بگم که اصلا اینطور نیست و بقول دوستمون خانم مهناز این تابلوها بیشتر هم هستن. و کاربرد زیادی در تبلیغات دارن. منظور من از دوباره کاری این بود که این افکتها و تابلوهایی با سطرها وستون های زیاد قبلا ساخته شدن و الگوریتم مشخصی دارن و دیگه لزومی نداره تا شما خودتون بخواید از صفر شروع کنید و یه الگوریتم برای اونها بنویسید.

من شخصا اطلاعات زیادی درباره ی این تابلوها ندارم و نمی دونم که سورس شون در کجا و با چه قیمتی به فروش میرسه و آیا میشه اونارو با ویژوال بیسیک نوشت یا نه؟ اما شما می تونید حضورا به مکانهایی که این تابلوهارو می سازن مراجعه کنید و از اونها کسب اطلاع کنید.

اگه ساکن تهران هستید در پاساژ امجد طبقه ی زیر زمین می تونید به یکی از این فروشندگان و سازندگان مراجعه کنید. فکر می کنم که در پاساژ عباسیان طبقه ی همکف یا اول هم از این فروشگاهها وجود داشته باشه.

Elec_l0vE
20-02-2010, 01:08
خیر ساکن تهران نیستم.اخه مشکل اینجاست که اونا برای اینکه دست تو کارشون زیاد نشه درست جواب نمیدن که سورس رو از کجا خریدن یا اصلا خودشون برنامشو نوشتن یا نه ! یا از کجا میشه این سورس ها رو با قیمت ارزون و با کارایی بالا تهیه کرد ! اکثرا همین جورین خب حقم دارن !

جدید ترین سورس اقای لاچینی هم فقط 64*16 رو ساپورت میکنه ! که فکر نکنم به کار بیاد . حداقلش 32 سطری و 192 ستونی .چون اکثرا تابلو های این سایز رو میبینم

ممنون از راهنمایی هاتون

armstk
20-02-2010, 01:25
اگر دنبال يك لقمه حاضر آماده تالو روان هستين يه شركت هستش كه اومده اين كار رو كرده فكر ميكنم يه تابلو بزرگ به همراه نرم افزار هاي پخش انيميشن و غيره رو آماده كرده كه آخرين بار كه قيمت گرفته بودم 19 تومن بود
اينم سايتشYou can see links before reply

morteza_rk
20-02-2010, 01:43
از دوست خوبم جناب armstk تشکر می کنم بابت لینکی که قرار دادن.

این شرکت در این زمینه خیلی معروفه و منم تبلیغاتشو توی تهران زیاد دیدم ، فروشگاه جام جم کاراشو می فروشه ، ولی اسمش یادم نبود که بگم. حتما به این سایت مراجعه کنید و یه دونه از CDهاشو بخرید ، حتما حاوی نا گفته های زیادی هست.

Elec_l0vE
11-03-2010, 02:42
راستش یکی از دوستام گرفته بود میگفت برنامه هاش مشکل داره

اون نرم افزاری که 19 تومنه کارای ساده انجام میده . اون اصلی کاری که فونت فلش هم داشته باشه دوربر 600 هست :(

Elec_l0vE
11-03-2010, 02:49
من نتونسم تاپیک جدید ایجاد کنم گفتم همیج پست بده یکی منتقلش کنه

::

بچه ها تو رو خدا یکی کمکم کنه . من فیوز بیت ها رو تنظیم میکنم ولی نی دونم بعدش باید چه گزینه ای رو بزنم ؟؟؟ چون هر کدومو میزنم باز فیوز بیت ها بر می گردن به حال اولیه (توی بسکام)

لطا به ترتیب بگید بعد از تنظیم فیوز بیت کدوم گزین ها رو باید بزنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

هیچ کس یه توضیح کاملی نمیده ما ید بگیریمممممممممممممممممممم مممممممم

armstk
11-03-2010, 10:06
داخله كدوم نرم افزار كار ميكنين؟؟ با چه پروگرمري؟؟

mehrdadgh
11-03-2010, 12:47
تو بیسکام بعد از انتخاب فیوزبیت گزینه های رایت هست که بسته به نوغ فیوزبیت ( fsh , fse , fs ) شما گزینه رایت رو بزن تا فیوزبیت انتخاب شه

morteza_rk
11-03-2010, 14:35
من الان به نرم افزار بسکام دسترسی ندارم ولی در چند روز آینده یه راهنمای کوچولوی تصویری میذارم.

راجع به نرم افزارو وآموزش تابلو روان هم باید بگم : همینه دیگه!؟ فعلا قدرت و رمز و راز دست یه عده ایه و اونها هم چیزی رو نمی کنن تا سود بیشتری داشته باشن.

Elec_l0vE
11-03-2010, 14:41
ببینید باز دارید میپیچونین . ببینید من ckopt crystal jtag رو گزاین هاشو تغییر دادم حالا باید کدومگ زینه رو بزنم اقای مهرداد ؟؟؟!!! و بعدش برای ریختن برنامه کدوم گزینه رئ باید بزنم

یعنی هر فیوز بیتی تغییر بدم فرق میکنه کدوم گزینه رو بزنم ؟ تو روخ دا یکی کامل توضیح بده اموزش ها تون آدم نمی فهمه چی به چیه

پروگرامر stk 2003/300 در بسکام

راستی من برای یکی از میکروهام برنامه ریزی سریال رو غیر فعال کردم با progisp و دیگه هیچ نرم افزاری نمی شناستش چطور میتونم برش گردونم به حالت اول که نخام آیسی رو بندازم دور !

armstk
11-03-2010, 15:02
اصلا شما هر تغييري كه در تنظيم فيوز بيت ها در بسكام انجام دادين رو ازش عكس بگيرين تا ببينم چي كار كردين
مي خاين كلاك ميكروتون چقدر بشه؟

اگر شما فيوز بيت مربوط به برنامه ريزي موازي رو غير فعال كنين ، ديگه نمي تونين با پروگمرم هاي معمولي ميكرو ر درستش كنين بايد برين از يك پروگرمر st500 استفاده كنين كه قيمتش حدود 80 90 تومنه

Elec_l0vE
11-03-2010, 15:25
کریستالم داخل برنامه 10 مگ هست درست گذاشتم ؟ aa)

خب حالا اینا رو گذاشتم حالا کدوم گزینه رو بزنم ؟؟؟

وای چرا من اینقد بد شانسم حالا 500 از کجا بیارم این جوری نگید دل ادم میشکنه خب چند تا ایسی بخرم من خب:(

با progisp تنظیم کردم باید رو کدوم گزینه بزارم ؟؟؟ که دیگه این جوری نشه . اصلا میخام با همون بسکام کار کنم :x

armstk
11-03-2010, 15:38
آره فيوز بيت هاي cksl رو درست تنظيم كردين فيوز بيت sut هم مناسبه
فيوز ckopt رو هم روي 1 بزارين و خازن خارجي رو هم وصلش كنين
در ضمن اگر اولين بارتون هست فركانس رو توي برنامتون روي 1 مگ بزارين و با بسكام در مد ديفالت اونو پروگرمر كنين ديگه نيازي به تغيير فيوز بيت ها نداره

يك مشكل ديگه هم هستش كه بسكام روي بعضي از ويندوز ها كار نمي كنه (خودم تا حالا تجربه كردم) مثلا روي يك سيستم وقتي ميخاستم فيوز بيت ها رو روي كريستال خارجي تنظيم كنم ، هر كاري ميكردم نمي شد و با تعويض ويندوز درست شد

Elec_l0vE
11-03-2010, 15:44
خازن خارجی رو همیشه میزارم رو صفر چون وصل کردن خازن مکافاته ! الان این ckoptesh کدوم گزینشه پیداش نکردم !

بلخره نگفتین کدوم گزینه ها رو باید بزنم ؟!

Elec_l0vE
11-03-2010, 20:32
آقایون یه اموزش کامل و جامع واسه تنظیم فیوز بیت تو بسکام نبود ؟ ما منتظریما ...به افتخار با معرفتا کف مرتب هورراااااااااااااا

mehrdadgh
12-03-2010, 19:39
azarrobot.blogfa.com

مردم از بس که این آدرس رو دادم !

morteza_rk
17-03-2010, 12:31
با تشکر از مهرداد عزیز ، اما آدرسی که دادی معتبر نیست مهندس!

من از سفر برگشتم ، اما متاسفانه کامپیوتر من جدیده و پورت پرینتر نداره! بنابراین من نمی تونم با stk200/300 میکروکنترلرمو پروگرم کنم ، در نتیجه گزینه های تنظیم فیوزبیت برای من فعال نمیشه! اما سعی می کنم که با کامپیوتر دوستام این موضوع رو حل کنم.

فعلا اینو داشته باشید : از 5 تا گزینه ی موجود در سمت راست پنجره پروگرم کردن (Send to chip) گزینه ی آخر کد هگز تنظیماتی که شما برای فیوزبیتها در نظر گرفتید رو در متن برنامه می نویسه! فکر کنم با انجام این عمل دیگه نیازی نیست که شما برای میکروکنترلرهای بعدی فیوزبیتهارو تنظیم کنید! چون با اجرای این گزینه یه فایل دیگه در کنار فایل هگز برنامه ایجاد میشه که پروگرمر از اون برای تنظیم فیوزبیتهای میکرو استفاده می کنه ، البته همه ی پروگرمرها این ویژگی رو ساپورت نمی کنن و یکی از پروگرمرهایی که این قابلیت رو داره stk200/300 هست. البته من هنوز این موضوع رو تست نکردم! باید بیشتر بررسیش کنم.

گزینه ی Write FSB مربوط میشه به تنظیم فیوزبیتهای گسترده یا توسعه یافته! (توجه کنید که ما در هر میکروکنترلر 3 بایت فیوزبیت داریم! 1. بایت پائین 2. بایت بالا و 3. بایت گسترده (البته بعضی از میکروها بایت گسترده ندارن)
تذکر : این گزینه وقتی فعال میشه که شما فیوزبیتهای گسترده رو تنظیم کرده باشید! در غیر اینصورت این دکمه خاموش میمونه.

گزینه ی Write FSH مربوط میشه به فیوزبیتهای بایت بالا ، که اینم در صورتی که فیوزبیتهای مربوط بهش رو تنظیم کرده باشید فعال میشه وگرنه دکمش خاموش میمونه.

گزینه ی Write FS مربوط میشه به فیوزبیتهای بایت پائین ، که اینم ...

گزینه ی Write LB مربوط میشه به تنظیمات بیتهای قفل تراشه یا همون Lock bits که مثل بقیه فقط در صورتی فعاله که بیتهاش تنظیم شده باشن وگرنه دکمش خاموشه!

در اولین فرصت توی همین توضیحات رو با تصاویر مربوطه میذارم.

mehrdadgh
17-03-2010, 13:46
سلام
اصلاح شد ! :0013:

Elec_l0vE
25-03-2010, 04:10
دوستان ميشه ال اي دي هايي كه در تابلو روان بكار ميرن رو معرفي كنيد . هم نوع روز ديد هم نوع شب ديدش . و اينكه تو بازار بهش چي ميگن ؟

البته به جز ال اي دي هاي اوال كه قيمتشون بالاس

blogeab
24-07-2012, 03:26
توی این آدرس یک کتاب درباره اینجور تابلو ها هست
You can see links before reply (You can see links before reply)
فکر کنم بتونه خیلی کمکتون کنه!
تابو ثابت و تابلو روان led