PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : قطعی فیبر نوری اینترنت ، چرا؟

morteza_rk
14-02-2010, 15:16
سلام

آقا این کابل فیبر نوری ایران که مال اینترنته چرا همش از طرفای جاسک قطع میشه؟ واقعا که مسخرست. مگه زیر آب نیست؟ پس چطوری قطع میشه؟ چطوری بعد از قطع شدن اونارو بهم اتصال میدن؟ اصلا چرا کابل کشی رو عوض نمی کنن؟ بخاطر هزینه؟ به نظر من هزینه ی این قطع و وصلها خیلی سنگین تره ، ما هر دو - سه ماه یکبار قطعی داریم ، آدم روانی میشه.

یعنی کل اینترنت ایران از توی همین فیبرهای نوری میاد؟

توی اروپا و امریکا و چین و ژاپن و ضعیت چطوریه؟ اونا هم از راه فیبر به اینترنت دسترسی دارن؟ یا روش دیگه ای رو استفاده می کنن؟

سرعت اینترنت در اونجاها تا جائیکه من می دونم خیلی بیشتر از ایرانه ، ولی چرا؟ پس ما کی به اون سرعت می رسیم؟

hadibsb
14-02-2010, 16:26
در حال حاضر فیبر نوری بهترین ابزار برای انتقال اطلاعات هست و در همه جای دنیا هم ازش استفاده میشه. اینکه اینترنت سرعتش پایین هست مربوط به فیبر نیست . سرعت 128k حداکثر سرعتی هست که یه کاربر خونگی می تونه داشته باشه و این یه قانونه . برای سرعت بیشتر باید منتظر باشی قوانین عوض شن.

hamid67
14-02-2010, 19:07
آخه خارجی ها که 22 بهمن و سبزی و این جور چیزا ندارن!:lol:

morteza_rk
14-02-2010, 19:08
من عرضم این نبود مهندس! میگم چرا هی پاره میشه این لعنتی. وقتیم که پاره بشه دیگه از اینترنت خبری نیست ، یعنی سرعتش انقدر پائینه که بی خیالش میشی ، ایمیلها باز نمیشه ، سایتها باز نمیشه... همه چی داغون میشه. من اینو میگم.

arsalan681
14-02-2010, 22:19
در مورد جی میل که از نمیشه باید بگم اعلام کردن میخوان ایمیل ملی راه بندازن برا همین که استقبال بشه این کار و انجام دادن میتونی با فیلتر شکن وارد جیمیل بشی
این لینک رو هم نگاه بنداز که بگم از خودم نگفتم
You can see links before reply

alnz
14-02-2010, 22:43
آخه خارجی ها که 22 بهمن و سبزی و این جور چیزا ندارن!:lol:

دوستمون درست ميگن
عزيز دل برادر مگه دقت نمي كني كه فقط در مواقع حساس ييهو و بصورت صددرصد اتفاقي يا يه كارگر شهرداري يا يه لنگر كشتي فاتحه مي خونه تو اينترنت مملكت
اين پروژه اي ميل ملي هم فقط واسه كنترل بيشتره مثل همون اينترنت ملي كه ديگه نميشه بهش گفت اينترنت

admin
14-02-2010, 23:06
سلام
همه می دونیم
دوستان عزیز این مبحث کم کم داره س ی ا سی می شه اگر نمی خواین بلایی که سر همکاران ما چندی قبل سرشون اومد سر ما هم بیاد بیخیال بشید:0013:

alnz
14-02-2010, 23:16
سلام
همه می دونیم
دوستان عزیز این مبحث کم کم داره س ی ا سی می شه اگر نمی خواین بلایی که سر همکاران ما چندی قبل سرشون اومد سر ما هم بیاد بیخیال بشید:0013:

موافقم ؛ بهتره تاپيك قلف شه :lol:

morteza_rk
15-02-2010, 00:18
ای بابا ، تورو خدا بحث رو س ی ا س ی نکنین

من هنوز جواب سوالاتم رو نگرفتم؟ آخه چی میشه که این فیبر پاره میشه؟ مگه زیر دریا میشه فیبر نوری فیوژن کرد؟ بعد چرا از اونجا میاد؟ چرا از ترکیه یا روسیه نمیاد؟

در کشورهای اروپایی هم اینترنت با فیبر بین کشورهاشون منتقل میشه؟ پس این اینترنت ماهواره ای چیه؟ این همه ماهواره های مخابراتی که دور زمین هست بدرد چی می خوره؟

morteza_rk
15-02-2010, 00:24
راستی یادم رفت بپرسم که قضیه ی این اینترنت ملی و ایمیل ملی چیه؟ مگه اینترنتم ملی میشه؟ اون که دیگه اسمش اینترنت نیست! میشه تقریبا اینترانت ، نه؟

hadibsb
15-02-2010, 00:27
زیر دریا کابل رو فیوژن نمیکنن میارن بیرون بعد فیوژن میکنن.خب واضحه میزان ترافیک انتقال دیتا با فیبر بسیار بالاست و امکان افزایش اون با update کردن تجهیزات هست.در واقع از تمامی امکاناتی که عنوان کردید استفاده میشه ولی اینطور نیست که مثلا فقط از ماهواره استفاده بشه یا از دیشهای ماکروویو و ...

morteza_rk
15-02-2010, 00:33
خوب من میگم اینا تا کی می خوان هی این فیبرا رو بیارن بیرون و فیوژن کنن و دوباره بذارن سر جاش؟ چرا همه ی فیبرارو یهو عوض نمی کنن که پدر ملت اینجوری در نیاد؟

راستی چجوری فیبرا رو میارن بیرون؟ وقتی فیبر پاره میشه اگه بخوان یه طرفشو بیارن بیرون اون طرفش میمونه زیر آب ، تازه طرف دیگه که پاره شده رو هم اگه بیارن بیرون اونوقت کوتاه نمیان؟ این دو تا بهم میرسن که بشه فیوژنشون کرد؟

مبحث پیچیده ایه ها؟!8o

1nafar
15-02-2010, 13:25
؟ آخه چی میشه که این فیبر پاره میشه؟
یه تیکه سیم هست که از وسط دریا رد شده ، و اومده توی یه مرکز .
بعضی وقت ها لنگر یه کشتی بهش گیر میکنه و پاره میشه ، بعضی وقت ها هم مرکز اینترنت رو قطع میکنه و برای اینکه گندش درنیاد میگه کابل پاره شده .

چرا از ترکیه یا روسیه نمیاد؟
چون خودشون محدودیت پهنای باند دارن ، و ما باید از کشور های جنوبی اینترنت بگیریم ( شایدم گرون میدن و رشوه قبول نمیکنن ) .

در کشورهای اروپایی هم اینترنت با فیبر بین کشورهاشون منتقل میشه؟
بله ، تقریبا فیبر یک استاندارد برای انتقال اینترنت هست .

؟ پس این اینترنت ماهواره ای چیه؟ این همه ماهواره های مخابراتی که دور زمین هست بدرد چی می خوره؟
اکثر این ماهواره ها ، مخابراتی و جاسوسی و تحقیقاتی هستند . چون ماهواره ها هزینه ی زیادی دارن ، صرف نمیکنه ازشون برای اینترنت استفاده بشه .

راستی یادم رفت بپرسم که قضیه ی این اینترنت ملی و ایمیل ملی چیه؟ مگه اینترنتم ملی میشه؟ اون که دیگه اسمش اینترنت نیست! میشه تقریبا اینترانت ، نه؟
یه چیزی مثل ماست و خیار .....

morteza_rk
15-02-2010, 16:45
ممنون مهندس جان ، فقط یه توضیحی راجع به اینترنت ملی و ایمیل ملی بدی هم ممنون میشم و اینکه این دوتا اصلا چه فایده ای دارن؟

بعدم ایمیل ملی می تونه با یاهو و جی میل رقابت کنه؟