PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سنسور میدان مغناطیسی

lpln852
11-02-2010, 18:12
ایا سنسوری هست که بتونه میدان مغناطیسی مثلا یک اهنربا رو تا فاصله 3 متر تشخیص بده

البته بین سنسور واهن ربا مانع 3 متری وجود داره

Amiri
11-02-2010, 18:48
با سلام

سنسور اثر ها میتونه میدان مغناطیسی رو سنس کنه ، حداقل میدان آهن ربای معمولی رو که تشخیص میده (شخصاً تست کردم ) اما 3 متر فاطله خیلی زیاده ! ii998) بعید میدونم بشه با این سنسور کاریش کرد!

حالا دقیقاً میخوای چیکار کنی ؟ آهن ربات الکتریکی هست یا غیر الکتریکی ؟

شاد باشید

lpln852
12-02-2010, 13:10
من میخوام یه اهنربا یا اهنربای الکتریکی رو یه جسم وصل کنم و با یه سنسور وقتی این جسم رو بروی سنسور قرار گرفت بفهمم همین البته بین سنسور وجسم دیواری به قطر 3 متر وجود داره
اگر شما ایدهی دیگه ای دارید ممنون میشم اگر بگید

Amiri
12-02-2010, 13:32
با سلام

شرمنده من دقیقاً تگرفتم که میخوای چیکار کنی :0013: ببینم میخوای یه جسم رو با یه آهن ربای الکتریکی یه جسمی رو که پشت یه دیوار هست جذب اهن ربا کنی ؟ وقتی جسم به آهن ربا چسبید این رو بفهمی ؟ اگه اینطوریه که راههای زیادی هست برای تشخیص قرار گرفتن جسم روی دیوار میتونی از سنسور نوری یا خازنی استفاده کنی ، یا میتونی با یه سنسور اثر هال جریان کشی مگنت رو سنس کنی و با توجه به تغییر جریان تشخیص بدی که قطعه ات به آهن ربا چسبیده یا نه ...

شاد باشید

a.hojjatpanah
13-01-2016, 13:41
با سلام

سنسور اثر ها میتونه میدان مغناطیسی رو سنس کنه ، حداقل میدان آهن ربای معمولی رو که تشخیص میده (شخصاً تست کردم ) اما 3 متر فاطله خیلی زیاده ! ii998) بعید میدونم بشه با این سنسور کاریش کرد!

حالا دقیقاً میخوای چیکار کنی ؟ آهن ربات الکتریکی هست یا غیر الکتریکی ؟

شاد باشید

راستش من دقیقا میخام عبور یک جسم که میتونم بهش آهن ربا وصل کنم رو تو فاصله 30 سانتی متری سنس کنم! میشه بگید از چه سنسوری باید استفاده کنم یا شما تجربه شخصیتون چی بود؟

sarbaz13
14-01-2016, 00:19
سلام دوست عزیز شما سوالت
چند مجهولی شده ؟
درست و قشنگ بگو میخواهی چیکار کنی
1-اگر میخواهی یک جسم رو توی یک فاصله 30 سانتی متری سنس کنی یه بحثه
2-اگر جسمت اهنربا بهش وصله و میخواهی که سنس کنه یه بحث دیگست
3-اگر هم میخواهی که جسمت که آهنربا داره پشت دیوار 3 متری رو کنترل کنی که
اونم یه بحث دیگه داره
البته اگر منظورت گزینه سوم هست مشکوک میزنی و باید بری خودت رو اصلاح کنی
ولی اگر غیر از این هست
کامل تشریح کنید تا بتونیم کمکتون کنیم.

a.hojjatpanah
14-01-2016, 10:53
سلام دوست عزیز شما سوالت
چند مجهولی شده ؟
درست و قشنگ بگو میخواهی چیکار کنی
1-اگر میخواهی یک جسم رو توی یک فاصله 30 سانتی متری سنس کنی یه بحثه
2-اگر جسمت اهنربا بهش وصله و میخواهی که سنس کنه یه بحث دیگست
3-اگر هم میخواهی که جسمت که آهنربا داره پشت دیوار 3 متری رو کنترل کنی که
اونم یه بحث دیگه داره
البته اگر منظورت گزینه سوم هست مشکوک میزنی و باید بری خودت رو اصلاح کنی
ولی اگر غیر از این هست
کامل تشریح کنید تا بتونیم کمکتون کنیم.
عزیز دل برادر من چیکار دارم به 3 متر؟
من برای یک گیت کنترل تردد که چهار تا پره داره میخام سنور طراحی کنم برای همین میخام پایین هر کدوم پره ها یه آهن ربا بچسبونم و از 30 سانتی متری این آهن ربا هارو سنس کنم!
در کل بهم بگو کدوم آیسی هست که از فاصله 30 سانتی متری تشخیص آهن ربا رو بده؟

sarbaz13
14-01-2016, 12:01
سلام شما چرا آهنربا میخواهی استفاده کنید.
شما بیا از سنسورهای مادون قرمز استفاده کن برای تشخیص تردد
و برای فاصله 30سانتی که بخواهد جواب بدهد
شما یک ترانزیستور با فرستنده مادون قرمز وصل کن (یه برد کنترل تلویزیون رو نگاه کن هم اسم ترانزیستورش هست هم
ترک هاشو دنبال کنی مدارشو میفهمی)
بعدم گیرنده مادون قرمزت روبروی فرستندت توی فاصله 30سانتی متری بزار
یاعلی

a.hojjatpanah
14-01-2016, 12:33
سلام شما چرا آهنربا میخواهی استفاده کنید.
شما بیا از سنسورهای مادون قرمز استفاده کن برای تشخیص تردد
و برای فاصله 30سانتی که بخواهد جواب بدهد
شما یک ترانزیستور با فرستنده مادون قرمز وصل کن (یه برد کنترل تلویزیون رو نگاه کن هم اسم ترانزیستورش هست هم
ترک هاشو دنبال کنی مدارشو میفهمی)
بعدم گیرنده مادون قرمزت روبروی فرستندت توی فاصله 30سانتی متری بزار
یاعلی

ممنون از راهنماییتون ولی به خاطر متحرک بودن پره ها امکان سیم کشی روی خود پره ها رو ندارم.

sarbaz13
14-01-2016, 14:02
شما شکل این دستگاههتون رو با پره هاش رو با عکس
بزار بهت میگم چیکار انجام بدی

mohammadne
14-01-2016, 14:36
پایین هر کدوم از پره ها یه اهنربا وصل کن و کمی پایین ترش روی زمین سنسور مغناطیس رو جاسازی کن ، همچنین برای اینکه روی سنسور مغناطیس پا نذارن سنسور رو تا حد ممکن مرکز پره ها جاگذاری کن، هر موقع پره ها حرکت کنند شما میتونی تشخیص بدی ، همچنین میتونی برای تشخیص اینکه شخص درحال رفتن هست یا امدن از دو سنسور مغناطیس کنار هم استفاده کنی.

mstkmn
14-01-2016, 18:21
سلام
فکر کنم از تگ های rfid هم بتونی استفاده کنی.

mohammadne
15-01-2016, 01:12
استفاده از تگ و انتن های rf فکر نکنم برای شمارش افراد عبوری مناسب باشه، روش مادون قرمز یا مغناطیسی با گیت چرخان مناسبتره .

a.hojjatpanah
16-01-2016, 09:46
استفاده از تگ و انتن های rf فکر نکنم برای شمارش افراد عبوری مناسب باشه، روش مادون قرمز یا مغناطیسی با گیت چرخان مناسبتره .
با سلان اولا ممنون از راهنماییتون. تگ ها سرعتشون و برد آنتنشون کمه یه مقداری. همون سنسور مغناطیسی بهتر هستش فقط باید آی سیی رو پیدا کنم که بیشترین برد رو داشته باشه.
بازم ممنون از راهنماییتون.

sarbaz13
16-01-2016, 10:19
سلام
دوست عزیز شما آی سی خودتو پیدا کن من مداری بهت بدم که بردش
رو برات تضمین کنه
شما باید از اول میگفتی که فقط می خوام از سنسور مغناطیسی استفاده کنم.

a.hojjatpanah
16-01-2016, 10:59
سلام
دوست عزیز شما آی سی خودتو پیدا کن من مداری بهت بدم که بردش
رو برات تضمین کنه
شما باید از اول میگفتی که فقط می خوام از سنسور مغناطیسی استفاده کنم.
والا چیزی که من پیدا کردم ugn3144 هستش

Vahid zare
11-08-2017, 18:26
باسلام
یه سنسور میخوام که با برخورد یه شئ بامیدان مغناطیسی ضعیف با اون عکس العمل نشون بده و محل برخورد رو دقیق نشون بده چی پیشنهاد میدید؟

siavosh1
23-05-2018, 21:40
باسلام
یه سنسور میخوام که با برخورد یه شئ بامیدان مغناطیسی ضعیف با اون عکس العمل نشون بده و محل برخورد رو دقیق نشون بده چی پیشنهاد میدید؟
می تونید از سنسور مغناطیسی FLC100 (You can see links before reply) یا FL1-100 (You can see links before reply) استفاده کنید که می تونن میدان های در حد نانو تسلا رو دتکت کنن
اگر هر سه مولفه میدان مغناطیسی رو می خوای دتکت کنی هم سنسور FLC3-70 (You can see links before reply) رو استفاده کن

حتماً هم آلمانیش رو خریداری کن چون تقلبی هم داره که قدرت دتکتش در حد سنسورهای 50 هزار تومنی هم نیست

نمایندگی هم تو ایران داره اینم لینکش : شرکت چشم زیر سطح - شرکت C.Z.S (You can see links before reply)