PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : برنامه Driver برای ارتباط USB به کامپیوتر

ali3130
10-02-2010, 17:52
سلام
من یک اسیلوگراف ساختم که با پورت پارالل کار میکنه. حالا میخوام به پورت usb وصلش کنم، به خاطر مشکلاتی که پورت پارالل داره. مداری که این کار رو بکنه رو با FT232 ساختم ولی دو تا مشکل دارم یکی برنامه میکرویی که به FT232 وصل شده برای انتقال اطلاعات پورت پارالل از طریق USART میکرو به سمت FT232 و همچنین یک درایور برای شناساندن پورت USB خودم به کامپیوتر.
ممنون میشم اگه بتونید کمکم کنید.

morteza_rk
10-02-2010, 18:20
سلام

یکم واضح تر توضیح بده گل پسر ، قسمتی تا حدودی نا مفهومه!

بهتره مشکل اول رو با شماره ی یک بگی و مشکل دوم رو با شماره ی دو.

1nafar
10-02-2010, 23:08
سلام
مدار رو هم بزارید ، چون داده خروجی اون مهم هست

ali3130
14-02-2010, 00:46
سلام
یکم دیر شد.
راسییتش تو مدار من در نهایت یک A/D وجود داره که یک سری اطلاعات رو به دیجیتال تبدیل می کنه و من قراره خروجی این A/D رو روی کامپیوتر رو نشان بدم.
مشکل من اینه که میخوام خروجی A/D رو توسط تراشه FT232 و یک میکرو ATmega32 به صورت USB به کامپیوتر انتقال بدم.
اما هر چی میگردم پیدا نمیکنم که اطلاعات چطوری به کامپیوتر انتقال می یابند و در کجا می تونم این اطلاعات رو ببینم.
ممنون که پاسخ هم رو میدید.

farzadsw
14-02-2010, 04:04
برنامه میکرو مشابه usart معمولی هست (برنامه های پروت سریال) فقط باید tx,rx رو به ftdi وصل کنید نه max232 . (برنامه میکرو فرقی نداره)
برای برنامه کامپیوتر باید فایل dll رو از سایت ftdi دانلود کنی و با c# یا vb برنامه طرف کامپیوتر رو بنویسی.
تو مجله شماره 6 در مورد نحوه نوشتن برنامه توضیح داده شده.
برای اطلاعات بیشتر :
You can see links before reply

ali3130
14-02-2010, 18:09
سلام farzadsw
توی آدرس دوم به یک تاپیک اشاره کردی که من توی اون سایت پیداش نکردم.
توی کدوم قسمته
راستی من مهندسی الکترونیک میخونم و از برنامه نویسی توی این نرم افزارهای دلفی و #C و..... چیزی نمیدونم. البته از زبان C یه چیزایی بلدم به طور متوسط نه حرفه ای.
راسیتش من با نرم افزارهای الکترونیکی و تا حدودی به سخت افزار آشنا هستم. اگه بتونید یه جور بگید تا من هم متوجه بشم ممنون میشم.

farzadsw
15-02-2010, 13:12
فکر کنم تا حالا مشکلتون برطرف شده ، به هر حال ، این اون لینکه بوده:

میتونید درایورش رو از همون سایت دانلود و نصب کنید ، که یه پورت سریال(مجازی) هر وقت که به کامپیوتر وصل بشه ، درست میکنه.
حالا باید مثل همون usart یا ارتباط سریال ، براش برنامه بنویسی (هم تو کامپیوتر و هم تو میکرو) . اگه vb هم بلد باشه میتونی برنامه بنویسی . ولی برنامه های آماده هم هست برای دریافت و فرستادن اطلاعات روی پورت سریال کامپیوتر .
یکی همین hyperterminal ویندوزه . برنامه های portmon ، Terminal.exe و غیره رو هم از اینترنت میتونی بگیری . اگه تو گوگل هم سرچ کنی برنامه زیاده (serial port یا rs232 terminal رو سرچ کن)
بازم تو اینجا توضیح دادم: