PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دیودهای لیزری

study
09-02-2010, 19:37
سلام به همه دوستان
این لیزرهایی که به صورت جاکلیدی به فروش میرسه چطور برد نور به این زیادی دارند؟ لنز یا عدسی خاصی جلوش هست یا دیود مخصوصی داره؟
این دیودهای لیزری که فروخته میشه از همون دیودهای توی اونها هست و همونقدر برد نور داره؟
morteza_rk
09-02-2010, 23:17
سلام

سوال خوبیه ، اگه منظورت همون جا سوئیچی هاییه که جنسش فلزی هست و سرش عوض میشه و میشه باهاش روی دیوار شکل ایجاد کرد (با تعویض سرش) باید بگم که من یکی از اونارو 5 - 6 سال پیش خراب کردم!:roll: و متوجه شدم که اینا یه عدسی خیلی قوی دارن که نور رو متمرکز می کنه و از طرفی این نور ایجاد شده توسط نوعی LED ایجاد میشه که بر خلاف LEDهای معمولی هیچ پوششی نداره و نورش تک فرکانسیه (بخاطر همین هم بردش زیاده هم ردش توی هوا دیده میشه)!

منظورم اینه که اگه به داخل یه LED نگاه کنی (مثلا یه LED شیشه ای با شیشه ی سفید و نور قرمز) متوجه میشی که یه فلز بسیار نازک (شاید نازکتر از مو) از پایه ی آند به مرکز پایه ی کاتد تقریبا متصل شده که با رسیدن ولتاژ این پیوند ایجاد نور میکنه. اون دیودهای لیزری هم دقیقا همینطوری هستن ولی اون حفاظ شیشه ای دیگه دورش نیست و با کوچکترین فشار یا تماس ممکنه اون فلز نازک پاره بشه ، رنگ نور هم به جنس اون فلز بستگی داره که معمولا خودش آلیاژ هست و از ترکیب چنتا فلز ساخته میشه. :wink: