PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی وکمک

wiki
07-02-2010, 19:21
سلام دوستان
من میخوام یک مداری را اول با نرم افزار شبیه سازی کنم بهترین نرم افزاری که میشناسم پروتئوس است ولی مشکل اینجاست که بعضی قطعات مداری که دارم تو کتابخانه پروتئوس وجود نداره.الان دوتا سئوال از شما دارم اینکه :
1-آیا امکان داره برای پروتئوس هم کتابخانه درست کرد و آی سی که در کتابخانه های خودش نیست را ساخت؟چجوری؟
2-اگر امکان اضافه کردن کتابخانه برای پروتئوس نیست نرم افزار شبیه ساز دیگه ای که بتونه مثل پروتئوس عمل کنه وکتابخانه هاش کامل تر باشه چیه وچجوری میتونم پیداش کنم.
از دوستانی که راهنماییم میکنند بسیار ممنونم.

M3R
07-02-2010, 19:36
سلام دوست عزیز.
ورودت رو به انجمن تبریک میگم.
شما برای طراحی pcb میخوای یا شبیه سازی؟ چه قطعه ای رو میخوای؟
برو به لینک زیر و این ورژن رو به همراه کتابخونش دانلود کن.خیلی کامله.

You can see links before reply

اگه مشکلی بود مطرح کن.موفق باشی.

wiki
07-02-2010, 20:17
سلام
ممنونم .
راستش برای شبیه سازی میخواهم وقطعه مورد نظرم هم lm7000‌ یا lm7001 نمیدونم توی این ورژن جدیدش که بهم معرفی کردید هست یا نه؟اگر هست خوب دانلودش میکنم .میشه دوستانی که این ورژن را نصب کردند چک کنند ببینند این قطعه داخل کتابخونه آن هست یا نه؟:D

هنرفر
07-02-2010, 23:07
اگه میکرو تو مدارت نداری می تونی از orcad استفاده کنی قدرت انالیز و شبیه سازیش بیشتر از پروتوس است.

1nafar
08-02-2010, 21:34
راستش برای شبیه سازی میخواهم وقطعه مورد نظرم هم lm7000‌ یا lm7001 نمیدونم توی این ورژن جدیدش که بهم معرفی کردید هست یا نه؟
متاسفانه وجود نداره ،

wiki
08-02-2010, 22:13
سلام
از پیگیری دوستان ممنونم .مدار من میکرو داره برای همین مجبورم با پروتئوس شبیه سازی کنم .
راستی میشه تو پروتئوس هم مثل نرم افزار پروتل قطعه ساخت مثلا همین ای سی مورد نظرم را بسازم ؟اگر میشه چجوری؟کسی بلده کمکم کنه؟

1nafar
08-02-2010, 23:28
راستی میشه تو پروتئوس هم مثل نرم افزار پروتل قطعه ساخت مثلا همین ای سی مورد نظرم را بسازم ؟
شما فقط میتونید مدل برای pcb بسازید ، برای ساختن مدل برای شبیه سازی باید به برنامه نویسی مسلط باسید .
نحوه ساختن مدل برای pcb توی اموزش پروتوس وجود داره (جستوجو کنید )
ساده ترین راه این هست که مشخصات قطعه رو گیر بیاری و از نمونه ی مشابه اون استفاده کنی
ظاهرا این ایسی ما یه دونه pll هست ، توی پروتوسی که من دارم و از همون ادرس بالا دانلود شده ، قطعات زیر وجود داره :
4046
74hc297
74hc4056
ne565
, چند تا ایسی دیگه که مشابه همین موارد بالا هست .

external9
20-02-2010, 01:58
ااااا

CINAPA
17-01-2013, 21:22
شما فقط میتونید مدل برای pcb بسازید ، برای ساختن مدل برای شبیه سازی باید به برنامه نویسی مسلط باسید .
نحوه ساختن مدل برای pcb توی اموزش پروتوس وجود داره (جستوجو کنید )
ساده ترین راه این هست که مشخصات قطعه رو گیر بیاری و از نمونه ی مشابه اون استفاده کنی
ظاهرا این ایسی ما یه دونه pll هست ، توی پروتوسی که من دارم و از همون ادرس بالا دانلود شده ، قطعات زیر وجود داره :
4046
74hc297
74hc4056
ne565
, چند تا ایسی دیگه که مشابه همین موارد بالا هست .

سلام اقای هاشمی
من کتابخونه 565 راندارم از کجا دانلود کنم ؟؟؟؟؟؟

4046 را تو پروتوس ورژن 7.6 اجرا کردم وشبیه سازی کردم ولی بدون قطعات منظورم خازن و دو مقاومت برای قسمت اسیلاتور خودبه خود خروجی vco که به اسیلوسکوپ وصل میکنم پالس دارم ... و وقتی قطعات روی پایه های مربوطه اسیلاتور وصل میکنم هیچ گونه تغییری در فرکانس خروجی اسیلاتور ندارم . لطفا کمکم کن تا بتونم با تغییر ظرفیت خازن و مقاومت تو پچروتوس شاهد تغییر فرکانس خروجی باشم . تشکر