PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : AVR® XMEGA - 8/16-bit High Performance Low power Flash Micr

saeed_niknami
19-03-2008, 12:27
با سلام
نسل جديد ميكرو هاي اتمل
دارم ترجمش مي كنم حالا سورس انگليس شو ببينيد

You can see links before reply

alitaroosheh
20-03-2008, 19:01
من رو واقعا ببخشيد اما حرف دلمو ميزنم

واقعيتش فكر كنم اتمل يكي از بي سرو ته ترين توليد كننده هاي الكترونيك باشه
اول با ليسانس اينتل 8951 زد
وقتي همه از اون دل بريدن و كسي باهاش كار نميكنه اتمل هر روز يه مدل جديد داد نميدونم 89c55wd و 89c51rd و ...
بعدش avr كه هر چند وقت يه بار يه ميكرو از اين خانواده مياد بيرون كه فقط اسمش عوض ميشه
نميدونم اين معماري رو از كجا كش رفته بود
بعدش با ليسانس arm سري atmel arm و smart arm رو بيرون داد و يه زماني هم cap رو با arm9 تو بوق و كرنا كرد كه هم ميكرو بود و هم fpga تو يه پكيج كه البته 32 بيتي بودن كه اين هم تلاش معماري arm بود نه اتمل

تو اين مدت avr32 داد كه هسته arm بود ولي شبيه به dsp كه خودش هم نفهميد كه اين ميكروكنترلره يا dsp يا چيز ديگه

حالا هم برگشته رو 8 بيتي و اين مدل رو داده

من نميدونم منظور از اين همه مدل چيه با اين تفاسير كه تمام مدلهاي بالا يه كامپايلر دارن به نام iar كه من تابحال ازش مثال نديدم و حتي فولش رو هم نديدم اين كامپايلر حتي سمپل خودش رو كامپايل نميكنه نميدونم حالا بايد پولش كه 5000 دلاره بديم تا كار كنه يا اين مدليه

از اينا كه بگذريم نمونه هاي در پيتي كه شبيه سازي در پروتيوس ميشن اما باقي يه jtag debugger دارن كه قيمتش نجوميه(100 تا 1000 دلار)

يه مشكل ديگه اينه كه اكثر اين ميكرو ها پكيج bga هستن كه تو ايران صا ايران و يكي دو تا سركت ميتونن برد و لحيم كاري اونو انجام بدن كه قيمش پايه فيبر 10X10 بالاي 100000 تومنه و 3 ماه طول ميكشه كه اماده بشه

حالا شما بگيد ارزش داره دنبال اين بريم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

saeed_niknami
21-03-2008, 18:36
با سلام
ببخشين هدف از زدن پست آشنايي كاربران با نسل هاي جديد
شايد اتمل دزد باشه كه مي دونم شما حتما مطمن هستين
اما اشنايي با انواع خانواده ها خالي از لطف نمي باشد

با تشكر

MICROTECKNIC
12-04-2008, 01:22
به نام خدا سلام دوستان عزیزم به نظر من محصولات atmel عالی و معرکن :k04: :k04: :k04: من اینقدر بیکار نیستم که بخوام ببینم ATMEL تکنولوژیش رو از کجا آورده مهم اینه که امکانات وقیمتهاش عالی و واقعا در عمل جواب میده این خانواده ای هم که معرفی کردی خیلی باحل :o :o امیدوارم هر چه زودتر توی بازار ایران بیاد تا هممون یک حال حسابی ببریم اگر اون متن رو هم که گفتی ترجمه کنی که دیگه دمت گرم aa) aa) امیدوارم همیشه موفق و دنبال چیزهای نو باشید