PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در sam-ba

agape
03-02-2010, 11:39
سلام خسته نباشید !:roll:
خوب پریروز عملا کار با آرم رو شروع کردم - بعد یک روز متوجه شدم که باید کتابخونه lib_at91sam7x256.h رو از نت دانلود کنم - دانلود کردم و مشکلم حل شد و برنامه چشمک زنی رو که تو مجله شماره دو بود رو نوشتم و کامپایل کردم :wink: هیچ مشکلی نبود!
فایل هگز تولید شده رو تبدیل به فایل بین کردم اونم مشکلی نبود (البته با خود کایل شبیح سازی که کردم درست بود کار میکرد - تنها قسمتی که من اضافه کردم یه حلقه بی پایان بود که مدام چشمک بزنه)
بعد برد رو آوردم و اریز کردم و کامپیوترم شناخت و با سمبا 4.2 فایل بین رو ریختم تو آرم یک رکورد یا شایدم تراک بود اونم شد س ک سزفول! برد رو جدا کردم و دوباره وصل کردم واسه تست یه لامپ به پورت بی پین صفر زدم ولی هیچی که هیچی :(
بعد اومدم بجای پین صفر برنامه رو تغییر دادم به پین 19 که فکر کنم همون ال ای دی زرد آن بورده - ولی بازم کار نکرد !
خوب حالا مشکل من کجاست ؟

Ali_Salehi
03-02-2010, 14:09
فکر میکنم فایل استارت آپ رو اضافه نکردی!!درسته؟

hmg
03-02-2010, 18:55
سلام خسته نباشید !:roll:
خوب پریروز عملا کار با آرم رو شروع کردم - بعد یک روز متوجه شدم که باید کتابخونه lib_at91sam7x256.h رو از نت دانلود کنم - دانلود کردم و مشکلم حل شد و برنامه چشمک زنی رو که تو مجله شماره دو بود رو نوشتم و کامپایل کردم :wink: هیچ مشکلی نبود!
فایل هگز تولید شده رو تبدیل به فایل بین کردم اونم مشکلی نبود (البته با خود کایل شبیح سازی که کردم درست بود کار میکرد - تنها قسمتی که من اضافه کردم یه حلقه بی پایان بود که مدام چشمک بزنه)
بعد برد رو آوردم و اریز کردم و کامپیوترم شناخت و با سمبا 4.2 فایل بین رو ریختم تو آرم یک رکورد یا شایدم تراک بود اونم شد س ک سزفول! برد رو جدا کردم و دوباره وصل کردم واسه تست یه لامپ به پورت بی پین صفر زدم ولی هیچی که هیچی :(
بعد اومدم بجای پین صفر برنامه رو تغییر دادم به پین 19 که فکر کنم همون ال ای دی زرد آن بورده - ولی بازم کار نکرد !
خوب حالا مشکل من کجاست ؟

سلام این برنامه رو تست کن:

#include <AT91SAM7X256.H> /* AT91SAMT7X256 definitions */
#include <lib_AT91SAM7X256.h>
void wait (void) {
unsigned int n;
for (n = 0; n < 737280; n++);
while (((AT91F_PIO_GetInput(AT91C_BASE_PIOA) & AT91C_PIO_PA25) == 0));
}
int main (void) {
AT91F_PMC_EnablePeriphClock(AT91C_BASE_PMC, 1 << AT91C_ID_PIOA);
AT91F_PMC_EnablePeriphClock(AT91C_BASE_PMC, 1 << AT91C_ID_PIOB);
AT91F_PIO_CfgOutput(AT91C_BASE_PIOB, AT91C_PIO_PB19);
AT91F_PIO_SetOutput(AT91C_BASE_PIOB, AT91C_PIO_PB19);
for (;;) {

AT91F_PIO_ClearOutput(AT91C_BASE_PIOB, AT91C_PIO_PB19);
wait();
AT91F_PIO_SetOutput (AT91C_BASE_PIOB, AT91C_PIO_PB19);
wait();

}
}

aa)

1nafar
04-02-2010, 10:31
سلام
نرم افزار sam-ba بر روی بعضی از سیستم عامل ها به درستی جواب نمیده ( روی ویندوز 7 اصلا جواب نمیده ، روی ویندوز ویستا باعث فول شدن رم و ظاهر شدن خطای رم ( یه صفحه ی ابی که توی هشدار ها نوشته شده ) و توی xp باعث ریستارت شدن سیستم یا خطای رم میشه ) .
بهتر برای پروگرام کردن برد از نرم افزار sam-prog که مخصوص ویندوز xp هست استفاده کنید .
اگر تمایلی به استفاده از ویندوز xp ندارید . میتونید از پروگرامر hjtag استفده کنید

1nafar
04-02-2010, 10:34
به احتمال زیاد مشکل از نرم افزار پروگرامر هست . ایا شما مراحل پاک کردن و ریست کردن برد رو به درستی انجام میدید ؟
ایا برد شما شناخته میشه ؟
می شه برای این پست یه نام بهتر مثل " مشکل در پروگرام کردن برد arm "یا " نحوه ی کار با sam-ba " یا " عدم اجرای برنامه بر روی arm " یا .... انتخاب کرد ، نظر شما چی هست ؟

agape
07-02-2010, 12:15
1- از Xp استفاده میکنم
2- فایل استارت آپ رو اضافه کردم
2.5 - تو شبیح سازی kill درست کار مکینه !
3 - کامپیوتر بورد رو میشناسه ! (بعد از پاک کردن میکرو{اریز})
4 - برنامه رو که گذاشتید حتما تست می کنم !
5- در مورد تغییر اسم تاپیک موافقم ولی نمیدونم طور میشه تغییرش داد ! {زحمتش باشه پای شما}

sarv
11-02-2010, 14:17
سلام دوستان
من امروز برای اولین بار برد رو به سیستم وصل کردم و قبلش نرم افزار Install AT91-ISP v1.12رو از روی dvdی که همراه با برد خریدم رو نصب کردم.

اما وقتی برد رو نصب کردم هیچ پیغامی نیامد
به کنترل پنل رفتم و گزینهadd hardware رو زدم هیچ اتفاقی نیفتاد
یه برنامه خیلی ساده رو هم از توی مجله انتخاب کردم و ران کردم ولی نفهمیدم که روی میکرو ریخته شد یا نه

البته کابل رابط درست بود چون چراغ های روی برد روشن شد.
مشکل از کجاست؟
از سیستم عامل هست(xp sp2هست)؟
یا یه نرم افزار دیگه نصب کنم؟

ممنون

armstk
11-02-2010, 15:53
سلام دوستان
من امروز برای اولین بار برد رو به سیستم وصل کردم و قبلش نرم افزار Install AT91-ISP v1.12رو از روی dvdی که همراه با برد خریدم رو نصب کردم.

اما وقتی برد رو نصب کردم هیچ پیغامی نیامد
به کنترل پنل رفتم و گزینهadd hardware رو زدم هیچ اتفاقی نیفتاد
یه برنامه خیلی ساده رو هم از توی مجله انتخاب کردم و ران کردم ولی نفهمیدم که روی میکرو ریخته شد یا نه

البته کابل رابط درست بود چون چراغ های روی برد روشن شد.
مشکل از کجاست؟
از سیستم عامل هست(xp sp2هست)؟
یا یه نرم افزار دیگه نصب کنم؟

ممنون
وقتي كه بردتون رو به كامپيوتر وصل مي كنين هيچ پيغامي نشون نميده؟
روي my computer راست كليك كنين و پايينتريم گزينه رو بزنين بعدش سربرگ hardware رو بزنين و سپس روي گزينه device manager كليك كنين
كلا سه حالت پيش مياد:

1:يكي اين كه برد رو كامپيوتر نشناسه كه در صورتي كه در device manager بري به اين شكل هستش و هنوز برد رو شناسايي نكرده
You can see links before reply
در اين صورت به شكل رفعش كنين تا سيستم شناسايي كنه
1:جمپر تغذيه رو بردارين
2:جمپر erase رو قرار بدين
3:دوباره جمپر تغذيه رو وصل كنين و چند ثانيه صبر كنين تا حافظه flash پاك بشه
4:حالا هر دو جامپر رو بردارين
5:سپس جمپر تغذيه رو وصل كنين
حالا در صورتي كه برد رو به سيستم وصل كنين اونو شناسايي ميكنه سپس درايور رو هم نصب كنين

2:برد رو به سيستم وصل كنين و در صورتي كه كه به داخل device manager برين به اين شكله
در اين صورت برد رو سيستمتون شناسايي كرده و كافيه كه درايور رو نصب كنين

3:ممكنه كه اصلا هيچ كدوم از حالت ها پيش نياد كه ميتونه به مشكل سخت افزاري ارتباط داشته باشه يا اين كه پورت usb شما اشكال داره

حال اگر مراحل كار رو درست رفته بشين سمبا رو باز كنين و فايل bin رو بازش كنين و سپس write رو بزنين

sarv
11-02-2010, 18:02
2:جمپر erase رو قرار بدين

اینو میشه بیشتر توضیح بدین
من جایی با این نام پیدا نکردم

armstk
11-02-2010, 19:18
براي اين كه شما بتونين از قابليت سمبا استفاده كنيد بايد شما حافظه FLASH ميكرو قبلش پاك كنيد اين جامپر براي پاك كردن حافظه FLASH هستش اگر در شكل نگاه كني جامپر ERS مربوط به همين كاره، محل قرار گيري جمپر هاي برد به اين شكله:

mohammadreza-
06-03-2010, 23:10
سلام
من نرم افزار AT91-ISP v1.13 رو روي ويندوز xp نصب كردم.در برنامه sam-ba 2.9 ،در منوي select the connection كدوم پورتها بايد باشن؟سيستم من فقط com1 و com2 رو نشون ميده.آيا بايد پورت usb هم توي اين منو داشته باشيم؟

farzadsw
06-03-2010, 23:32
وقتی سمبا رو نصب میکنید ، 2تا برنامه ایجاد میشه . اونی که شما اجرا کردید نه ، اونیکی رو باید اجرا کنید ( فکر کنم اسمش sam prog بود) .

mohammadreza-
07-03-2010, 00:05
درسته.من همه كارايي كه تو مجله شماره 2 هست رو انجام دادم،ولي بازم كامپيوتر برد منو نشناخت.ميخواستم بدونم كساني كه بردشون كامپيوتر شناخته در منوي select the connection پورت usb دارن؟

1nafar
07-03-2010, 01:20
سلام
دوست عزیز بعد از اینکه AT91-ISP v1.13 رو نصب کردید ، از منوی استارت >all Programs > منوی ATMEL Corporation
گزینه ی SAM-PROG v2.3 رو انتخاب کنید .
ایا بعد از اتصال برد ، پیغام شناسایی برد نمایش داده میشه ؟

mohammadreza-
07-03-2010, 09:50
خيلي ممنون كه زود جواب داديد.
من اول sam-prog v2.4 رو باز كردم.بعد برد رو وصل كردم.پيغام usb device not recognized رو داد(بردم رو نشناخت).از منوي add hardware رفتم و بقيه مراحل... دوباره نشناخت.جامپر erase رو وقتي برد روشن بود زدم،كلي صبر كردم.جامپر تغذيه رو برداشتم بعدش جامپر erase رو برداشتم.جامپر تغذيه رو زدم بازم پيغام usb device not recognized رو داد.دوباره رفتم add hardware بازم نشد.
sam-prog ورژن 2.4
AT91-ISP v1.13 رو از atmel دانلود كردم (مطمئنم مخصوص xp بود)
ويندوزم xp،ورژن 2002 ، service pack 3
برد رو خودم ساختم از شماتيك مجله شماره 2

1nafar
07-03-2010, 10:10
سلام
مشکل از نرم افزار نیست ، چون برد شما شناخته نمیشه ، معمولا برد های خراب ، عیب های زیر رو دارن ( موارد زیر رو چک کنید )
1- ولتاژ پایه های 17 و 8 نصبت به زمین ( پایه 2 میکرو کنترلر ) باید 3.3 ولت باشه
2- ولتاژ پایه های 7 و 100 و 87 باید نسبت به زمین بین 1 تا 1.9 ولت باشه .
3- پایه های کریستال رو چک کنید ، شما باید یک کریستال 184320000 رو به پایه های 97 و 98 میکرو متصل کنید .
4- مقاومت 10 کیلو اهم متصل شده به پایه ی ریست رو حتما چک کنید ، پایه ی ریست نباید مستقیم به vcc یا 'گراند خورده باشه
5- ممکنه اتصال پایه ی erase قطع باشه ، جامپر erase باید به پایه ی 9 میکرو متصل شده باشه ، وقتی این جامپر متصل میشه پایه ی 92 دارای ولتاژ 3.3 میشه .
6- مهم تری بخش اتصال پایه های مربوط به usb هست ، شما باید این پایه ها رو با مقاومت 10 تا 68 اهم به usb متصل کنید . همچنین پایه ی ddp با یک مقاومت 1.5 کیلو به vcc متصل میشه .
7- پایه های میکرو رو هم چک کنید تا به زمین یا vcc یا بهم اتصالی نداشته باشه .
شما باید از اهم متر خودتون در حالت بازر استفاده کنید .