PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فاصله سنجي با سنسور التراسونيك +avr

ROBOMAN
28-01-2010, 21:50
فاصله سنجي با سنسور التراسونيك + ماژول +avr+pnkavosh

masoodhashemy
11-02-2010, 00:59
ماژولهای اولتراسونیک خوب و جا افتاده در بازار چه مدلهایی هستند؟
چون شنیدم بعضی از اونها که کیفیتشون پایینه کور هستند یا بعضی حداکثر 2 متری یا بعضی 7 متری.

REZA_KLNTR
11-02-2010, 10:39
ماژولهای اولتراسونیک خوب و جا افتاده در بازار چه مدلهایی هستند؟
چون شنیدم بعضی از اونها که کیفیتشون پایینه کور هستند یا بعضی حداکثر 2 متری یا بعضی 7 متری.

بهترینهاش SRF08 و SRF10 هستند که البته به کارایی شما بستگی داره و توضیحات کاملشم اینجاس (You can see links before reply) و در ایران هم یافت میشود!

اگر با این ماژولها یک فاصله سنج با LCD ساخته بشود عالیست!

masoodhashemy
11-02-2010, 11:39
یک سوال:
در روباتیک:
فرض کنید یک ماژول آلتراسونیک راه انداخیتم این سنسور زاویه دیدش 120 درجه هست خوب اگر یک جسم در زاویه 30 درجه باشه و برای ما فاصله رو بده ما از کجا بفهمیم که این جسم در چه زاویه ای بوده؟ آیا این جسم در مسیر روبات ما هست یا نه ؟
سوال دیگر:
ببینید من اگر بخوام یک رادار با srf10 بسازم میتونم؟
سرعت rpm موتور تقریبا چقدر باید باشه؟

REZA_KLNTR
11-02-2010, 13:40
یک سوال:
در روباتیک:
فرض کنید یک ماژول آلتراسونیک راه انداخیتم این سنسور زاویه دیدش 120 درجه هست خوب اگر یک جسم در زاویه 30 درجه باشه و برای ما فاصله رو بده ما از کجا بفهمیم که این جسم در چه زاویه ای بوده؟ آیا این جسم در مسیر روبات ما هست یا نه ؟
سوال دیگر:
ببینید من اگر بخوام یک رادار با srf10 بسازم میتونم؟
سرعت rpm موتور تقریبا چقدر باید باشه؟

با توجه به نمودار سطح اسکن هر یک میشه از هر کدام برای اسکن محیط استفاده کرد که یکی از دوستان در قدیم این کار رو کرده بود برای پیدا کردن ستونها!

You can see links before reply

فاصله شیئ رو توسط سنسور التراسونیک مشخص میکنید و زاویه قرار گرفتنشو با دانستن زاویه قرار گرفتن سرووی چرخواننده سنسور الترا ! چیزی شبیه به این میشه:

پروژه جالبی میشه البته رباتیکی و خونگیه و یک شبیه سازی کوچک از سیستم رادار روی LCD گرافیکی !

masoodhashemy
11-02-2010, 13:50
یک مشکل هست اینکه من 360 درجه اسکن میکنم در نتیجه ال سی دی گرافیکی کوچک هست.
وقتی موتور میچرخه ماژول هم میچرخه حالا خروجی ماژول رو چه جوری بگیرم اگر سیم بکشم سیم دور شفت میپیچه.
زاویه قرار گرفتن رو میدونم با دونستن زاویه شفت میشه فهمید اما یک سوال اینکه این ماژول فقط اطلاعات اشیا روبروش رو میده یا اینکه اطلاعات کلیه اشیایی که در زاویه 120 درجه هستند؟یعنی مثل لیزر فقط اشیا روبرو میبینه یا نه؟

elmiraa
26-07-2010, 08:34
سلام به همه میشه لطف کنید چند تا سنسور التراسونیک خوب موجود در بازار رو هم معرفی کنید

ROBOMAN
28-07-2010, 10:47
سلام
من با سنسورهای pnkavosh کار کردم خوب بود
به اینجا سر بزن

mahijooon
10-05-2011, 22:22
:hi:من ماژول التراسونیک برای کنترل سطح مایعات می خوام کسی می تواند کمکی به من بکند

farzad bageri
13-04-2013, 17:25
میشه ماژول التراسونیک مثلآ srf08 را روی یک تانکر اب داغ برای اندازه گیری اندازه سطح اب گذاشت؟
دما تو عملکرد سنسور اثر داره؟

Ma3ood
13-04-2013, 17:35
سنسور های مخصوص التراسونیک واسه این کار هم موجوده از اونا استفاده کنید