PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : *** طراحی و ساخت یک اینورتر جوشکاری ***

REZA_KLNTR
27-01-2010, 22:28
You can see links before reply

دوستان و اساتید بد نیست اطلاعات همدیگر را روی هم بریزیم تا بتوانیم مداراتی که کمی کاربردی تر هستند را محاسباتیک و دقیق به سرانجامی مناسب برسانیم

این دستگاه هم یک نمونه کاربردی مفید در هر منزلی هست!

پس شروع بفرمایید

armstk
27-01-2010, 22:42
نيازي نيست كه چرخي كه اختراع شده دوباره اختراع كنيد كتاب تكنولوژي و كارگاه سيم پيچي براي رشته ي الكترونيك فني حرفه اي يك نمونه ي عملي از اين اينورتر هاي جوشكاري رو داره در ضمن من آمادش هم قيمت گرفتم نسبتا ارزون در مياد(حدود 80 تومن) تا اين كه بييان وقت خودتون رو بزارين روي اين دستگاه تازه اونم معلوم نيست كه از آخر دستگاه ساخته شده جواب بده يا نده و هزينه ي بيخودي كنين

REZA_KLNTR
27-01-2010, 23:00
نيازي نيست كه چرخي كه اختراع شده دوباره اختراع كنيد كتاب تكنولوژي و كارگاه سيم پيچي براي رشته ي الكترونيك فني حرفه اي يك نمونه ي عملي از اين اينورتر هاي جوشكاري رو داره در ضمن من آمادش هم قيمت گرفتم نسبتا ارزون در مياد(حدود 80 تومن) تا اين كه بييان وقت خودتون رو بزارين روي اين دستگاه تازه اونم معلوم نيست كه از آخر دستگاه ساخته شده جواب بده يا نده و هزينه ي بيخودي كنين

من که نمیخوام ابداعی داشته باشم ! مگر این مدارات ولتمتر یا فرکانسمتر و... که دوستان بارها و بارها میسازند اختراع دوباره چرخ است؟

در ضمن قیمت چی 80 تومان است؟ اینورتر جوشکاری؟

شما میتونید این پروژه رو به عنوان یک کاردستی الکترونیکی در نظر بگیرید که با استفاده از فریتهای پاورهای کامپیوتر خراب یا فریتهای دیگر موجود و کمی علاقه و فکر به چند قطعه بی مصرف ، کاربردی تازه بدهید !

لطفا اگر راهنمایی در ساخت دارید بفرمایید

1nafar
28-01-2010, 01:44
سلام
من باید چند تا نکته رو بگم .
ما ترانس های جوشگاری داریم :
این ترانس ها از یک ترانس ساخته شده که ولتاز 220 ولت برق شهر رو به 50 تا 80 ولت ac پنجاه هرتز یا dc با جریان بالا تبدیل میکنه و شما میتونید با خروجی اون جوشکاری رو انجام بدید .
نمونه ای که مد نظر ماست با استفاده از مدارت سوچینگ کار میکنه و حجم و وزن خیلی کمی داره .
ساده ترین راه ساختن این مدار سری و موازی کرد خروجی های پاور کامپیوتر هست ، یعنی اگه شما دیود های موجود در پاور رو قوی تر کنید و تعداد 3 تا پاور رو با هم سری کنید و با سه تای دیگه ک به صورت سری بسته شدن موازی کنید . یک ترانس 75 ولت 40 امپر خواهید داشت .
اما این روش استاندارد نیست و ما خودمون باید ترانس و قطعات رو محاسبه کنیم .

armstk
28-01-2010, 01:48
اگر دوست داشتين من مقادير و اندازه هاي يك ترانس 150 آمپر رو براي جوش كاري رو دارم مي تونم براتون آپش كنم

1nafar
28-01-2010, 02:08
اگر دوست داشتين من مقادير و اندازه هاي يك ترانس 150 آمپر رو براي جوش كاري رو دارم مي تونم براتون آپش كنم
سوئچینگ هست یا معمولی ؟
اگه مقدوره اپلودش کن .
هدف ما ساختن یک ترانس جوش سوچینگ هست .

armstk
28-01-2010, 02:13
متاسفانه ترانسي كه من از اون صحبت كردم يك ترانس جوشكاري بود نه يك ترانس جوشكاري سويچينگ

REZA_KLNTR
28-01-2010, 02:24
متاسفانه ترانسي كه من از اون صحبت كردم يك ترانس جوشكاري بود نه يك ترانس جوشكاري سويچينگ

حدس میزدم چون قیمت سوئیچینگ خیلی بالاتره به دلیل قیمت بالای igbt!

REZA_KLNTR
28-01-2010, 02:43
چند تصویر از یک نمونه ساخته شده که کمک به درک مطلب بشود:

REZA_KLNTR
28-01-2010, 02:49
قطعه های مشکی رنگ دیودهای دوبل هستند برای dc نمودن ولتاژ ورودی و بعد با خازنهای بزرگ 400v 470uf صاف میشوند!

فریت دستگاه ابعادی حدود 66 *36 میلیمتر دارد و سلف دیگری به طور استوانه و اون هم با هسته فریت جهت دمپ کردن آرک اولیه بکار میرود!

Igbt دوبل هم که کاملا مشخص است!

خوب حالا باید بدونیم ممکنه از قطعه دیگری به جای igbt استفاده کنیم؟ چون قیمت بالایی داره ! برای اینکار باید بدونیم دلیل استفاده از igbt چیست و چرا مثلا از ماسفت و یا تریستور استفاده نشده؟

armstk
28-01-2010, 02:54
آقا چقدر كوچيك و سبك به نظر ميرسه آيا يك مدار عملي از اينورتر هاي جوشكاري كسي داره؟ اصلا مدارش عملي هستش؟igbt قيمتش مگه چنده؟

REZA_KLNTR
28-01-2010, 03:09
آقا چقدر كوچيك و سبك به نظر ميرسه آيا يك مدار عملي از اينورتر هاي جوشكاري كسي داره؟ اصلا مدارش عملي هستش؟igbt قيمتش مگه چنده؟

igbt ها شنیدم تهران انواعش زیاد شده ولی چند ماه پیش حدود آمپری هزار تومن یعنی 150 آمپر حدود 150 هزار تومان بود !

ولی برای نمونه خانگی و آمپر پایین ما ممکنه ماسفت هم جواب بده حداقل با موازی کردن چند تاش! اینجوری قیمت خیلی پایین میاد! کسی تفاوت کاربرد ماسفت و igbtرو میتونه توضیح بده؟

REZA_KLNTR
28-01-2010, 10:51
اینم (You can see links before reply) ی سایت خوب واسه ابعاد !

راستی کسی آدرس فروشنده دارده؟

1nafar
28-01-2010, 19:19
سلام
بهتره اول ببنیم چه توانی رو میخواییم از خروجی بگیریم و یه مشخصات برای دستگاهی که قراره ساخته بشه بیاریم .
شاید بشه از ماسفت یا ترانزیستور هم استفده کرد

REZA_KLNTR
30-01-2010, 23:05
پیشنهاد میکنم جریانی حدود 160 تا 200 رو در نظر بگیریم که کاربردی باشد خوب ولتاژش رو هم باید اندازه بگیریم !!! کسی دوروبرش سراغ داره ولتاژشو اندازه بگیره یا صبر کنیم تا از ماموریتها برگردیم و بریم دنبالش؟

چرا از تریستور نمیشه استفاده کرد؟ آیا تریستور محدودیت فرکانس کاری یا مشکل دیگری دارد؟ چون تریستور تنوع جریانی و قیمتی زیاد دارد!

REZA_KLNTR
30-01-2010, 23:09
پیشنهاد میکنم جریانی حدود 160 تا 200 رو در نظر بگیریم که کاربردی باشد خوب ولتاژش رو هم باید اندازه بگیریم !!! کسی دوروبرش سراغ داره ولتاژشو اندازه بگیره یا صبر کنیم تا از ماموریتها برگردیم و بریم دنبالش؟

چرا از تریستور نمیشه استفاده کرد؟ آیا تریستور محدودیت فرکانس کاری یا مشکل دیگری دارد؟ چون تریستور تنوع جریانی و قیمتی زیاد دارد!

1nafar
31-01-2010, 19:25
من اگه ددیم اندازه گیری می کنم ، قبلا اندازه گرفته بودم اما به روز باشیم بهتره .

چون خاموشکردن ترستور درد سر زیادی داره و برای خاموش کردنش باید از مدارت کوتاسیون و ... استفاده کرد .

REZA_KLNTR
05-02-2010, 02:11
من اگه ددیم اندازه گیری می کنم ، قبلا اندازه گرفته بودم اما به روز باشیم بهتره .

چون خاموشکردن ترستور درد سر زیادی داره و برای خاموش کردنش باید از مدارت کوتاسیون و ... استفاده کرد .

ولي تريستورهاي gto حالت خود خاموش كنندگي داره اگر اشتباه نكنم و اگر جريان و فركانس لازم رو داشته باشه و موجود باشه ميشه روش حساب كرد!!!!

armstk
05-02-2010, 11:14
من igbt هارو از مشهد قيمت گرفتم از 10 تومن داره به بالا
همون 10 تومنيه فكر كنم 60 آمپر بود راستي ماسفت 80 آمپري هم قيمت كردم دونه اي 8 تومن بود
آقا اگر كسي مدارش رو داره بزاره تا من ببينم قطعاتش هست يا نه و يا استعلام قيمت هم كنم

hitler
05-02-2010, 21:21
در وهله اول لازمه از دوست عزیزمون REZA_KLNTR بابت مطرح کردن همچین مطالبی کمال تشکر و داشته باشیم .
و لازمه در جواب دوستان بگم این دستگاه نه کار دستیه و نه تو کتاب هنرستان راجبش بحث شده بلکه یه تکنولوزی جدیده جوشکاریه که جدیدا وارد بازار ایران شده و به دلیل جوشکاری فوق الاده خوب و وزن بسیر کم و ابعاد کوچک کم کم داره مورد توجه جوشکاران قرار میگیره و قیمت اون هم 600000 هست .

یه نوعیش و من دیدم که 200 آمپر جریان داشت و برای خنک کردنش هم از گاز استفاده میشد .
اگه لطف کنید و اطلاعات بیشتری رو در اختیارمون قرار بدید ازتون ممنون میشم .
مثلا یه شماتیک از مدار و بزارید واقا سنگ تموم گذاشتید.
در ضمن درست میگید اگه بشه به جایه igbt از یه چیز دیگه استفاده کرد عالی میشه زیاد شنیدم میگن تو این ترانس های سوئیچینگ ین igbt ها زود میسوزن قیمتشون هم که بالاس ...

REZA_KLNTR
07-02-2010, 23:37
در وهله اول لازمه از دوست عزیزمون reza_klntr بابت مطرح کردن همچین مطالبی کمال تشکر و داشته باشیم .
و لازمه در جواب دوستان بگم این دستگاه نه کار دستیه و نه تو کتاب هنرستان راجبش بحث شده بلکه یه تکنولوزی جدیده جوشکاریه که جدیدا وارد بازار ایران شده و به دلیل جوشکاری فوق الاده خوب و وزن بسیر کم و ابعاد کوچک کم کم داره مورد توجه جوشکاران قرار میگیره و قیمت اون هم 600000 هست .

یه نوعیش و من دیدم که 200 آمپر جریان داشت و برای خنک کردنش هم از گاز استفاده میشد .
اگه لطف کنید و اطلاعات بیشتری رو در اختیارمون قرار بدید ازتون ممنون میشم .
مثلا یه شماتیک از مدار و بزارید واقا سنگ تموم گذاشتید.
در ضمن درست میگید اگه بشه به جایه igbt از یه چیز دیگه استفاده کرد عالی میشه زیاد شنیدم میگن تو این ترانس های سوئیچینگ ین igbt ها زود میسوزن قیمتشون هم که بالاس ...

ممنون دوست عزیز !
ما در ابتدای راه هستیم و تا شماتیک زیاد فاصله داریم و ابتدا باید تحلیل مدار لازم رو انجام بدیم تا با حداقل قطعات و قطعات موجود طراحی بشود! و دقیق انجام شدن این پروژه ملزوم همکاری همه دوستان هست به هر نحو ممکن!

فعلا کمیاب ترین قطعه فریت آن است که فقط در تهران یافت میشود و آدرس دقیق هم از فروشگاه هاش نداریم ، شاید دوستان تهرانی بتونند کمک کنند در این رابطه!
بعد بحث محاسبات ترانس سوئیچینگ و ماسفت و igbt هستش!
البته ابتدا ولتاژ و جریان مورد نیاز رو و... از جوشکاران محترم و یا دستگاه های نمونه باید تهیه کنیم که من دنبالش هستم!

armstk
07-02-2010, 23:41
آقاي reza-klntr نگران فريت نباشين شما سايز اون فريت رو بگين من گيرش ميارم

hitler
08-02-2010, 04:02
دوست عزیز اینجا تو تبریز هم من به اکثر فریت ها دسترسی دارم و راحت میتونم تهیش کنم فقط کافیه نوع EE یا IE ... و اندازش رو بگید من تهیه کنم . IGBT هم همین طور :wink:

ماکزیمم جریان خروجی هم 200آمپره

تو محاسبه سیم پیچی هم میتونم یه کاری بکنم :wink:

اگه بتونید یه شماتیک از رو دستگاه اصلی تهیه کنید که روش مطالعه کنیم همه چی حله

REZA_KLNTR
08-02-2010, 11:33
بسیار عالی!
ie یا ee تفاوت چندانی نداره جز اینکه ee بهتر تو بوبین فیت میشه ....

خوب ابتدا همون اطلاعات اولیه ایکه گفتم باید مشخص بشه پس هر کس دسترسی داره ی اندازه گیری بنماید !
من فعلا به مدل سه فازش دسترسی دارم و تقریبا پیچیدست! تا یک تکفاز به دستم برسه!

hitler
10-02-2010, 00:39
بسیار عالی!
Ie یا ee تفاوت چندانی نداره جز اینکه ee بهتر تو بوبین فیت میشه ....

خوب ابتدا همون اطلاعات اولیه ایکه گفتم باید مشخص بشه پس هر کس دسترسی داره ی اندازه گیری بنماید !
من فعلا به مدل سه فازش دسترسی دارم و تقریبا پیچیدست! تا یک تکفاز به دستم برسه!

شما اگه بتونید یه شماتیک از همون سه فازش تهیه کنید و بزارید میشه روش مطالعه کرد و تحلیلش کرد .

voryasanaat
10-05-2010, 19:10
سلام آقايان من همين الان عضو شدم (در حال حاضر چند نقشه كاملا" عملي آماده دارم كه خودم دارم توليد ميكنم و به بازار عرضه ميكنم اين معما كه به تازگي براي شما پيش اومده رو من 2 سال روش كار كردم ولي اينو مطمئن باشين كه خيلي سخته من حد اقل چهار ميليون تومن igbt سوزوندم تا دستگاه كامل شد ولي الان خيلي با كيفيت شده و اصلا" برگشتي نداره اگه كسي طرح رو لازم داره اول همه راه هارو بره بعد اگه نتيجه نگرفت بياد تا من بهش طرح بدم تا راحت مثل آب خوردن بتونه توليد كنه voryasanaat@yahoo.com

bidad121
22-05-2010, 05:35
سلام آقايان من همين الان عضو شدم (در حال حاضر چند نقشه كاملا" عملي آماده دارم كه خودم دارم توليد ميكنم و به بازار عرضه ميكنم اين معما كه به تازگي براي شما پيش اومده رو من 2 سال روش كار كردم ولي اينو مطمئن باشين كه خيلي سخته من حد اقل چهار ميليون تومن igbt سوزوندم تا دستگاه كامل شد ولي الان خيلي با كيفيت شده و اصلا" برگشتي نداره اگه كسي طرح رو لازم داره اول همه راه هارو بره بعد اگه نتيجه نگرفت بياد تا من بهش طرح بدم تا راحت مثل آب خوردن بتونه توليد كنه voryasanaat@yahoo.com
مرسی
خوشحالم که به نتیجه رسیدید
هر دستگاه چند تموم میشه؟
چند میفروشید؟
حد اقل یه شماتیک بزارید لطفا

voryasanaat
01-06-2010, 18:14
متاسفانه واقعا با يه شماتيك نميشه كاري از پيش برد خيلي اصول ريز ريز داره كه اگه بيارم رو كاغذ حد اقل 50 برگ ميشه (در ضمن من قصد فروش اين طرح رو دارم و نميتونم شماتيك رو بزارم تو اينترنت ) اگر كسي واقا" طالب اين مسئله هست تماس بگيره voryasanaat@yahoo.com

hitler
05-07-2010, 13:48
متاسفانه واقعا با يه شماتيك نميشه كاري از پيش برد خيلي اصول ريز ريز داره كه اگه بيارم رو كاغذ حد اقل 50 برگ ميشه (در ضمن من قصد فروش اين طرح رو دارم و نميتونم شماتيك رو بزارم تو اينترنت ) اگر كسي واقا" طالب اين مسئله هست تماس بگيره voryasanaat@yahoo.com

بله ...

شهریار
10-01-2011, 07:32
سلام..
من نمیدونم کی ممکن است که بخواهد نقشه یک دستگاه جوش را بفروشد!!! برای من خیلی عجیب است ! اگر واقعا
شما داری ان را تولید هم میکنی ؟!! چونکه تا انجا که من میدانم فقط یک شرکت ان هم در شیراز - با یک نقشه دزدی
شده از کسی که من بخوبی میشناسم - دارد تولید میکند .. جالب است که نقشه دزدی را ثبت هم کرده .
من چونکه خودم نمونه های مختلفی از اینگونه دستگاه ها را ساخته ام ( اما نه با طرح دزدی بلکه با طرح خودم ) میدانم
که به اصطلاح کار هر ... نیست خرمن کوفتن.........
جناب اقا که ادعا میکنی طراحی کرده ای-خیلی میبخشی!! یک کم در باره طرحت میتوانی توضیح بدهی؟یا فقط دستگاه
در حال تولیدت!!! را میخواهی بفروشی!!! بیا با هم یک معامله ای بکنیم. من بهترین نمونه از این دستگاه با هر توانی که
بگویی طراحی کرده میسازم! با این شرط که اگر موقع جوشکاری با ان سیم جوش چسبید طرح را با نمونه مجانی میدهم
اگر نه خودت بگو چند میارزد؟؟؟ اخر مومن اینجا جای مشتری بیداکردن است؟
میبخشید-- واقعا از همه معذرت میخواهم اگر کمی تند رفتم ؟ اخر مثلا مجسم کنید که طراح شاتل بخواهد طرحش را
بدهد نون خشکی.اگر کسی واقعا .................... بیخیال
بهر حال باز هم میبخشید-
اما در باره مساله اصلی
امیدوارم مرا از دادن نقشه معاف کنید.ولی اگر کسی سوالی در باره این دستگاهها داشته باشد و بفهمم ( از نوع سوال
میفهمم که ... ) واقعا کار کرده ای و همینجور الکی سوال نمیکنی و زحمت کشیده ای حتما خوشحال میشوم جواب دهم

mehrdadgh
10-01-2011, 17:20
عجب !

به هر حال این جا یه فروم علمیه و هدف اشتراک اطلاعات است نه بازاریابی یا منم منم بازی !

اگه کسی چیزی میخاد یاد بده که بسم ا... ورنه ما خودمون بهتر میدونیم که تکنولوژی دست چه کساییه !

شهریار
15-01-2011, 04:13
سلام به همه دوستان
همه تان دارید راه را عوضی میروید.با هسته 6633 که نمیشود دستگاه جوش ساخت.حتی با فرکانس 300 کیلوهرتز هم
جواب نمیدهد.برای یک دستگاه 150 امبر به یک هسته فریت به اندازه ee6565 نیاز دارید. Igbt های گران قیمت را هم
بیخیال شوید.من به شما ماس فت هایی مثل- 2sk3131 و یا 47n60 - را پیشنهاد میکنم.خودم ساخته ام عالی کار
میکند.ولتاژ کار هم 24 ولت است با توپولوژی دبل فوروارد مثل اب خوردن میشود طراحیش کرد.

n340
15-01-2011, 20:26
اره منم تو فکرش بودم
یکی هم خریدیم 600000 تومان
ولی عالی جوش میده
خودم ادم از جوشش حال می کنه هرچند مبتدی باشه
واقعا عالیه
در ضمن دوستان اونایی که میخوان معامله کنند بهم پی ام بدن
دو فروم مطرح نکنن
کاتالوگ اون نمونه ای که خریده بودیم
حتی نقشه هم داشت که تک تک عناصر توش بود ولی خوب سلف ملف یوخ
روش زده بود چین ولی می گفتن کاره ایرانه
چه بدبختیم ماکه باید تولید کنیم به اسم چین

hakimzadeh
14-07-2011, 15:49
متاسفانه مبحث بدون نتيجه پايان يافته است.
آيا ازدوستان كسي نقشه اين نوع ترانسهاي جوش را داره.؟
آقاي يكنفر هم كه يادش رفت نقشه را آپ كنه.

benam_miri
16-07-2011, 22:53
سلام.من دارم روش کار میکنم البته از دو ماه پیش.دستگاه جوش ابتا به ساکن 60 تا 70 ولت دیسی برق دارد بعد از اتصال به سی تا چهل ولت کاهش میابد.مدار قدرت از 4 تا ترانس تشکیل شده که خروجیها به صورت سیم پیچ سر وسط هستند.که سر های وسط مشترک وسرهای دیگر با دیود به پلاریته مربوطه ترانسهای وصل میشوند.پس ما الان دو تا سر مثبت و منفی داریم برای جوش قبل از اینکه به خروجی برود باید از یک سلف قدرت رد بشود.برای فیدبک هم توی یکی از این ترانسها یک سیم پیچ باید پیچید برای اینکه
فیدبک جریان داشته باشیم.(اندازه گیری جریان) اولیه این چهار تا ترانس دو به دو موازی میشوند
و با 20 تا آیجیبیتی 20آمپری تحریک میشوند قیمت هر کدوم 1500 تا 3000 تومانه
این آیجیبیتی ها برق 220 ولت دیسی رو روی ترانسهامون پی دبلیو ام میکنن .این آیجی ها 5 تا 5تا موازی میشوند
جمعا 4 تا گیت بیرون میاد این گیتا رو با یک ترانس که ثانویش 4 تا سر با اختلاف فاز متفاوت هست
و بعد از دیسی کردن به گیتا میدن.حالا ما یک ترانس اولیه داریم که باید با پالس کنترلش کنیم
که با lm555انجام دادن.با میکرو نمیشه کار کرد چون نویز دارد.من فعلا روی کنترلش هستم ازش جواب گرفتم کلش رو میزارم برا دانلود:hi:قدرتش تایید شده چون با کنترل فابریکش کار میکنه:018:

reza1972
05-12-2011, 10:30
من سازنده ترانسفورماتورهاي تقويت كننده اتوماتيك برق شهر براي منازل و كارخانجات در توانهاي مختلف هستم . همچنين دستگاههاي شارژ باطري معمولي و اتوماتيك و البته ترانسهاي جوشكاري در آمپراژ مختلف هم توليد مي كرديم كه به علت بالا رفتن هزينه هاي توليد فروش و توليد آنها را متوقف كرديم .
اكنون در حال تهيه نمونه ساخته شده اين دستگاه توسط خودمان با روش مهندسي معكوس هستيم بايد به عرضتان برسانم كه بسيار كار تخصصي و پيچيده اي است و نياز به دانش بسيار قوي در زمينه الكترونيك و الكتروتكنيك بصورت تلفيقي ميباشد

با كمال تاسف بايد عرض كنم كه در ايران كسي حاضر به ارائه اطلاعات خود بصورت رايگان نيست بنابراين توصيه مي كنم با استفاده از ابزار زبان انگليسي در وب به جستجو بپر دازيد و مقالات بسياري در اين زمينه خواهيد يافت اما باز هم عرض مي كنم كه دانش علمي و عملي بسياري براي توليد اين دستگاه نياز داريد .

sofya
03-02-2012, 10:54
بدبختيم به خدا!

naatamam
03-02-2012, 19:57
سلام
این مبحث چی شد و به کجا رسید ؟
کسی از دوستان بالاخره نمونه ای را ساخت ؟ یا همش حرف بود و ادعا !!!

me28k
04-02-2012, 04:23
سلام.
مطمعن باشین که کار سختی نیست فقط باید چندتا اصلو بدونید.
من سه نمونه از این دستگاه طراحی کردم که دو تاشون در حال تولیدن.
از قرار دادن شماتیک معزورم ولی هر سوالی در مورد طراحی باشه در خدمتم.:hi:
کسی هم اگه مشتری باشه طرح میفروشم.

aalamee
28-04-2012, 01:40
به این آدرس سری بزنید . به مهارت آنچنانی زبان انگلیسی نیاز نداره ولی ایده خوبی برای 100 آمپر میده.
Welding inverter 100A (You can see links before reply)
یک فایل فشرده هم که کاتالوگ به همراه شماتیک یک دستگاه تجاری هست ضمیمه برای دوستان

smj13
15-08-2012, 16:34
با سلام:mrgreen:
از اونجایی که کلا یه آدم با حالی هستم(بین خودمون باشه):0013: تصمیم گرفتم براتون نقشه کامل اینورتر جوش رو بگذارم هم igbt و هم mosfet
فقط شما حضرات بفرمایید از کجا قطعاتشو پیدا کنیم:(
mosfet:
1-You can see links before reply
2-You can see links before reply
igbt:
1-You can see links before reply
2-You can see links before reply
برید عقش(همون عشقه) کنید:wink:

shoghal
25-10-2012, 01:44
با سلام این یک شماتیک ساده از اینورتر 100وات ( تست شده ) البته این بدرد تولید نمیخوره ولی برای استفاده شخصی خوبه

hitler
04-01-2013, 20:26
با سلام این یک شماتیک ساده از اینورتر 100وات ( تست شده ) البته این بدرد تولید نمیخوره ولی برای استفاده شخصی خوبه

متاسفانه به مشخصات سلف و ترنس هاي مدار اشاره اي نشده . لطفا منع را معرفي نماييد.:wink:

benam_miri
17-01-2013, 08:50
سلام.تو این سایت خیلی چیزا یاد گرفتم.این هم از pcb این مدار که کاملا عملیه(تست جوش گرفتم)(حدود 1 تومنم خرج ترکوندن igbt و ندانم کاری شد:() .شماتیکشم به زودی میزارم.دوستان دانلود کنن.یک سال روش کار کردم.:125:یادتون نره:o.اگر حال کردید تشکرو بزنید. شماتیکم به زودی میزارم:wink:

benam_miri
17-01-2013, 08:54
به زودی عکسم میزارم.:fan::gop:

KHM
17-01-2013, 14:22
سلام.تو این سایت خیلی چیزا یاد گرفتم.این هم از pcb این مدار که کاملا عملیه(تست جوش گرفتم)(حدود 1 تومنم خرج ترکوندن igbt و ندانم کاری شد:() .شماتیکشم به زودی میزارم.دوستان دانلود کنن.یک سال روش کار کردم.:125:یادتون نره:o.اگر حال کردید تشکرو بزنید. شماتیکم به زودی میزارم:wink:
خسته نباشی مهندس...ممنون که مدارتو واسه استفاده دیگران اینجا قرار دادی...
جای تشکر داره...

Ma3ood
18-01-2013, 13:24
مهندس جان تشکر و ممنون بابت قرار دادن فایل pcb اگه میتونید شماتیک را هم قرار بده:0013:

benam_miri
21-01-2013, 22:38
دوستان یه توضیخی راجع به برد dc pcbzb01 میدم .16 تا دیود دوبل کنار دو طرف برد هست پایه وسط آند و پایه های کناری کاتد هستند که به هم وصل میشند و برای خاموشی دیود از یه مدار rc (حفاظتی)استفاده شده .دیودها به هیتسینگ وصل میشود .ترانس ها دوبل هستند.برای اینکه حجم مدار کوچک بشه از چهار تا ترانس استفاده شده .(کم شدن چگالی حرارتی هم موجب میشه)مقدار مقاومت و خازن بر اساس فرکانس سوئیچینگ محاسبه میشود.این دستگاه با فرکانس 100 کیلو هرتز کار میکند خازن 8.2 نانو فاراد و مقاومت 1 کیلو اهم و یک وات هست.ورودی ترانسها 380 ولت دیسی است اولیه هر کدام از ترانس ها با خازن 4.7 میکرو فاراد 400 ولت
سری میشوند بعد با اولیه تراتسهای دیگه که با خازن سری شده اند موازی میشوند. اولیه ترانسها با سیم به برد dcpcb01 و ترمینال vh076 وصل میشود بالای این ترمینال 4 تا مستطیل بزرگ میبینیم که همون خازنهایی هستند که گفتم با اولیه سری میشوند.این خازنها برای حذف ولتاژ القایی اولیه در کلید زنی هستند باعث میشوند ماسفتامون زود قطع کنه.بچه ها اونایی که میخوان عملی کار کنن تا با هم دستگاه جوش 200 آمپر پرتابل بزنیم اعلام آمادگی کنن تا لیست قطعاتو بدم. شرمنده که شماتیک دیر شد آخه یه زره سرم شلوغ بود ولی حتما میزارم.یا علی رو بگیم:wink:

benam_miri
21-01-2013, 22:56
اون جامپرای زرد هم با اون پدای کتو کلفت جامپرای سیم مفتولی هست .چون تو pcb که نمیشود 200 آمپر رو عبور داد.اون دیودای دوبل هم 30 آمپری fast هستند.این فایلم یه مطالعه کنید خوبه. تا استارت بزنیم.

hitler
11-02-2013, 15:45

خيلي ممنون از اينكه مدارتو بدون چشم داشت اينجا قرار دادي :oبابا ايول :o
اگه لطف كني شماتيك مدارتو بزاري ديگه نور الي نور ميشه :018:

m_j_rad
11-02-2013, 22:26
باسلام
دوستان اگر سلف خروجی (بعد از یکسو سازی)در اینورتر جوشکاری مقدارش کم باشه چه مشکلی به هنگام جوش دادن رخ میده
و چطور میشه متوجه شد که سلفی که گذاشتیم توی خروجی کافی هست یا نه؟

shoghal
18-02-2013, 01:38
متاسفانه به مشخصات سلف و ترنس هاي مدار اشاره اي نشده . لطفا منع را معرفي نماييد.
Welding inverter 100A (You can see links before reply)

m_j_rad
05-04-2013, 21:33
بهنام جان خیلی خیلی ممنونم بابت مداری که گذاشتی و منتظر شماتیک هم هستم تا سوالاتم رو روی شماتیک ازتون بپرسم چون سوالات و مشکلاتی در این زمینه دارم که ممنون میشم پاسخ بدین.
البته شماتیک که باشه بهتر میشه در موردشون بحث کرد.
مثلا میخواستم بدونم بحث آنتی استیک رو پیاده کردین یا خیر؟و کلا این خصوصیت رو چگونه میشه به بهترین روش پیاده سازی کرد؟یا اینکه گیت درایور هاتون رو چگونه پیاده سازی کردین و سولات ریز دیگری دارم که امیدوارم بنده و دیگران رو راهنمایی کنید
پیشاپیش ممنونم

iraj_zero
10-04-2013, 11:48
سلام به همه ی دوستان و تشکر بابت مطالب مفید این فروم، من تازه به جمع اضافه شدم چند تا شماتیک دارم اگه خواستید می تونم واستون آپ کنم.

KOHSARIMOG
12-07-2013, 22:23
ممنون از همه

nex2004
27-08-2013, 20:29
اون جامپرای زرد هم با اون پدای کتو کلفت جامپرای سیم مفتولی هست .چون تو pcb که نمیشود 200 آمپر رو عبور داد.اون دیودای دوبل هم 30 آمپری fast هستند.این فایلم یه مطالعه کنید خوبه. تا استارت بزنیم.

سلام دوست عزیز
منظورت از فایل کدوم فایله من که چیزی ندیدم میشه دوباره اپ کنی
با تشکر

aliizad
13-09-2013, 21:40
سلام واقعا ما اایرانیها بد بختیم تا یه چیزی حالیمون میشه فقط برا خودمون میخوایم اسم یه سایت براتون میزارم هر چی در رابطه با اینورتر میخواین اونجا پیدا میکنین %میخوام بگم با معرفت باشین بچه ها
همه چی حتی میزان دور سیمها قطعات مصرفی طرز پیچیدن سیم پیچها Welding inverter up to 100A (You can see links before reply)

aliizad
13-09-2013, 21:42
Welding inverter up to 100A (You can see links before reply) اسم سایت

aliizad
13-09-2013, 21:47
تما مختصات تو همون نوشته های بالای نقشه بصورت انگلیسی نوشته شده

gasemahmady
23-12-2013, 13:01
ازاین همه کاربر یکی یه مدار عملی برای اینورتر جوشکاری نداشت واقعا کهcry::

رایان صنعت
07-01-2014, 00:26
با تشکر از این مهندس با حال

رایان صنعت
07-01-2014, 00:50
سلام عدمت مهندسین عزیز
اگر کسی طریقه ساخت ولوم سه فاز برای دیمر سه فاز را میداند بگوید متشکرم

majidabedi
23-04-2015, 01:03
سلام عزیز.عضو جدیدهستم.از پشتکارت خیلی خوشحال شدم.خدا قوت.
یه سوال:این شماتیک که گذاشتی باچی باز میشه؟ویندوز نتونست بازش کنه!!!

aliebi1
05-05-2015, 04:08
درود بر شما
دوستان و اساتيد هدف تاپيك مگه ساخت اينورتر جوشكاري نبود ؛ دريغ از چند تا فرمول علمي و عكس عملي:baad:

akbar gholami
13-08-2015, 19:06
با سلام ادامه بحث اینورتر جوش چی شد پس ما همچنان منتظریم:unh:

toofandarshab
15-11-2015, 16:12
salam.hame bikhiale in mozo shodan ?man chanta naghshe shematic peida kardam ama moteasefane tahlile madar va ghata at vojod nadare .agha ma ke bad jor to kafeshim.

lady1
15-11-2015, 17:11
خیلی خوب بود
ساندویچ پانل سقفی (You can see links before reply)-ساندویچ پانل (You can see links before reply)-ویدئو پروژکتور (You can see links before reply)-هوشمند سازی ساختمان (You can see links before reply)
تور سریلانکا (You can see links before reply)-تورشانگهای (You can see links before reply)-تور ایتالیا (You can see links before reply)-هتلهای یونان (You can see links before reply)-هتل های گرجستان (You can see links before reply)-میکروپیگمنتیشن (You can see links before reply)-غرفه سازی (You can see links before reply)-ساعت مچی (You can see links before reply)

sakhtemooncom
29-01-2018, 17:15
با تشکر از شما

ساندویچ پانل (You can see links before reply)، قیمت ساندویچ پانل (You can see links before reply)

amirgen
09-02-2018, 12:30
سلام من این پروژه رو می خوام بسازم کسی هست کمکم کنه پول خوبی بهش میدم؟؟؟

- - - Updated - - -

سلام می خوام باهاتون از طریق تلگرام در ارتباط باشم می تونید کمکم کنید؟

- - - Updated - - -

امیرحسین قطبی

bahmanbahrami
02-04-2018, 22:41
سلام و درود فراوان خدمت مهندس عزیز واقعا ممنونم که علمت رو در اختیار دیگران گذاشتی این کارت والاتر از همه فرایض واجبه بود زکات علم ترویج اون هست
اول که داشتم پست هارو میخوندم واقعا ناراحت شدم ملتی با این همه پیشینه ی تاریخی و تمدن از ارائه ی مطلب به هموطن و همنوع خودشون دریغ کردند
واقعا جای تاسف داره اشخاصی که بخل در زندگیشون هست مطمئن باشن نه به جایی میرسن و نه هیچ وقت لذتی از زندگی میبرند فقط اینو بگم برای اقایانی که گفتن برای فروش داریم و.... اگر امروز صدقه ، زکات و ترحم افرادی مثل ادیسون ، تسلا و... نبود شما هیچوقت نمیتونستی چنین طرحی بقول خودتان را طراحی کنید واقعا شرم باد یک ایرانی و این تفکر پست
و درود بر شما مهندس عزیز که نه تنها یاری میکنی بلکه از شرافتت هم پاسداری میکنی
شرمنده باید میگفتم اینو واقعا ممنونم ارادتمند شما دکتر بهرامی

mzarkoob
04-04-2018, 12:52
اول که داشتم پست هارو میخوندم واقعا ناراحت شدم ملتی با این همه پیشینه ی تاریخی و تمدن از ارائه ی مطلب به هموطن و همنوع خودشون دریغ کردند
واقعا جای تاسف داره اشخاصی که بخل در زندگیشون هست مطمئن باشن نه به جایی میرسن و نه هیچ وقت لذتی از زندگی میبرند فقط اینو بگم برای اقایانی که گفتن برای فروش داریم و.... اگر امروز صدقه ، زکات و ترحم افرادی مثل ادیسون ، تسلا و... نبود شما هیچوقت نمیتونستی چنین طرحی بقول خودتان را طراحی کنید واقعا شرم باد یک ایرانی و این تفکر پست
و درود بر شما مهندس عزیز که نه تنها یاری میکنی بلکه از شرافتت هم پاسداری میکنی
شرمنده باید میگفتم اینو واقعا ممنونم ارادتمند شما دکتر بهرامی
سلام
خود شما تاکنون چه سهمی در اشتراک گذاری مطالب داشته اید؟
--------------------

کسانی که در حال یادگیری یا انجام کاری هستند و دچار مشکلی می شوند ممکن است بخواهند در فروم ها و گروههای شبکه های اجتماعی سوال خود را مطرح کنند.
حالتی ممکن است وجود داشته باشد که متاسفانه بسیار دیده شده است و آن اینکه به صورت یک طرفه انتظار بر این است که با طرح سوال، دیگران موظف به پاسخ گویی اند و اگر کسی نباشد که پاسخ دهد بسیار شاکی می شود! در همین جا اگر کسی سوالی بکند که آنها بتوانند جواب دهند با خود می گویند چرا ما باید پاسخ دهیم؟ چه سودی به حال ما دارد؟ به نظر شما چه نامی می توان برای این کار در نظر گرفت؟
در صورتی که روزی از دیگران راهنمایی می گرفتید جبران آن وقت است پیشرفت که کردید و دیدید در فروم ها و... سوالی پرسیده شد که می توانید پاسخ دهید، نگویید من چرا باید پاسخ سوال دیگران را بدهم!؟
پاسخ دادن لزوما به معنای قرار دادن سورس و مطلب آماده نیست. می تواند مشخص کردن مسیری باشد که فرد با صرف زمان بایستی به پاسخ برسد.
تو نیکی میکن و در دجله انداز
که ایزد در بیابانت دهد باز
Telegram: Contact @armeducation (You can see links before reply)
--------------------

10845
16-03-2019, 12:19
با سلام خدمت همه اساتید من این متن دنبال می کردم دیدم همه گیر دار ها نهایتا داره به ترانس های switching ختم میشه منم قبلا همیشه از این ترانسها فرار می کردم اما جای فرار نداره دیگه لازمم نیست خودتونو در گیر محاسبات کنید البته برای کسانی که گیر سه پیچ می دند چرا برید دنبال محاسبه برای ما هم خلاصه نویسی کنید اما پیشنهاد من استفاده از نرم افزار محاسبه ترانس های سویچینگ است که برادران و بزرگواران روس زحمت کشیدند و برای منو شما پیشنهاد دادند که من براتون به اشتراک می زارم کاری هم نداره فرکانس به khz بهش می دی احتمالا فرکانس دستگاهتون 100khz باشه بعد ولتاژ فکر کنم 60 ولت بدید جریان خروجی هم 100 امپر اینها حدث است خوب حالا هسته و اندازشم بزارید برا خودتون محاسبه کنید استاندارد سیم هم برحسب 0.6 می زنه یعنی 5*0.6 یعنی سیم 3 میلی یه پیشنهادم بهتون بدم سایت های روسی مدارات خیلی خوب آموزش دادن و دست بالشون بازتر است یه گوگل ترنسلیت بندازید تنگ اینترنتون و مدارات به زبان روسی یا ترکی سرچ کنید

HASSANDAV31
11-07-2020, 20:01
سلام دوستان من در چنتا انجمن به زبان روسی مدار کامل ابنورتر جوشکاری صنعتی را پبدا کردم که خیلی خوب بودن فیلم داخل
آپارات زیاده هستش تیازی نیست دنبال نقشه طراحی بگردین