PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ارتباط زبان برنامه نويسي با دراي

avrlove
30-07-2007, 06:22
اولا چرا انگليسي تايپ نمي شه كه من مجبورم يو اس بي رو اين طور تايپ كنم؟
دوم اون كه سايت خوبي داريد.
سوم اون كه من مي خواستم توسط برنامه ي ويژوال با درايور يو اس بي ار تباط بر قرار كنم. شما اين كار كرديد تو پرو گرمر هاتون و دماسنج . نرم افزار ميكرو كه هم با درايور مچ هست رو اگه ممكنه يه ذره توضيح بديد .
اگه مقاله اي در رابطه با اون درايور داريد لطفا بديد.

kavir
31-07-2007, 21:17
سلام
در مورد انگلیسی باید بگم که از یک مرور گر دیگه مثلا fire fox استفاده کنید که سرعت بالا داره و مشکل حل میشه
برای دانلود رایگان You can see links before reply
2.در مورد درایور باید بگم که یک سورس کامل براتون می ذارم خودم به شخصه مدارو بستم و جواب گرفتم و کار با هاش راحته و در ضمن سورس اصلی درایور هم داره البته زبانش دلفی که بهترینه
در مورد برنامه بگم که به وسیله یک درایور تبدیل به rs232 میشه و کار باهاش واقعا راحته برنامه میکرو وکامپیوترش هم

open source
در مورد نمونه برنامه بگم که از eeprom آی سی atmega8 می خونه و مینویسه که تست شده نام این پروتکل رو avr309 گذاشتن اگه سرچ هم بکنی مطلب زیاد داره
نكته:
براي كار كردن عملي با اين برنامه كد hex كه به زبان asm هست رو به روي يكي Atmega8 ريخته و با استفاده از ارتباط سريال rs232( شماتيك اون در فايلي كه دانلود مي كنيد هست) به ميكرو اصلي كه مي خواين باهاش برنامه بنويسين ميشه ميكرو اصلي مي تونه 8051 يا PIC باشه كه بايد باودريت اون رو تنظيم كنيد.

You can see links before reply
سورس کامل میکرو با برنامه کامپیوتر (3مگا)

دانلود (You can see links before reply)You can see links before reply

MisaghSepehr
23-09-2007, 21:22
آقا واقعا ممنون خیلی خوبی.

MisaghSepehr
23-09-2007, 21:30
یه مشکل وجود داره:
اگه نخوایم به RS232 که سرعتش نسبت به USB کمتره تبدیلش کنیم باید چکار کرد؟

kavir
23-09-2007, 21:47
سلام
در اين مداراتي كه ميكرو مستقيم به USB وصل مي شه حداكثر سرعت 1.5MB/S هست كه در مثال بالا هم تا 1.5MB/S ساپورت مي كنه
فقط شما يك ميكروي اضافي بايد استفاده كنيد كه از طريق سريال با ميكرو ي اصلي ارتباط برقرار مي كنه كه خيلي راحت مي تونيد با هاش كار كنيد.
اما سرعت بالاتر:
با FT232
با ميكرو PIC
با AT90USB

saeed_niknami
29-09-2007, 14:42
با سلام
فقطat90usb مشكلتو حل مي كنه

alitaroosheh
29-09-2007, 22:36
اقا هنوز منتظر هستيم يه برنامه با vb يا چيز ديگه بذاريد تا از تو ... در بيايم
دستتون درد نكنه :lol: :lol: :lol: :D :D :D :D :D :lol:

alitaroosheh
29-09-2007, 22:40
آخه از اوليكهوارد الكترونيك شديم همه جور زبان برنامه نويسي حتي كوبول و فرترن و كارت پانچ هم ياد گرفتيم ديگه كم مونده دلفي يادبگيريم :?:

kavir
30-09-2007, 21:31
سلام
دوست عزيز چون عجله دارين(حق هم دارين) من نمونه برنامه براي vb6 كه تست كردم (البته فقط EEPROM ) براتون مي ذارم شماتيك مدار در فايل DOC همراه هست .
فقط شما زحمتشو بكشين و كامل كنيد و درسايت بزارين تا همه استفاده كنند.
:wink:
You can see links before reply

دانلود (You can see links before reply)

saeed_niknami
04-10-2007, 22:16
با سلام
اقا مهدي مشكل برنامه كجا بود كه مي گين تكميل بشه
اين ها همش توابعي هستند كه تو 309 هستش ميشه با كال كردن تو هر زباني استفاده كرد
فقط تو سي يه كمي مشكل هستش

kavir
04-10-2007, 23:40
سلام
مشكل كه نه ولي توابع rs232 كه نوشته شده به يك برنامه كاربردي تبديل بشته تقريبا مثل مثال اصلي كه با دلفي هست

alitaroosheh
05-10-2007, 22:50
شرمنده
مشكل از يه كم گذشته توضيح كامل بديد.
من هنوز متوجه نشدم چه جوري پورت usb كه وسيله به اون وصل شده تشخيص داده ميشه.
ميكروكنترلر چه جوري بايد برنامه ريزي بشه و هزار و يك جور سوال ديگه
تحت دلفي هم شد توضيح بديد.
ممنون :? :? :? :? :? :lol: :lol: :lol: :? :? :? :lol: :D :wink:

saeed_niknami
28-11-2007, 21:00
با سلام
این فایلها بصورت هدر فایلند یعنی هر کی خواست باید اون ها رو تو پروژش استفاده کنه نمیشه که واسش برنامه کلی بنویسیم
یکی تو ارتباط با سنسور دما می نویسه و یکی ارتباط با میکرو و.....
تابع ها تو فایل اچ تی ام ال نوشته شده می شه تو هر کامپایلری او ن ها رو امپورت کرد

msn_5580
17-09-2008, 09:26
سلام
من مي خواهم به كمك ميكرو آي وي آر توسط پورت يو اس بي به كامپيوتر يك كد ارسال كنم
وبعد آن كد تو ويژال بيسك داخل يك تكس باكس بنويسم هر چه قدر سعي مي كنم نمي توانم
لطفا كمكم كنيد لطفا لينك آن را برام بزارن از تون ممنون مي باشم

saeed_niknami
17-09-2008, 17:19
دوست عزيز توسايت يك مورد گذاشته شده

m_kalbasi
07-05-2009, 18:23
سلام
کسی با نمونه برنامه دلفی کار کرده ؟
چطوری میشه تستش کرد .
با تشکر.

kavir
07-05-2009, 19:41
سلام
من تست کردم خوب طبق شماتیک ببینید و وصل USB و با نرم افزار تست کنید
کار زیاد سختی نیست

m_kalbasi
20-05-2009, 12:40
سلام
یه سوال داشتم ، اونم اینکه چطوری میشه همزمان چند تا از این مبدلهای یو اس بی به سریال (AVR309) رو به یک کامپیوتر وصل کرد ؟ چون وقتی من دو تاش رو وصل میکنم هیچ کدوم رو نمیشناسه . اما هر کدوم رو به تنهایی میشناسه . چه راه حلی به نظرتون نمیرسه ؟

kavir
20-05-2009, 18:53
سلام
منم تا الان تست نکردم وبه صورت تئوری که خونده بود خود USB برای هر دستگاهی ک وصل می شه یک پورت جدا در نظر می گیره یعنی یک آدرس با این حساب که شما می فرمائید نمی شه
تمامی پورت رو تست کردید همین طور بود؟
شما در کد اصلی کد هایی هست که مشخص کننده اطلاعات دستگاه می باشد که تغییر بدید و با کامپایلر avrstudio هست کامپایل کنید و نتیجه رو اینجا هم اعلام کنید
منظورم فقط مشخصه دستگاه یعنی با چه اسمی بشناسه نه تغییر شناسه دستگاه

m_kalbasi
21-05-2009, 14:02
با همه پورتها تست کردم همینطور بود.(البته من هدفم اینه که از طریق یه هاب این کار رو انجام بدم.)
با تغییر اسم هم مشکلی حل نمیشه.
از وقتی که میگذارید ممنون.

srh
22-05-2009, 17:49
با سلام:
من میخوام بااستفاده از پورت سریال وبکمک وقفه RXدرکدویژن داده ای رو بصورت آسنکرون دریافت کنم(زمان آمدن اظلاعات معلوم نیست) کسی میتونه منو راهنمایی کنه ؟متشکر

kavir
23-05-2009, 01:18
با سلام:
من میخوام بااستفاده از پورت سریال وبکمک وقفه RXدرکدویژن داده ای رو بصورت آسنکرون دریافت کنم(زمان آمدن اظلاعات معلوم نیست) کسی میتونه منو راهنمایی کنه ؟متشکر
سلام
سوال روخوب متوجه نشدم لطفا واضح تر بگید
ربطی به avr309 داره؟
دقیقا می خواین چی کار کنید

m_kalbasi
27-05-2009, 11:44
کسی جواب سوال منو نمیدونه ؟

m_kalbasi
27-06-2009, 19:40
سلام
من سوالاتم رو طور دیگه‌ای میپرسم اگه کسی میتونه کمک کنه :
- چطوری میشه چند تا از این مبدلهای سریال به USB رو همزمان به یک کامپیوتر متصل کرد؟ چون من دو تاش رو ساختم و وقتی به کامپیوتر وصل میکنم فقط یکیش رو میشناسه و رای اون یکی پیغام Not Recognize میده.
- اگه باید تغییری در پروژه داده بشه ،باید در درایور تغییر داده بشه یا تو برنامه application . به بیان دیگه آیا درایور قابلیت پشتیبانی همزمان چند تا مبدل رو داره یا نه؟ واگه مشکل از درایور نیست Application چطوری باید چند تا میکرو رو ساپورت کنه؟
اصلا شاید نه درایور و نه Application نباید تغییر کند و قسمت دیگه‌ای از پروژه (مثلا Firmware) رو باید دستکاری کرد.