PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد mcu و mpu

bato_990
19-01-2010, 01:17
اگه میشه در مورد mcu و mpu در شکل توضیح دهید. یایک pdf که درمورد آنها توضیح داده اپلود کنید.

farzadsw
19-01-2010, 07:04
MPU : MicroProccessor Unit
MCU : MicroController Unit

bato_990
19-01-2010, 09:32
میکروپروسسور به تراشه ای می گویند که در داخل تراشه به جز واحد های alu و رجیسترها و واحد کنترل امکانات دیگه ای نظیر حافظه های داخلی امکانات usb و کنترل lcd و... نداشته باشه.
پس اگه mpu همان میکروپروسسور باشه این امکانات در تراشه ای مثل AT91SAM9G45 نباید باشه اما این طور نیست.اما اگه معنی واحد میکروپروسسوری میده این واحد چیه؟ اگه centrall processing uniy یعنی cpu باشه این تو همه ی میکروکنترلرها هست.

لطفا اگه کسی اطلاعات بیشتری داره راهنمایی کنه.

من Memory Protection Unit (MPU را تو اینترنت دیدم. ایا این ربطی به شکل داره؟

farzadsw
19-01-2010, 19:01
شما اون شکل رو کجا دیدی ؟ تا اونجایی که من یادم هست اولین بار pdf یی که این شکل توش بوده رو خود من تو وبلاگم گذاشتم . کل اون pdf هم مربوط به کنفراسی بوده که اتمل سال 2008 تو هنگ کنگ برگزار کرده . منم از سایتهای چینی پیداش کردم .
پس خیالت راحت باشه که mpu یعنی ic هایی که توشون فقط پردازنده هست و mcu میشه همون میکروکنترلر .اینا اصطلاحات رایج و قدیدمی در زمینه embedded هستن. اینجا رو هم ببینید تا مطمئن بشید :
You can see links before reply
ولی اتمل اومده بامبول در آورده ! میکرو کنترلر های پر سرعتش رو به اسم mpu معرفی کرده در صورتی که همون mcu هستن و فرقشون فقط تو داشتن و نداشتن flash هست! شاید خواسته بگه اینا پروسسورشون خیلی قویه ! ولی در هر صورت این اسمی که روشون گذاشته من درآوردی هست .

هر کلمه مخففی میتونه جندین معنی مختلف و نا مربوط داشته باشه مثل pdf .
mpu یه واحد داخل ic هست ولی اون mpu که تو شکل نوشته منظورش microprocessor هست .

bato_990
19-01-2010, 20:29
لینک عکس:

You can see links before reply

ممنون از راهنمایی تان.