PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Pcb تبديل پايه هاي at91sam7x256 به dil

armstk
15-01-2010, 14:13
سلام
اين PCB رو براي استفاده از آرم درست كردم، مناسب براي استفاده از برد برد هستش ولي بايد از دو تا بردبرد استفاده كنيد كه 50 تا پين از ميكرو به يك بردبرد و 50 تاي ديگه به يك برد برد ديگه وصل ميشه و قابليت دسترسي به همه ي ايه هاي اونو دارين
البته چون كه AT91SAM7X256 چندين پايه ي GNDوVCC 3.3V و VCC 1.8 V داره يكمي وصل كردن اين پين ها شايد سخت باشه به علاوه اين كه پايه هاي كريستال 18.432 و USB براي پرو گرمر هم هستش كه يكم پيچيده تر ميشه البته دارم روش كار ميكنم كه يك PCB يك رو داراي كانكتور USB،كريستال خارجي ، JTAG وهمچنين قسمت تغذيه اش روي يك برد يكپارچه باشه و روي برد برد هم قابل استفاده باشه به طوري كه فقط پين هاي I/Oميكرو روي بردبرد باشه
براي ساخت اونم ميتونيد از لمينت يا اتو استفاده كنيد كه من از هر دو روش استفاده كردم و جواب هم گرفتم كه براي اون كه دقيق تر باشه از روش لمينت بهره ببريد
براي راحتي همه با استفاده از پروتيوس كشيدمش تا همه استفاده كنن
اگر شما مبتدي هستين و تجربه لازم رو ندارين از اين برد استفاده نكنين و با يك اشتباه اگر به پايه هاي تغذيه 1.8 ولت CPU يا 3.3 ولت ورودي خروجي ولتاژ بيش از حد بزنين ميكرو مطمنا ميسوزه:( پيشنهاد ميكنم از برد آموزشي كوير استفاده كنين
AT91SAM7X256 (You can see links before reply)
راستي ديروز داشتم يك مودم ديال آپ نسبتا قديمي رو نگاه ميكردم كه ديدم يك كريستال 18.432 روش داره يه وقت چشمم به آي سي روي بردش اوفتاد كه خيلي شبيه به AT91SAM7X256 بودش ، بهش مشكوك شدم و با يكم بررسي ديدكم كه پايه هاي كريستال و تغذيه اون كاملا مانند aT91SAM7X256 هستش و مطمئن شدم كه اين ميكروي آرم هستش ولي شماره ي اون پاك شده بود و اسم شركت سازنده ي مودم روش خورده بود و با هزار ببدبختي اونو از روي بردش باز كردم و روي يكي از همين PCB ها سوارش كردم و بعد از اتصال اون به سيستم يك ميكرو AT91SAM7X128 بودش:o
فكر نمي كنم كه توي اين روزگار كسي از مودم ديال آپ استفاده كنه،پس اگر يك سري به مغازه هاي كامپيوتري بزنين حتما چند تا دسته دوم از اين مودم ها رو داره كه باقيمت خيلي پايين ميتونين صاحب يك ميكرو آرم بشين

همين قضيه هم براي VS1003وVS1011هم هستش اگر به تعميراتي هاي MP3 پلير ها سر بزنين و ازشون برد خراب پلير در خواست كنين داخلش بستگي به مدلش احتمالا يك دونه از اين آي سي رو داره با اين تفاوت كه به صورت دو طرفه هستش نه چهار طرفه
من خودم با 8 هزار تومن صاحب 4 تا VS1003 شدم و همشون هم درست بودن:o

اگر كسي پيشنهادي داره كه اين برد چيزي كم داره بگه تا اضافش كنم

1nafar
15-01-2010, 22:23
راستي ديروز داشتم يك مودم ديال آپ نسبتا قديمي رو نگاه ميكردم كه ديدم يك كريستال 18.432 روش داره يه وقت چشمم به آي سي روي بردش اوفتاد كه خيلي شبيه به at91sam7x256 بودش ، بهش مشكوك شدم و با يكم بررسي ديدكم كه پايه هاي كريستال و تغذيه اون كاملا مانند at91sam7x256 هستش و مطمئن شدم كه اين ميكروي آرم هستش ولي شماره ي اون پاك شده بود و اسم شركت سازنده ي مودم روش خورده بود و با هزار ببدبختي اونو از روي بردش باز كردم و روي يكي از همين pcb ها سوارش كردم و بعد از اتصال اون به سيستم يك ميكرو at91sam7x128 بود
اسم مودم چی بود ؟
از ارم ها میشه به عنوان مودم استفاده کرد .
اگه میتونی یه عکس از مودم بزار
بابت pcb هم ممنون ، جالب بود

armstk
16-01-2010, 00:13
مارك مودم قبلي فكر مي كنم fc بودش راستش بعد از برداشتن همه قطعات از روي مودم ،بردش دور انداختم ولي نمي شه فقط از طريق دادن مارك انتظار پيدا كردن يك دونه ميكرو داشت چون كه مودم هاي ديال آپ مارك هاي خيلي زياد داره

بايد به يكي از همين مغازه هاي خدمات كامپيوتر رفت و همراه با ديتاشيت at91 از روي مودم هايي كه مياره برات ميكرو شناسايي كرد
من خودم وقتي دوباره دنبال يك مودم رفتم كه روش آرم باشه خيلي گشتم چون بعضي ها اصلا پكيجشون با آرم فرق مي كرد و بعضي ها هم پايه هاي اون با ايه هاي at91 همخوني نداشت
در زير يك مودم هستش كه پكيج و پايه هاي اون با آرم همخوني داره ماكرك روي اون هم mmc هستش و اون آي سي كه زير مودم هست همون at91sam7x256 خودمون هست
You can see links before reply