PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوالی در مورد برد آموزشی arm

Romanof
11-01-2010, 18:25
با سلام
من وقتی برد آموزش ARM را به کامپیوتر وصل می کنم و نرم افزار sam-ba را اجرا می کنم وقتی گزینه connect را
می زنم چند لحظه بعد پیغام no processor valid id found میاد.
آیا میکرو کنترلر سوخته ؟:cry:

farzadsw
11-01-2010, 19:58
قبل از اینکه به کامپیوتر وصل کنید سمبا رو روی میکرو بوت میکنید؟

Romanof
11-01-2010, 20:08
همه ی پایه های i/o میکرو من همیشه حتی بدون برنامه 2.50 ولت خروجی دارند آیا این نشانه سوختگی میکرو هست؟
چگونه می توان فهمید میرو سوخته ؟
در مورد چگونگی پروگرام کردن یکمی توضیح کامل دهید ؟

farzadsw
11-01-2010, 20:39
اون نشانه سوختن میکرو نیست (لزوما) ، احتمالا پایه ها ورودی بدون پول آپ شدن.
شما میکرو رو خاموش کنید ( پورت usb رو جدا کنید و یا جامپر power رو بردارید)
توسط یه جامپر دیگه ، 2تا پین هدر مربوط به erase رو به هم وصل کنید(جامپر رو بگذارید روش)
میکرو رو روشن کنید و 3-4 ثانیه صبر کنید
میکرو رو خاموش کنید و جامپری که روی erase گذاشتین رو بردارید .
میکرو رو روشن کنید (به کامپیوتر وصل کنید) ، حالا باید بتونید پروگرم کنید.

Romanof
11-01-2010, 21:08
من تمام این کارها را انجام دادم و سپس برنامه sam-ba را اجرا کردم connect شدم و برنامه تست برد (led روی برد) را در سربرگ flash را آدرسش را در قسمت send file name دادم سپس send file را زدم و بعد yes پیغام زیر را زدم
do you want to lock involved region(S) (0 to 0
سپس میکرو را رستارت کردم ولی اتفاقی نیفتاد .برنامه را receive ولی برنامه ها یکی بودند .
آیا کارم درست بود ؟
یک سوال : اگر برای اولین بار میکرو را که برنامه تست درونش وجود دارد را پاک کنی باید led زرد روی برد خاموش شود ؟

1nafar
11-01-2010, 22:33
من تمام این کارها را انجام دادم و سپس برنامه sam-ba را اجرا کردم connect شدم و برنامه تست برد (led روی برد) را در سربرگ flash را آدرسش را در قسمت send file name دادم سپس send file را زدم و بعد yes پیغام زیر را زدم
do you want to lock involved region(S) (0 to 0
شما باید از برنامه ی sam-prog استفاده کنید .

یک سوال : اگر برای اولین بار میکرو را که برنامه تست درونش وجود دارد را پاک کنی باید led زرد روی برد خاموش شود ؟
در حالت عادی پایه ها در حالت ورودی قرار میگیره و مقاومت pullup هم فعال میشه . در این حالت ولتاژ 2 تا 2.5 ولت روی پورت قرار میگره .

Romanof
12-01-2010, 09:14
آیا باید تیک none را بزنم ؟