PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نحوه کدگذاری مغناطیسی

nasiim
23-02-2008, 21:09
در این قسمت اصول اصلی رمزگذاری نوار مغناطیسی بر روی کارت های پلاستیکی یا بلیت توضیح داده شده است . هم اکنون کارت های مترو و کارت های اعتباری دیگر نیز از این تکنولوژی استفاده می کنند . برای اطلاعات بیشتر در این باره مقاله زیر را دانلود کنید .

****** دانلــــــــود ****** (You can see links before reply)

Pass : You can see links before reply
اگر کسی مایل به کسب اطلاعات درباره دستگاه کدگذاری مغناطیسی کارت مترو ( واحد کدگذاری مغناطیسی ) می باشد ، من می تونم بهش کمک کنم . فقط کافیه سوالتون رو در انجمن مطرح کنید . یه کم علاقه نشون بدید و سوال کنید ، من اطلاعات رو کم کم در اختیارتون می گذارم چون نمی تونم خودم اطلاعات رو بذارم ، باید ازم سوال بشه ...

سبــــز باشیـــــــد

Hesam_K
25-02-2008, 20:52
نسيم جان دستت درد نكنه. اطلاعات قشنگي برامون گذاشتي.
يه سئوال:
آيا قرار گرفتن اين كارتها كنار موبايل باعث از بين رفتن اطلاعات كارت ميشه؟
آيا قرار گرفتن اين كارتها كنار آهن ربا باعث از بين رفتن اطلاعات كارت ميشه؟

nasiim
01-03-2008, 23:11
با گذاشتن کارت های اعتباری یا کارت مترو در کنار آهن ربا یا مبایل احتمال پاک شدن اطلاعات وجود دارد چون همانطور که می دانیم بر روی کارت های مترو یک لایه مغناطیسی وجود دارد که ممکن است در اثر قرار گرفتن در میدان های مغناطیسی اطلاعات آن پاک شود . ( جهت مغناطیس شوندگی آن تغییر کند )
پاک شدن اطلاعات بستگی به شدت میدان مغناطیسی و توان ارسالی دارد . بدین صورت که هر چه شدت میدان و یا توان ارسالی بیشتر باشد احتمال پاک شدن اطلاعات بیشتر می شود .
اگر یک آهن ربای دائم را به این کارت ها بچسبانیم احتمال اینکه اطلاعات پاک شود خیلی خیلی زیاد است ( معمولا پاک می شود ) .
اگر در هنگامی که گوشی مبایل زنگ می خورد این کارت ها در کنار آن باشند ، احتمال پاک شدن اطلاعات زیاد می شود ولی هنگامی که آنتن مبایل فول باشد و مبایل و کارت در یک جا ثابت باشند این احتمال کم می شود .
در جایی که من کارآموزی می رفتم و این کارت ها رو می ساختند می گفتند که این کارت ها رو در کنار مبایل و آهنربا و از این قبیل چیزها نذارید .