PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : CCS or MikroC PRO v2.50

SA3ID
09-01-2010, 15:53
سلام خدمت دوستان و اساتید محترم.
من با کامپایلر MikroC دارم کار میکنم. ولی یکی از دوستام بهم گفت که این کامپایلر مشکل داره و پره باگ...!!!8O حالا میخوام شما بگید که واقعا این حرف چقدر درسته؟ من کامپایلر CCS رو هم نصب کردم ولی چون با MikroC کار کردم فکرم همش پیشه اونه. خلاصه اگه ممکنه منو بیشتر راهنمایی کنید.
با تشکر:wink:

1nafar
09-01-2010, 18:33
من با کامپایلر MikroC دارم کار میکنم. ولی یکی از دوستام بهم گفت که این کامپایلر مشکل داره و پره باگ...!!!
شما بد به دلت راه نده ، این کامپایلر مشکلی نداره و افراد زیادی دارن با اون کار میکنن .
این کاملا طبیعی هست که منی که با ccs کار کردم MikroC رو بد بدونم یا شما که با MikroC کار کردید ، ccs رو در سطح اولیه بدونید .
در کل تفاوت های وجود داره و هر کدوم مزیت های خاص خودش رو داره مثلا :
مزیت های ccs : دارای کتاب خانه های متن باز و قابل ویرایش ، راهنمایی بسیار قوی ، پشتیبانی از دستورات استاندارد زیان c و...
مزیته های MikroC : دارای کتاب خانه های بسیار کامل ( تقریبا برای همه چیز کتابخونه داره ) ، دارای دستورات ساده ، یاد گیری اسان ، محیط حرفه ای
اینا یه سری کاستی هم دارن ؛ مثلا :
ccs : کتابخونه ها فقط دارای امکانات اولیه هست ، مثلا برای راه اندازی یک وسیله ، شما باید نصف مسیر را با کتابخونه و بقیه رو دستی اعمال کنید .
MikroC : کتابخونه هاش در دسترس ما قرار نداره ، توی اون از دستورات استاندارد زبان c استفاده نشده ، مثلا دستور printf در اون وجود نداره و.....

SA3ID
09-01-2010, 21:55
با تشکر فراوان از شما.
حالا با خیال راحتتر میتونم کار کنم. ولی شما گفتین دستور printf نداره!! ولی بجاش 3تا دستور داره که همون کارو انجام میده. دستور sprintf sprinti sprintl . حالا به نظر شما این دستورات کار printf رو نمیتونن انجام بدن؟

1nafar
09-01-2010, 22:02
سلام
منظور من وجود دستورات استاندارد زبان c بود .
دستور printf یک دستور استاندارد در زبان c هست و توی تمامی کامپایلر ها مثل kiel , codevision, iar ,winavr , ccs, ..... یک سان هست .

حالا به نظر شما این دستورات کار printf رو نمیتونن انجام بدن؟
این دستورات همه یک کار رو انجام میدن و فقط شکل ظاهری اون فرق داره .

SA3ID
10-01-2010, 11:01
با تشكر از دوست شما

موفق باشيد:wink: