PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : الکترونیک و مکانیک - علوم هم نیاز

NAS2000CO
08-01-2010, 11:07
با سلام

امروزه پرداختن به علم الکترونیک در شاخه کنترل بدون پرداختن به مبحث مکانیک و تبحر در این زمینه چندان مفید نیمباشد من خود به عنوان یک طراح مکانیک با ده سال سابقه کار طراحی و تدریس که 4 سالی نیز در زمینه برق و الکترونیک و و کنترل مطالعه کرده و دوره دیده ام این موضوع را با دیدی فرا نگرانه خدمت دوستان عرض میکنم که این دو علم یعنی مکانیک و کنترل امروزه کاملا وابسته به یکدیگر بوده و چه بهتر که دانش آموختگان هر دو مبحث در مبحث دیگر نیز تسلط کافی داشته باشند با این مقدمه که خدمت دوستان عرض شد خواستار ایجاد انجمنی
با نام تخصصی طراحی ماشین مخصوص - SMD میباشم که بتوان در آن با پرداختم به مبحث طراحی ماشین و مبحث
کنترل دوستان را به هم نیازی این دو علم در صنعت واقفتر کنیم .
مسلما در این انجمن بیشتر به مباحث مکانیک از دید طراحی ماشین خواهیم پرداخت .

با تشکر :wink:

1nafar
08-01-2010, 15:16
سلام
حرف های شما کاملا درسته . این بخش در سایت ایجاد میشه .
فقط :
نام دقیقش چی باشه ؟
زیر مجموعه ی کدوم بخش قرار بگیره ؟

farzadsw
08-01-2010, 17:50
به نظر من کافیه اسم بخش "رباتيك " رو بکنید " رباتیک و مکاترونیک" . بهترین اسمی هم که بهش میخوره همون مکاترونیک هست.
به نظر من بهتره زیر مجموعه همون "رباتیک و مکاترونیک" (احتمالی!) 2 بخش"پردازش سیگنال" و " هوش مصنوعی " هم در نظر بگیرید .

1nafar
08-01-2010, 20:02
به نظر من کافیه اسم بخش "رباتيك " رو بکنید " رباتیک و مکاترونیک" . بهترین اسمی هم که بهش میخوره همون مکاترونیک هست.
به نظر من بهتره زیر مجموعه همون "رباتیک و مکاترونیک" (احتمالی!) 2 بخش"پردازش سیگنال" و " هوش مصنوعی " هم در نظر بگیرید .
انجام شد ، بخش هوش مصنوعی بعدا و در صورت استقبال هوش مصنوعی ایجاد میشه

NAS2000CO
10-01-2010, 10:47
با سلام

زیر مجموعه مکاترونیک یک شاخه به نام اصول طراحی ماشین یا اصول طراحی مکانیک ایجاد نمایید این میتونه مفهوم را برسونه .

بهتر است برای پرسش و پاسخ هم یک زیر مجموعه جداگانه در نظر گرفته شود تا پرسشها و نظرات از مقالات ارائه شده جدا شوند.

1nafar
10-01-2010, 11:56
زیر مجموعه مکاترونیک یک شاخه به نام اصول طراحی ماشین یا اصول طراحی مکانیک ایجاد نمایید این میتونه مفهوم را برسونه .
این بخش ایجاد شد و شما مدیر اون بخش هستید .

بهتر است برای پرسش و پاسخ هم یک زیر مجموعه جداگانه در نظر گرفته شود تا پرسشها و نظرات از مقالات ارائه شده جدا شوند.
میتونید مقالات و اموزش ها رو تحت پست های مهم ارسال کنید تا بالا تر از بقیه قرار بگیره .
به زودی در صفحه ی اول سایت ( You can see links before reply ) یه بخش برای قرار دادن مقالات که توی سایت وجود داره ایجاد میشه و تمامی مقالات کاربردی در اونجا قرار داده میشه