PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پروِژه کامل برای راه اندازی LCD گر

Hesam_K
08-02-2008, 15:10
دوستان بالاخره بعد از مدتها یه وقتی پیدا کردم و بعداز 6 ساعت این برنامه رو آماده کردم و در اینجا براتون میزارم.

ابتدا فایل ضمیمه رو دانلود کنید:

دانلود : اینجا (You can see links before reply)
لینک کمکی (You can see links before reply)

نقشه مدار به همراه نقشه مدارچاپی و دو مثال که به زبان C نوشتم رو به همراه فایل پروتئوسش، دانلود کنید.
البته هدف من از نوشتن این پروِه آشنایی کسایی که تا حالا با این LCDها کار نکردن بوده و اینکه چطور نقشه شماتیکش رو بکشن. وگرنه برنامش خیلی مهم نیست چون هرکسی میتونه بنویسه و راه بندازدش.
برای این پروِه دوتا EEPROM هم قرار دادم که میتونید از AT24C04 تا AT24C1024 رو بهش اضافه کنید ولی من تو بازار بیشتر از 512 پیدا نکردم.
نکته : پیشنهاد میکنم در آن واحد از دو EEPROM استفاده نکنید چون خروجی های SDA هر دو بهم وصل شدن. در ضمن EEPROMها باید I2C باشن.

در حقیقت این برد جنبه آموزشی داره و کار کردن با LCD گرافیک و EEPROM رو میشه روش تست کرد.

امیدوارم بدردتون بخوره.

Hesam1984
14-03-2008, 13:50
سلام حسام جان
پروژه جالبيه . :roll: . روش زحمت كشيدي .

من چند سوال دارم .

1 - با چه كامپايلري كد اين پروژه رو نوشتي و چه كامپايلري رو پيشنهاد مي كني ؟
2 - جامپر هاي برد رو خودت گذاشتي يا نرم افزار مي گذاره ؟ من بلد نيستم . چطوريه ؟
3 - واقعا PIC رو پيشنهاد مي كني ؟ چرا ؟

Hesam_K
14-03-2008, 15:25
1 - با چه كامپايلري كد اين پروژه رو نوشتي و چه كامپايلري رو پيشنهاد مي كني ؟
2 - جامپر هاي برد رو خودت گذاشتي يا نرم افزار مي گذاره ؟ من بلد نيستم . چطوريه ؟
3 - واقعا PIC رو پيشنهاد مي كني ؟ چرا ؟

سلام حسام جان،
ممنونم از توجهت نسبت به برنامه من.
1. بنظر من MikroC for PIC بهترين كامپايلر براي PIC هاست و كدهاي پروژه رو هم با اين نرم افزار نوشتم. سايت خيلي قويي هم داره كه ميتوني به آدرس زير بري و يه نگاهي بهش بندازي.
You can see links before reply

2.جامپرگذاشتن خيلي راحته.فقط وقتي با پروتل بصورت دستي داري PCB رو طراحي ميكني وقتي بجايي رسيدي كه ميخواي جامپر بزني، فرض كن داري برد رو دورو ميزني، اونوقت فقط بايد اندازه Via رو به اندازه Pad بزني. به كسي هم كه كارتو ميدي تا بسازدش بگو كه كار يك رو هست. وقتي كه كارتو تحويل گرفتي Trakهاي لايه بالايي رو با سيم (يا پايه مقاومت و خازن) بهم وصل. بهمين راحتي

3.البته من تعصبي روي PIC يا AVR يا هر ميكروي ديگه اي ندارم و بنابه شرايط كار انتخاب ميكنم كه از چي استفاده كنم. ولي بهرحال PIC رو ترجيح ميدم ولي متاسفانه تو ايران قيمت PICها خيلي بالاتر از AVRهاست.مثلاً ATMega 128 و 16F877A هركدوم رو خريدم 4500 تومن درحالي كه مگا128 دربرابر 16F877A خدايي ميكنه. يا 18F4550 كه يه PIC خيلي قويي هست رو 9000 تومن خريدم كه تقريبا خيلي گرونه براي يه ميكرو.

Hesam1984
14-03-2008, 15:52
سلام
مرسي .
من فكر كردم خود مسير كشي اتوماتيك جامپرها رو گذاشته .

saber2q
20-08-2008, 17:23
سلام
من یه ال سی دی گرافیکی خریدم با این کد "TS12232D" (البته نیمه گرافیکی به نظر میاد چون ال سی دیش دو تکس یعنی (122*32)*2 هست)
تصمیم داشتم با میکرو بیسیک روش کار کنم ولی اسم پین های روی ال سی دی با پین های نمونه ای که میکرو بیسیک مثال زده و همچنین پین هایی که باید در دستور Glcd_init باید معرفی بشن با بعضی از پین های روی ال سی دی متفاوتن.

پین های روی ال سی دی به ترتیب از 1 به 18 اینه:
Vdd – Vss – Vo – RST – E1 – E2 – R/W – AO – DB0- - -DB7 – A – K

و پین هایی که نمونه ال سی دی داخل مثال میکرو بیسیک نشان داده به ترتیب اینه:
CS1 – CS2 – GND – Vcc – Vo – RS – R/W – E – D0- - -D7 – RST – Vee – LED+ - LED-

الان من نمیدونم معادل CS1 و CS2 میکرو بیسیک در ال سی دی خودم که این پین هارو نداره چیه و فرق بین RS و RST در ال سی دی میکرو بیسیک چیه (احتمالا RST همون ریسته ولی RS چیه؟) و همچنین نمیدونم Ao در ال سی دی خودم با چه نامی باید شناخته بشه.

لطفا پین های معادل برای میکرو بیسیک رو برای بنده مشخص کنید.
لطفا زودتر راهنماییم کنید گیر کردم توش
ممنون