PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درایو سروو

aks143
10-09-2009, 18:29
سلام
میخواستم بدونم برای سروو موتور ایسی یا درایوری وجود داره که ما به اون مقدار عددی بدیم یا با کلید اون رو کنترل کنیم ، و سروو به میزان مورد نیاز بچرخه .
مثلا به اون قطعه یه دونه کلید متصل کنیم و با فشردن کلید به مدت 10 ثانیه سروو 10 درجه بچرخه ( هر ثانیه 1 درجه )
با تشکر

gate_crasher
10-09-2009, 22:47
سلام
فکر نمی کنم همچین چیزی به صورت یک قطعه آماده موجود باشده باید با استفاده از میکرو اونو کنترل کنی

1nafar
11-09-2009, 08:09
سلام
در کامپایلر بسکام برای میکر و کنترلر های avr توابع برنامه نویسی این موتور وجود داره ، شما میتونید به سادگی اون رو کنترل کنید .برای اطلاعات بیشتر کتاب اموزش avr به زبان بیسیک رو مطالعه کنید ( کتاب رو میتونید در همین سایت دانلود کنید )
یه تاپیک هم در رابطه با کنترل سروو به صورت دستی وجود داره ، اونم مفید هست

REZA_KLNTR
12-09-2009, 05:48
سلام
میخواستم بدونم برای سروو موتور ایسی یا درایوری وجود داره که ما به اون مقدار عددی بدیم یا با کلید اون رو کنترل کنیم ، و سروو به میزان مورد نیاز بچرخه .
مثلا به اون قطعه یه دونه کلید متصل کنیم و با فشردن کلید به مدت 10 ثانیه سروو 10 درجه بچرخه ( هر ثانیه 1 درجه )
با تشکر

درایورهای سرووهای مختلف در صنعت موجود هست و آماده فروش منظور شما سرووهای رباتیک هست و یا صنعتی؟

این برنامه رو برای صنعتیها میتونید خیلی راحت به دراورهاش بدید و همچنین خودتون هم میتونید با کمی برنامه نوسیس و تغییر در برنامه ای که در قسمت کنترل سروو قرار داده ایم این حالت رو ایجاد کنید.!

aks143
21-09-2009, 09:24
سلام
فکر نمیکردم اینقدر زود پاسخ بدید .
من کتاب شما رو دانلود کردم و برنامه سروو رو با هر بدبختی بود نوشتم . اما دستورات دقیق نیست و وقتی من مثلا عدد 255 رو در دستور قرار میدم سروو تا 60 درجه حرکت میکنه و.......... اعصاب من ریخته به هم . مشکل از کجاست ؟

درایورهای سرووهای مختلف در صنعت موجود هست و آماده فروش منظور شما سرووهای رباتیک هست و یا صنعتی؟
سروو از همین نمونه های معمولی هست .

1nafar
21-09-2009, 15:34
سلام
احتمالا کریستال مورد استفاده با کریستال برنامه یکی نیست ، شما باید میکرو رو رو کریستال خارجی تنظیم کنید ( توی انجمن در مورد کریستال قبلا بحثشده )

aks143
22-09-2009, 07:06
سلام
مشکل از کریستال بود و با تغییر دادن برنامه درست شد . ممنون .
سوال :
پایه کنترل سروو های صنعتی چقدر جریان میکشد ، ایا من میتوانم همین برنامه را برای سروو های صنعتی استفاده کنم ؟

memeoo
22-09-2009, 08:45
پایه کنترل سروو های صنعتی چقدر جریان میکشد ، ایا من میتوانم همین برنامه را برای سروو های صنعتی استفاده کنم ؟
معمولا سروو های صنعتی ac هستند ( چون باید با برق شهر کار کنن ) برای کار با این سروو ها شما باید اندکی اندازه پالس را بیشتر کنید (به دیتا شیت سروو مراجعه کنید )
برای اتصال به سروو های dc محدودتی وجود نداره و شما میتونید مدار راه انداز سروو کوچک رو به سرووو بزرگ متصل کنید .