PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : هنوز با بسکام مشکل دارم

imported_fa-ra
22-08-2009, 02:54
:(:(:([/size][size=medium]
re عزیز سلام. اولا مبحثی را که گفته بودید در سایت پیدا نکردم. دوما یکبار در device manager یکی از پورتهای usb با علامت سئوال مشخص شده بود که از طریق اینترنت ان را نسب کردم و مشکل حل شد.اما بعد از دانلود ورژن جدید بسکام از این سایت و نصب ان به جای ورژن قدیمی دوباره با مشکل قبلی یعنی کار نکردن rs 232 مواجه شدم با این تفاوت که اینبار هیچکدام از اجزاء device manager مشکلی ندارد. خواهش می کنم در این مورد کمکم کنید. با تشکر.

memeoo
22-08-2009, 18:56
سلام
دوست عزیز برای پاسخ دادن به یک موضوع ، از بشخ پاسخ سری استفاده کنید یا کلید ارسال پاسخ رو فشار بدید .
کار با پورت rs232 مشکلات زیادی دارد . شما دقیق بگید چه کاری میخوایید انجام بدید تا من کمکتون کنم

imported_fa-ra
23-08-2009, 18:58
با سلام . من میخوام در محیط بسکام برنامه ای بنویسم و با استفاده از روتینهای int interrupt ها ویا timer interrupt ها یک سری اطلاعات را از میکرو کنترلرهای خانواده avr به کامپیوتر بفرستم و در terminal emulator بسکام انها را ببینم ولی ظاهرا این ارتباط بر قرار نمی شود. برنامه مشابه نوشته شده در کدویژن مشکلی نداردو میتوانم اطلاعات ارسال شده از ic را در محیط terminal کدویژن ببینم پس سخت افزار مربوطه و برنامه صحیح است ولی نمی دانم چرا در محیط بسکام ارتباط rs 232 مشکل دارد.البته یکبار پس از نصب یکی از پورتهای usb درdevice manager مشکل حل شد ولی بعد از نصب نسخه جدید بسکام که از سایت شما گرفتم دوباره این ارتباط برقرار نشد . حتی بعد از پاک کردن نسخه جدید و نصب نسخه قدیمی هنوز این مشکل وجود دارد. باید بگویم اینبار تمام امکانات موجود درdevice manager نصب است و مشکلی وجود ندارد.خواهشمندم در این مورد مرا راهنمائی کنید با تشکر.

REZA_KLNTR
23-08-2009, 20:16
آموزشیکه من تو قسمت بیسکام و ساخت پروگرامر گزاشتم رو ببینید یک سری تنظیمات روی کامپیوتر باید انجام دهید اونجا نوشتم!

imported_fa-ra
24-08-2009, 19:24
سلام . ببخشید .لطفا بگوئید برای پیدان کردن مطلبی که گفتید، در صفحه اصلی سایت به کجا باید مراجعه کنم. با تشکر

1nafar
31-08-2009, 11:56
سلام:
You can see links before reply
فایل بالا نحوه برنامه نویسی برای پروت com رو توضیح داده .همچنین یک فایل با نام zztbaud.mht وجود داره که در اون مقدار خطا با کریستال های مختلف وجود داره ، خطای قابل قبول کمتر از .2 درصد میباشد .
نکته :
حتما میکرو رو بر روی کریستال خارجی پروگارم کنید ( در این حالت با برداشتن کریستال میکرو خاموش میشود )
2-برنامه ای رو که برای بسکام نوشتید بزارید .