PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : رفع اشکال

memeoo
16-08-2009, 11:46
سلام
من از دیشب ساعت 8 تا همین الان کل اینترنت رو در مورد arm زیر رو کردم ، متاسفانه ، مطالب دارای تناقض زیادی هست .
این تناقض ها در مورد نحوه کار ، کامپایلر ، میکرو ، برد ، و.... به چشم میخوره و فکر کنم وجود اون به دلیل عدم وجود منبع معتبر و هماهنگی هست .
به همین دلی من تعدادی از سوالاتی رو که برای هر فرد تازه کار پیش میاد ، جمع اوری کردم . تعداد سولات زیاد هست ، ممنون میشم به اونا جواب بدید : ( در مورد
بعضی از سولات قبلا بحث شده و نتیجه گیری هم انجام شده ، اما به اونا جواب بدید تا این پست به یک مرجع برای تازه کار ها تبدیل بشه )
1- این arm چی هست و چه مزیت های نصبت به میکرو ها ی قبلی داره و چرا ما باید اون رو یاد بگیریم ؟

2-با arm چه کار های میشه انجام داد ، ایا نصب ویندوز و... بر روی اون امکان پذیر هست ؟

3- چه شرکت های اقدام به تولید arm کردن ؟

4 محصولات کدوم شرکت بهتر هست ؟

5- دلیل شما برای انتخاب محصولات این شرکت چیست ؟

6-برای arm چه کامپایلر هایی ارائه شده ؟ کدوم بهتر هست چرا ؟

7-کامپایلر انتخاب شده رو از کجا میشه دانلود کرد ؟

8- این طور که من فهمیدم ، برای arm فقط کامپایلر c وجود داره ، ایا این امر برای کاربران بیسیک مشکل ایجاد نمیکنه ؟

9- با کدوم میکرو شروع به کار کنیم ؟ چرا این این میکرو ؟

10- به چه دلیل به یک برد نیاز داریم ؟ از کجا میتونم نقشه شماتیک و pcb یک برد معتبر رو گیر بیارم ؟

11-با کامپایلر انتخاب شده در سوال 4 چه جوری کار کنم ، ایا نیاز به اموزش خاصی هست ؟

12- ایا پیش نیاز arm میکرو کنترلر های avr و 8051 هست ؟

13-ایا کتاب ها و مراجع انگلیسی برای arm و نرمافزار انتخاب شده وجود داره ؟

14-بردی که شما تولید کردید ، دارای چه مزیت هایی هست ؟ ایا برد تست شده یا فقط یک pcb و شماتیک هست ؟

15-برای کار با این میکرو به چه لوازمی نیاز هست ؟ (نرم افزار ، سخت افزار ، هر چیزی رو که نیاز هست بگید )

16-یکی از بهترین منابع اموزشی برای هر میکرو ، پروژه های اون هستند ، پروژ های مربوط به میکرو انتخاب شده رو از کجا دانلود کنم ؟

17-منظور از arm7 , arm9 و... چی هست ؟ و کدوم بهتره ؟

18 اگر من کار با میکرو کنترلر های arm رو یاد بگیرم ، ایا میتون با میکرو کنترلر های دیگر شرکت ها هم کار کنم ؟

19-هر میکرو ای به یک پروگرامر نیاز داره ، arm رو چه جوری باید پروگرام کرد ، اگه میشه یک مثال جامع بزارید (مثالی که بر روی برد قابل اجرا باشه و مراحل کار رو هم بگید )

20- میکرو و سایر لوازم مورد نیاز رو از کجا تهیه کنم ؟

21 -برگه اطلاعاتی میکرو ای رو که در سوال 7 انتخاب شد رو از کجا گیر بیارم ؟

22- توی برگه های اطلاعاتی اصطلاحات تازه ای وجود داره ، معنی این موارد رو از کجا پیدا کنم؟

23-توی بعضی از سایت ها در مورد کامپایلر بیسیک برای arm بحث شده بود ، ایا ارزش انتظار کشیدن داره ، یعنی ارزش داره صبر کنیم تا کامپایلر بیسیک بیاد ؟

24-چند تا مورد از استفاده های عملی arm در جهان رو نام ببرید .

25-یه جمع بندی کلی از مطالب بالا انجام بدید ، در کل مراحل یادگیری arm رو بگید .

نکته :
شما قبلا به نیمی از سوالات پاسخ داده بودید ، هدف از تکرار اونا ، جمع اوری تمامی مطالب در یک پست بود .
اگه امکان داره مطالب رو همین جا اپلود کنید .
این سولات ادامه دارد .
با تشکر از شما ، میثم سجادی .

1nafar
18-08-2009, 21:17
سلام
با گروه کویر مشغول ساختن یک فایل اموزشی کامل هستیم ، من بعضی از سولات شما رو هم اضافه کردم ( قرار شده برای جلوگیری از پراکندگی مطالب فعلا ، چیزی نزاریم ) انشالله تا 1 شهریور با انتشار این راه نما ، به تمامی سوالات پی خواهید برد .

memeoo
23-08-2009, 08:25
سلام
با تشکر از شما ، منتظر این اموزش هستیم .
تکلیف برد چی شد ؟

1nafar
09-09-2009, 16:32
سلام
توی شماره دو مجله کویر الکترونیک همه چیز توضیح داده شده و به کلیه سوالات پاسخ داده شده . اگه سوال دیگه ا بود همین جا مطرح کنید .
برد هم اماده شد و برای فروش توی فروشگاه کویر الکرتونیک قرار گرفت .

memeoo
10-09-2009, 08:11
سلام
مجله رو دانلود کردم ، خیلی جالب بود .
فقط به چند تا از سوالها پاسخ داده نشده بود :
1-توی بعضی از سایت ها در مورد کامپایلر بیسیک برای arm بحث شده بود ، ایا ارزش انتظار کشیدن داره ، یعنی ارزش داره صبر کنیم تا کامپایلر بیسیک بیاد ؟

2- ایا پیش نیاز arm میکرو کنترلر های avr و 8051 هست ؟
3- این طور که من فهمیدم ، برای arm فقط کامپایلر c وجود داره ، ایا این امر برای کاربران بیسیک مشکل ایجاد نمیکنه ؟
سولات جدید :
1- ulink چی هست ؟ توی بعضی از سایت ها در موردش بحث شده اما هیچ کس نگفته چی هست ؟
2- توی بعضی از سایت ها گفته شده برای راه اندازی sam-ba باید پایه تست رو به vcc متصل کنیم ، شما گفتید پایه erase رو متصل کنید . کدوم درست هست ؟
3-اخرش نفهمیدم منظور از نصب ویندوز چی هست ، ایا ویندوز روی خود arm نصب میشه ؟ یه مقدار توضیح بدید .
4- کعکولا مدیران سایت ها مختلف توی سایت خودشون فعالیت میکنن ، چرا شما همین جا فعالیت نکردید ؟ ( میتونید جواب ندید )
با تشکر

1nafar
11-09-2009, 18:39
-
توی بعضی از سایت ها در مورد کامپایلر بیسیک برای arm بحث شده بود ، ایا ارزش انتظار کشیدن داره ، یعنی ارزش داره صبر کنیم تا کامپایلر بیسیک بیاد ؟
سلام
من خودم قبلا با بیسیک کار میکردم ، بهتره شما هم بیخیال بشید و به طرف c بیاید . چون زیان c و دیگر زبان های زیر محموعه اون خیلی پیشرفت کردن و در اکثر میکرو کنترلر ها از اونا استفاده شده ( شما c رو کامل بلد باش ، به تمامی میکرو کنترلر ها مسلط هستی )

ایا پیش نیاز arm میکرو کنترلر های avr و 8051 هست ؟
8051 و avr پیش نیاز نیست ، اما دونستن مفاهیم اولیه مثل پورت ، بیت ، و.... شما رو در یاد گیری یاری میده

این طور که من فهمیدم ، برای arm فقط کامپایلر c وجود داره ، ایا این امر برای کاربران بیسیک مشکل ایجاد نمیکنه ؟
سعی میکنیم همه چیز رو از پایه بگیم ( با مثال و تمرین همه چیز حله )

ulink چی هست ؟ توی بعضی از سایت ها در موردش بحث شده اما هیچ کس نگفته چی هست ؟
ulink نام پروگرامر و دیباگری هست که شرکت keil ارائه کرده ( یه چیزی مثل jtag یا پروگرامر usb و... )
2- توی بعضی از سایت ها گفته شده برای راه اندازی sam-ba باید پایه تست رو به vcc متصل کنیم ، شما گفتید پایه erase رو متصل کنید . کدوم درست هست ؟
توی مجله توضیح داده شده بود ، برای سری 7x شما باید پایه erase رو یک کنید و برای سری 7s پایه tst 0 میکرو کنترلر های فیلپس و... هم مثل اتمل هستند ( نمونه های مختلف فرق داره و شما باید به راهنمای نرم افزار sam-ba مراجعه کنید )

-اخرش نفهمیدم منظور از نصب ویندوز چی هست ، ایا ویندوز روی خود arm نصب میشه ؟ یه مقدار توضیح بدید .
ویندوز چیست :
ویندوز چیست :
ویندوز برنامه یا سیتم عاملی هست که میتواند چندین فرایند نر م افزاری و سخت افزاری رو کنترل کنه
شما میتونید یه دونه برنامه بنویسید و اون رو روی arm پروگرام کنید . برنامه شما جوری نو شته شده که میکرو میتونه یه دونه cd rom و صفحه نمایشگر و تاچ رو کنترل کنه ، شما توسط این ابزار میتونید یه دونه اهنگ رو بخش کنید .
این شد ویندوز .

کعکولا مدیران سایت ها مختلف توی سایت خودشون فعالیت میکنن ، چرا شما همین جا فعالیت نکردید ؟ ( میتونید جواب ندید )

برای من فرقی نداره کجا باشم و به نام چه کسی فعالیت کنم ، چون هدف من کسب شهرت و پول و.... نیست .

memeoo
22-09-2009, 09:01
سلام
من میکرو at91sam7x256 رو خریدم و براش یه دونه pcb طراحی کردم و کلیه پایه ها رو بیرون کشیدم ......
برنامه تست که همراه مجله کویر دخل اون بود هم با موفقیت پروگرام شد ، اما پایه مورد نظر تغییر نمیکنه ، از طریق sam-ba هم تست کردم بازم پایه خاموش نمیشه .
مشکل از چی هست ؟

m-Group
18-11-2009, 11:27
عالی بود مهندس .
arm کمتر از 100 پایه نداره ؟

1nafar
18-11-2009, 22:05
arm کمتر از 100 پایه نداره ؟
نه ، همه بالای 100 هستند ( فکر کنم یه مورد 60 پایه بود )

m-Group
19-12-2009, 10:54
نه ، همه بالای 100 هستند ( فکر کنم یه مورد 60 پایه بود )
با این 100 تا پایه میخواییم چه کار کنیم ؟ ما نهایتا به 20 تا از اونا نیاز داریم !!!!!!!!!!

memeoo
20-12-2009, 22:36
با این 100 تا پایه میخواییم چه کار کنیم ؟ ما نهایتا به 20 تا از اونا نیاز داریم !!!!!!!!!!
زیر 100 پایه نداره ، فکر کنم یه مدل 64 پایه هم باشه به شماره AT91SAM7S64 . برای کار هایم معمولی از AVR استفاده کنید