PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ربات امدادگر واقعی

gate_crasher
14-08-2009, 13:22
در مورد نحوه ارتباط اپراتور با ربات در ربات های امدادگر واقعی توضیح بدید لطفا.
آیا باید بر روی ربات برای برقراری ارتباط لپ تاپ قرار داد؟

1nafar
15-08-2009, 07:52
در مورد نحوه ارتباط اپراتور با ربات در ربات های امدادگر واقعی توضیح بدید لطفا.
سلام
ماژول های رادیویی مثل hm-tr ، rfmxx و... کار انتقادل داده بیسیم رو خیلی ساده کرده ، شما میتونید این ماژول ها رو به میکرو متصل کنید و سپس داده رو به فواصل دور ارسال کنید .
این ماژول از پروتکل ها استاندارد مانند spi یا rs232 یا ... پشتیبانیی میکنن و شما میتونید با راحتی برای اونا برنامه بنویسید .
شما میتونید یک میکرو فن به adc های میکرو و یک بلند گو به خروجی pwm اون متصل کنید و صدا رو انتقال بدید ، همچنین میتونید سنسور ها رو به میکرو متصل کید و در برنامه مشخص کنید که ربات در هر چند دقیق وضعیت باطری و... خودش رو ارسال کنه .

آیا باید بر روی ربات برای برقراری ارتباط لپ تاپ قرار داد؟
نیازی به وجود لب تاپ نیست ، میکرو کنترلر ها از عهده محاسبات به راحتی برمیان

gate_crasher
15-08-2009, 09:57
آیا این ماژول ها می تونن تصاویر دوربین های موجود روی روبات رو انتقال بدهند ؟
من یه فیلم از مسابقات روباتیک ایران دیدم که همه از access point wireless استفاده می کردند! یه منبع کامل هم معرفی کنید لطفا

memeoo
15-08-2009, 19:57
سلام
با این ماژول ها نمیشه فیلم رو منتقل کرد ، چون پهنای باند اونا خیلی کم هست .
برای انتقال فیلم به صورت بیسیم دستگاه ها و ماژول های خاصی وجود داره .
چند تا کتاب دارم ، سعی میکنم تا فردا براتون اپلود کنم

REZA_KLNTR
16-08-2009, 12:04
برای انتقال فیلم بهتره از فرستنده های مخصوصش استفاده کنی که به بقیه مدارت هم نویز نده و کیفیت هم داشته باشه
مثل اینها:

You can see links before reply

دو مدل پایین برد کیلومتری دارند و فرکانس 2.4 گیگاهرتز که هیچ نویزی تو مدارات دیگر شما نمیزاره!

gate_crasher
17-08-2009, 13:27
در واقع باید برای انتقال تصویر از فرستنده مخصوص استفاده کرد و برای فرستادن بقیه داده ها از ماژول هایی مانند hm-tr ، rfmxxاستفاده کرد؟ قیمت فرستنده های مخصوص انتقال تصویر چنده؟ اطلاعات بیشتری درموردش بگذارید لطفا

1nafar
18-08-2009, 21:24
سلام
بد نیست یه سری به سایت های زیر بزنید :
You can see links before reply A%D9%86%D8%AF%D9%87+%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1&btnG=%D8%A8%D9%8A%D8%A7%D8%A8&lr=

imported_MohammadFzl
12-09-2009, 18:38
با سلام

بهترین روش همون استفاده از laptop است.!

چون شما به غیر از تصویر باید دستورات و همچنین مقادیر سنسور های CO2 و غیره رو هم جابجا کنید.

موفق باشید.

یا حق.

gate_crasher
14-09-2009, 09:52
بهترین روش همون استفاده از laptop است.!

چون شما به غیر از تصویر باید دستورات و همچنین مقادیر سنسور های CO2 و غیره رو هم جابجا کنید.

سلام اگه امکانش هست بیشتر توضیح بدید.