PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سیم کشی اتوماتیک در eagle

M3R
08-08-2009, 03:00
سلام.
من تازه این نرم افزار رو دانلود کردم.
خیلی نرم افزاره توپیه.با این حجم کمش 100 برابر پروتله.
من که خیلی باهاش حال کردم.
البته با آموزش آقای 1nafar
یه چند تایی سوال در مورد این نرم افزار داشتم.
1: تو سیم کشی اتوماتیک چه طور براش تعیین کنم که اگه نتونست جایی رو سیم کشی کنه جامپر بزنه ؟
2:‏ چطور اندازه pcb‏ رو بزرگتر کنم ؟ موقعی که کناره های کادر رو میکشم و بزرگتر میکنم دیگه قطعات از اونجایی که بزرگتر کردم قرار نمیگیرن و ارور میده.

M3R
08-08-2009, 13:26
این هم عکس اروری که میده.
You can see links before reply

1nafar
08-08-2009, 15:30
: تو سیم کشی اتوماتیک چه طور براش تعیین کنم که اگه نتونست جایی رو سیم کشی کنه جامپر بزنه ؟
سلام
چنین چیزی وجود نداره ( اون طوری که شما میخوایید ) ، شما باید اقدام به طراحی pcb کنید و جاهایی رو که نرم افزار نمیتونه بکشه به صورت دستی طراحی کنید .

چطور اندازه pcb‏ رو بزرگتر کنم ؟ موقعی که کناره های کادر رو میکشم و بزرگتر میکنم دیگه قطعات از اونجایی که بزرگتر کردم قرار نمیگیرن و ارور میده.
سه تا حالت وجود داره :
1- پایه قطعه (یا قسمتی از ان که باید به یک مسیر متصل شود ) در بیرون از کادر قرار گرفته است .
2- کادر بسیار کوچک است و مسیر کشی نمیتواند انجام شود .
3- خطا میگه " این ورژن از نرم افزار نمیتونه کار خواسته شده رو انجام بده " ممکنه ورژن شما درست نصب نشده باشه یا لیسانس اون کامل نباشه .

M3R
10-08-2009, 11:19
3- خطا میگه " این ورژن از نرم افزار نمیتونه کار خواسته شده رو انجام بده " ممکنه ورژن شما درست نصب نشده باشه یا لیسانس اون کامل نباشه .
درسته نرم افزار کرک نشده بود و حالا کرکش کردم درست شد.
پچ آخرین ورژن هم تو قسمت مرکز انلود میزارم.
یه چیزه جالب دیگه:
قبل از پچ کردن نرم افزار محیط pcb سفید بود ولی بعد از پچ محیطش سیاه شد:D

یه سوال دیگه:
این نرم افزار میتونه جاهای خالی فیبر رو مس بزاره؟

1nafar
10-08-2009, 17:28
این نرم افزار میتونه جاهای خالی فیبر رو مس بزاره؟
از منوی drow گزینه ی polygon رو انتخا کنید ، در منو بار تنظیمات رو انجام بدید و یه کادر دور تا دور برد بکشید ، نرم افزار به صورت هوشمند مسیر ها تشخیص میشده و جاه های خای رو پر میکنه .

M3R
11-08-2009, 00:19
دو تا سوال دیگه:
چه طور میتونم برای پایه ها تعریف کنم که وصل شن به vcc یا gnd که نرم افزار تو سیم کشی اتوماتیک خودش gnd ها یا vcc ها رو به هم وصل کنه.:s
وقتی که interface محیط pcb رو سیاه انتخاب میکنم فایل نهایی هم بک گروندش سیاه میشه و سیمها هم سفید.ولی وقتی interface رو سفید انتخاب میکنم بک گروند سفید میشه و سیمها هم سیاه.
نمیشه کاری کرد که وقتی بک گروند سیاه هست فایل نهایی مثل موقعی بشه که بک گروند سفید هست؟

1nafar
12-08-2009, 13:01
چه طور میتونم برای پایه ها تعریف کنم که وصل شن به vcc یا gnd که نرم افزار تو سیم کشی اتوماتیک خودش gnd ها یا vcc ها رو به هم وصل کنه.
توی کتابخونه گزینه های vcc و 'gnd رو جستوجو کنید ، همچنین میتونید از منوی draw گزینه ی net یا lable رو انتخاب کنید .
نت ها و لیبل های هم نام به هم متصل میشن .

وقتی که interface محیط pcb رو سیاه انتخاب میکنم فایل نهایی هم بک گروندش سیاه میشه و سیمها هم سفید.ولی وقتی interface رو سفید انتخاب میکنم بک گروند سفید میشه و سیمها هم سیاه.
نمیشه کاری کرد که وقتی بک گروند سیاه هست فایل نهایی مثل موقعی بشه که بک گروند سفید هست؟
میتونید توی تنظیمات پرینتر این کار ها رو انجام بدید ، شما مدار رو در حالت دلخواه طراحی کن و در اخر رنگ ها رو تغییر بده