PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نیاز به راهنمائی دارم در مورده مدار درایو استپر موتور

omid_king
06-08-2009, 22:51
سلام دوستان
من نیاز به مدار یا بردی دارم که 1 استپر 2.7ولت و3امپر رو باهاش راه اندازی کنم البته میخوام حرفه ای باشه منظورم اینکه ایزوله باشه و در مقابل جریان معکوس حاصل از موتور ها مقاوم باشه خلاصه اصولی باشه ممنون.

1nafar
07-08-2009, 08:42
سلام
سوال شما خیلی کلی هست و روش های زیادی برای انجام اون وجود داره .
در صورتی که به سایت های زیر بردی میتونید انواع درایو ها رو خریداری کنید :
You can see links before reply
ساختن این درایو ها بسیار ساده هست ، شما تعداد سیم موتور + ولتاژ منبع اولیه +میکرو مورد استفاده و... رو بگید تا من یه مدل طراحی کنم و بزارم .

که ایزوله باشه و در مقابل جریان معکوس حاصل از موتور ها مقاوم باشه
در صورتی که یک درایو ویژگی بالا رو نداشته باشه ، در اولین حرکت موتور خواهد سوخت

omid_king
07-08-2009, 14:04
سلام و خسته نباشید
اول تشکر میکنم که اینقدر زود به سوال من جواب دادید.من این دوتا سایتی که گفتید دیدم ولی فکر نکنم به درده من بخورن- لطفا اگه میشه برای من ا مدار طراحی کنید ممنون
موتور من از نوع 2 قطبی هست و 6سیم داره 2.7 ولت و3 امپر هست ولی چون میخوام از حداکثر سرعت استفاده کنم میخوام بهش ولت بیشتری بدم یعنی اگه درست بگم باید ورودی مدار بیشتر از 3 ولت باشه البته باز شما بهتر میدونید .
بجای میکرو از کامپیوتر و پورت پارالل میخوام استفاده کنم step,direct
با تشکر:)

1nafar
09-08-2009, 08:29
سلام

بجای میکرو از کامپیوتر و پورت پارالل میخوام استفاده کنم step,direct
همون اول میگفتید :
همه چیز کامل :

omid_king
09-08-2009, 20:45
خسته نباشید
من فکر کنم یادم رفت 1 چیزی بگم اونم اینکه من مکانیک میدونم ولی الکترونیک 1 کوچولو میدونم منظوره من 1 طرحی از مدار برد بود تا بدم برام روی فیبر چاپی بزنن واینکه چه قطعاتی باید کجا نصب بشه در ضمن این سایت هم دیدم ممنون اگه وقت شما رو میگیره بگید
(شبیه این)You can see links before reply

1nafar
10-08-2009, 17:53
سلام
شما باید نقشه شما تیک رو به pcb تبدیل کنید ، برای اینکار میتونید از نرم افزار های مثل پروتل یا پروتوس یا eagle استفاده کنید . اموزش هر سه نرم افزار ذکر شده در سایت وجود داره و شما میتونید اون رو یاد بگیرید .
مداری رو که در بالا گذاشتید ، سه تا موتور رو کنترل میکنه ، شما به کنترل یک موتور نیاز دارید و نقشه بالا کار شما رو راه میندازه .
در ضمن هدف از ساختن این مدار و قرار دادن اون بین پورت و موتور ، تقویت توان پروت هست و شما میتونید برای اینکار از هر روشی استفاده کنید .
در صورتی که موفق به طراحی pcb نشدید ، بگید تا من یه مدل طراحی کنم و بزارم /

omid_king
10-08-2009, 21:32
دوست خوبم من دارم روی ساخت 1 دستگاه cnc برای برش و سوراخکاری مدار چاپی کار میکنم همونطور که گفتم تو میکانیک مشکلی ندارم چون مربوط به شغلم هست برای همین در مورده الکترونیک زیاد نمیدونم من با نرم افزارهای کار میکنم که به کارم مربوط هست مثل autocad-catia اینکه گفتید برم eagle یاد بگیرم بد نیست اما تا کسی در مورده کاری چیزی ندونه فکر نمیکنم نرم افزار کمکی بکنه ! چیزی که من نیاز دارم د رفاز اول همون درایو هست و در فاز دوم اون تقویت هست با تشکر

REZA_KLNTR
10-08-2009, 22:55
اگه بخوایی تمام قسمت الکترونیکش رو خودت انجام بدی امکانپذیر هست ولی زمانبره و شاید هم با مشکلات زیادی رو برو بشی پس بهتره این قسمتشو با یک الکترونیک کار که تو این زمینه سر رشته هم داره صحبت کنی ! البته میل خودته ولی من تجربه کردم!

omid_king
11-08-2009, 22:48
سلام
خوب که فکر کردم دیدم شما درست میگی .پس اگه قرار باشه با کسی صحبت کنم اون یکی از افراد یا مدیران فوروم هست چون من دوست یا اشنائی در زمینه الکترونیک ندارم .حالا اگه کسی هست که همکاری کنه یا علی بگه شروع کنیم:heart:

LOWBAT
12-08-2009, 10:33
سلام
من ميتونم همكاري كنم ، قبلا با استپ موتور رو با پورت com كنترل كردم . در كل كنترل موتور و.... كار ساده هست ، اما اين وسط چند تا سوال پيش مياد :
1- چه جوري مختصات يه نقطه رو بفهميم و اون رو به ميكرو يا كنترل كنند منتقل كنيم ؟
2-ما به سه تا موتور نياز داريم ، يه دونه برا سوراخ كاري ، يه دونه براي حركت در جهت x و ديگري براي حركت در جهت y درسته ؟
يه نمونه cnc كه من ديدم :
يكي از دوستان يه دونه ساخته بود ، ما بايد نقشه سوراخ ها رو ژرينت ميگرفتيم و به دستگاه ميداديم ، دستگاه توصط سنسور مادون قرمز نقشه رو چك ميكرد و هر جا كه نقطه سياه بود مته ژايين ميرفت و سوراخ ميزد .
ما اگه بتونيم نمونه اي بسازيم كه مستقيم فايل رو از پروتل بگيره و سوراخ كاري رو انجام بده خيلي عالي هست .

1nafar
12-08-2009, 13:19
سلام
در پروتل خروجی برای سوراخ ها وجود داره ( یه سند که فقط در اون سوراخ ها وجود داره ) می تونیم از اون استفاده کنیم و مختصات سوراخ ها رو از داخل اون دربیاریم . ( از فروم های برنامه نویسی کامپیوتر هم میشه کمک گرفت )
بخش مکانیک هم خیلی مهم هست . شما برای بخض مکانیک چه ساختاری رو در نظر دارید ؟

omid_king
14-08-2009, 10:34
من از نرم افزار kcam میخوام استفاده کنم که با پورت پارارل کار میکنه در مورده مکانیکشم 1طرح خوب وعملی اماده کردم الان فقط نیاز به درایور و تقویت دارم.;)

1nafar
14-08-2009, 13:13
سلام
خروجی نرم افزار رو دارید ( یعنب نرم افزار برای موقعیت x چه کد هایی رو به دستگاه ارسال میکنه ؟)
من یه نرم افزار به نام Kellyware KCam v4.0.42 پیدا کردم ، ایا همین نرم افزار مورد نظر شماست ؟
( اگه خودتون لینک دانلود دارید بزارید )

omid_king
14-08-2009, 14:14
خسته نباشید
ورودی برنامه به زبان جی کد هست که مشخص میکنه هر محور (x,y,z) تو چه موقعیتی قرار بگیره مثال :
g0 x0 y0 z0
g1 x10 y0 z0 f100
g1 x10 y6 z1
خروجی برنامه به صورت سیگنلهای step,direc برای دستگاه ارسال میشه که میگه چقدر گردش کنه و تو چه جهتی.
kcam download (You can see links before reply)
password: g4all