PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش نحوه طراحی برد

bluestar
01-08-2009, 16:38
سلام

من بردی که شما زدید را تو سایت Kavirelectronic.ir/fa دیدم . راستش خود من چون در کاردانی قدرت بودم و الان دارم کارشناسی ناپیوسته الکترونیک می خونم کمی تو مباحث الکترونیکی ضعیفم . به نظرم اگر بتونید نحوه طراحی همین بورد را آموزش بدید و علت وجود هر المان را در بورد تشریح کنید خیلی آموزش مفیدی خواهد بود.

البته ممنون میشم در مورد طراحی الکترونیکی مطالبی را بیان کنید یا چند کتاب و سایت خوب معرفی کنید . چون من خود بچه های الکترونیک را هم که می بینم اکثرا می تونند مسئله حل کنند و یک مدار داده شده را تحلیل کنند ولی اگر بخواهید چیزی را طراحی کنند اکثرا ضعف دارند .

ممنون میشم نظر خودتون را بگید.

1nafar
01-08-2009, 19:14
من بردی که شما زدید را تو سایت Kavirelectronic.ir/fa دیدم . راستش خود من چون در کاردانی قدرت بودم و الان دارم کارشناسی ناپیوسته الکترونیک می خونم کمی تو مباحث الکترونیکی ضعیفم . به نظرم اگر بتونید نحوه طراحی همین بورد را آموزش بدید و علت وجود هر المان را در بورد تشریح کنید خیلی آموزش مفیدی خواهد بود.
سلام
برد رو با پروتل dxp طراحی کردیم ، اموزش کامل نرم افزار پروتل توی سایت وجود داره ( اموزشی که خودم تهیه کردم + چند تا اموزش دیگه )
اگه منظور شما دلیل استفاده از قطعات هست ( مثلا چرا این خازن به این پایه متصل شده ) ، ما قطعات رو طبق دیتا شیت ها و اطلاعات موجود در سایت اتمل به میکرو متصل کردیم ( به نوعی این برد از قبل طراحی شده و ما فقط اون رو به شکل دلخواه در اوردیم )

البته ممنون میشم در مورد طراحی الکترونیکی مطالبی را بیان کنید یا چند کتاب و سایت خوب معرفی کنید . چون من خود بچه های الکترونیک را هم که می بینم اکثرا می تونند مسئله حل کنند و یک مدار داده شده را تحلیل کنند ولی اگر بخواهید چیزی را طراحی کنند اکثرا ضعف دارند .
به نظر من بهترین منبع برای اموزش الکترونیک کتاب دکتر میرعشقی هست ، با کمک دیگر سایت ها مجلات اموزشی رو راه اندازی کردیم ، در اونا به اموزش کامل رباتیک ، الکترونیک ، اتوماسیون و میکرو کنترلر خواهیم پرداخت .
مجله رباتیک هم تقریبا اماده هست و تا فردا صبح برای دانلود قرار داه میشه .
به نظر من این مجلات حاوی اطلاعات مفیدی خواهند بود

REZA_KLNTR
02-08-2009, 00:05
کار کردن با پروتل اولش سخته و یکم حوصله میخواد تا راه بیافتی که من هم هنوز اون حوصله لازمه رو بدست نیاوردم و با نرم افزارهای دیگه کار میکنم ولی این نرم افزار مرجعیت داره و عمومیت خاص!