PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : FFT چیست و چه کاربردی در الکترونیک داره ؟

bluestar
20-07-2009, 16:46
سلام دوستان

ممنون میشم توضیحاتی در مورد FFT بدین و بگین تو الکترونیک به چه دردی میخوره ؟ من ت. اینترنت چند جا دیدم که گفته شده تو این پروژه با استفاده از این تابع فلان کار انجام شده و ... .

کلا اگر مرجعی می شناسید که به کاربرد ریاضیاتی که خوندیم تو عمل می پردازه ممنون میشم معرفی کنید . مثلا من سری فوریه و انتگرال فوریه را خوندم ولی اصلا نمیدونم تو عمل به چه دردی میخورند . البته این ها فقط یک مثال بود و در بسیاری مباحث به این صورت ضعف دارم

ممنون میشم کمک کنید

1nafar
25-07-2009, 22:19
ممنون میشم توضیحاتی در مورد FFT بدین و بگین تو الکترونیک به چه دردی میخوره ؟
اگه از مخفف استفاده نمیکردید ، بهتر بود ( اسم کامل رو بزارید )
در صورتی که توی بفرهنگ لغت بابیلون fft رو وارد کنید ، کلمات زیر رو میده :
Fast Fourier Transformation
Final Form Text
Frankfort, KY, USA -internationale Fughafen-Kennung
مورد اول در مورد تغییر سریع در سری فوریه هست ، همون طور که میدونید یکی از کاربرد های سری فوریه در تبدیل انواع سیگنال ها و غیره بود (ضرب و جمع اونا و.... )
مورد دوم نام یکی از نرم افزار های هست که پروزه های ساخته شده توسط ویژوال بیسک رو به کد اصلی تبدیل میکنه (
مورد سوم هم نام یک شرکت هست
با توجه به سوال دوم شما معلوم هست که منظور شما مورد اول هست .
به ادرس زیر مراجعه کنید ، تصاویر گوییای همه چیز هست :
You can see links before reply

کلا اگر مرجعی می شناسید که به کاربرد ریاضیاتی که خوندیم تو عمل می پردازه ممنون میشم معرفی کنید . مثلا من سری فوریه و انتگرال فوریه را خوندم ولی اصلا نمیدونم تو عمل به چه دردی میخورند . البته این ها فقط یک مثال بود و در بسیاری مباحث به این صورت ضعف دارم
خیلی از مواردی که ما میخونیم ، در عمل به درد ما نمیخورن ، چون فعالیت شما در محدوده اونا نیست .
سری های فوریه و .... کاربرد زیادی در مخابرات دارن ، در حالی که در الکترونیک نیاز به اونا کمتر احساس میشه .
یا در الکترونیک انتگران معین یا نامعین و مشتق کاربرد زیادی دارن (برای بدست اوردن مقدار ولتاژ های یکسو شده ، و...)

شما تا حالا به میکرو کار کردید ، اگهع اینجوری هست میتونم یک مثال در مورد کاربرد انتگرال بزنم
( من خودمن سالها قبل سری فوریه رو در مخابرات و ریاضی خوندم و چیزی ازش یادم نیست )

bluestar
28-07-2009, 02:19
ممنون دوست عزیز توضیح خوبی بود . ممنون میشم که اون مثال رو هم بگذارید

1nafar
01-08-2009, 09:13
سلام
این مطالب رو هم ببنید بد نیست :
You can see links before reply