PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سنسوری برای تعیین وجود ولتاژ

LOWBAT
04-07-2009, 18:31
سلام
نمیدونستم کجا باید بگم
من به یه مدار یا سنسور نیاز دارم که در کنار سیم برق قرار بگیره ( متصل نشه به اون ) و بتونه وجود ولتاژ رو با روشن کردن یه دونه led نمایش بده . شما چه پیشنهادی دارید ؟

1nafar
04-07-2009, 20:55
سلام
بهتره بیشتر توضح بدید ، ولتاژ dc هست یاac ؟
برای ولتاژ ac میشه یه دونه سیم پیچ رو در اطراف سیم قرار داد و یه دونه led رو مستقیما به اون متصل کرد ( اگه ولتاژ زیاد باشه به یه مقاومت نیاز هست )
برای ولتاژ dc هم میشه تغییرات جریان سیم رو اندازه گرفت ، که باید از میکرو استفاده کنید .

REZA_KLNTR
05-07-2009, 11:30
برای این منظور فازمتری در الکتریکیها وجود داره بنام فازمترتستر که تقریبا عصای دست منه به دلیل کاربردهای زیادش!
وجود برق رو از فاصله دو سانتی حتی زیر دیوار مشخص میکنه ، هم فاز رو نشون میده و هم نول رو نشون میده ، اتصالی یک مسیر رو میتونید باهاش چک کنید و همینطور اتصال بدنه یک دستگاه رو و..........

چون قیمتش مناسب بود من دیگه دنبال ساختش نرفتم حدود 700 تا 2000 تومن خارجی خوبش
دوتا باطری ساعت توش میخوره و حدود یکسال کار میکنه ، جریان DC رو هم اگر مقداری قابل ملاحظه باشه نشون میده چون جریان DC هم میدان داره!

tamadt
07-07-2009, 08:10
برای این منظور فازمتری در الکتریکیها وجود داره بنام فازمترتستر که تقریبا عصای دست منه به دلیل کاربردهای زیادش!
وجود برق رو از فاصله دو سانتی حتی زیر دیوار مشخص میکنه ، هم فاز رو نشون میده و هم نول رو نشون میده ، اتصالی یک مسیر رو میتونید باهاش چک کنید و همینطور اتصال بدنه یک دستگاه رو و..........

چون قیمتش مناسب بود من دیگه دنبال ساختش نرفتم حدود 700 تا 2000 تومن خارجی خوبش
دوتا باطری ساعت توش میخوره و حدود یکسال کار میکنه ، جریان DC رو هم اگر مقداری قابل ملاحظه باشه نشون میده چون جریان DC هم میدان داره!
چیز جالبی بود ، میدونید چه جوری کار میکنه ؟

REZA_KLNTR
10-07-2009, 11:58
بله برای من درحد مگر 5کیلو ولت کار انجام داده یعنی برق دزدی رو پیدا کردم که روح طرفین تابلو ساز هم خبر نداشت! فاز از طریق شینه به مقره ایکه مقداری هدایت داشت و بعد به بدنه تابلو وارد میشد و دائم محافظهای ارتکیج میزد ولی با اهمتر و یا تستر معمولی و... مشخص نمیشد و همه چی ردیف بود تا این فازمتر تستر نشون داد که مقره های عایق ، برق دزدی و هدایت کمی دارند!!!

اساس کارش مانند کلیدهای لمسی هست که با مقدار عبور جریان به اندازه میکرو ، لامپ خودشو روشن میکنه و این به دلیل استفاده از دوترانزیستور و تقویت جریان و کلید زنی برای لامپشه مانند کیتهای ساده کلید لمسی تو بازار منتها مدارشو باریک و کوچک ساخته تا در محفظه فازمتر جای بگیره ، به نظر من این وسیله یک ابزار لازم برای هر الکترونیک کار و برقکار و مهندس برق هست!

1nafar
10-07-2009, 21:56
سلام
منم یه دونش رو گرفتم ، برای من lcd داره .
خدا خیر بده به چینی ها