PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کار با پورت usb

imported_mmicro
17-04-2009, 23:50
سلام
از دوستان گرامی میخوام که اگه تجربه مفیدی در زمینه کار با پورت یو اس بی با زبان دلفی دارن اونو در اختیار من و بقیه قرار بدن
برای شروع مثلأ میخوام که یک چشمک زن یک لامپی! با این پورت درست کنم
ممنون[hr]
البته کنترل led‏ با این پورت بهانست،چون فکر کنم خیلی نکته باید داشته باشه

1nafar
22-04-2009, 15:40
سلام
من هم هنوز با این پورت کار نکردم ، اما یه pdf میزارم ، توی این pdf مختصرا در مورد نحوه باز کردن پورت و فرستادن اطلاعات به اون بحث شده

imported_mmicro
24-04-2009, 02:54
mamnun age chizi peyda kardin hatman bezarin
thx

shk145
15-06-2009, 12:36
سلام
ایا برای کار با پورت usb توابع خاصی در نرم افزار های برنامه نویسی کامپیوتر وجود داره .
(مثل تابع mcmcom برای پروت com )

shk145
21-06-2009, 09:49
سلام
راجع به کامپایلر ها هم توضیح بدید .

1nafar
21-06-2009, 20:26
ایا برای کار با پورت usb توابع خاصی در نرم افزار های برنامه نویسی کامپیوتر وجود داره .
سلام
بله در کامپایلر های زبان c مثل c++ boilder , .... وجود داره

راجع به کامپایلر ها هم توضیح بدید .
کامپایلر های مثل gcc و میکرو بیسیک برای pic و winavr و iar دارای توابع برنامه نویسی برای usb هستند

Hadi Nasiri
25-07-2009, 16:31
سلام
به نظر من FT232 برای کار با USB بهترین انتخابه. 100% هم جواب میده :)

gate_crasher
20-08-2009, 15:40
اگه نیاز خیلی ضروری به ارتباط با پورت usb دارید و(سرعت انتقال مهم واستون) فقط به سراغ این پورت برید وگرنه همون طور که دوستمون گفتن ft232 بهترین راه هست واسه ارتباط باید با توابع API سروکله بزنید که مرجع اونا به زبان فارسی خیلی کم و محدود و خیلی خسته کنندست کتاب راهنمای پورت usb انتشارات نشر علوم خیلی کامل توضیح داده نحوه ارتباط رو

dehghan13
08-02-2010, 13:47
سلام
در زمینه کار با پورت یو اس بی با زبان دلفی سری به این آدرس بزنید .
You can see links before reply(AVR)%20RS232_eng.htm

ali3130
14-02-2010, 18:00
سلام اقای Hadi Nasiri
من هم نیاز دارم بیشتر در مورد اتصال به پورت USB از طریق تراشه FT232 بدانم. اگه اطلاعات بیشتری در مورد ارتباط از این طریق دارید ممنون میشم برای من هم بفرستید.
اخه من میکرو رو هرچه پروگرم میکنم خروجی نمیده.
اینکه کجا این اطلاعات روی کامپیوتر دیده میشن هم نمیدونم، یعنی پیدا نکردم جایی گفته بشه. فقط یکی گفته بود توی Hyper Terminal ویندوز میتونیم این اطلاعات رو بیابیم، که ....
ممنون میشم کمکم کنید.
ایمیلم هم اینه
mfshyoung@yahoo.com

gtnfs
24-07-2011, 17:09
سلام
من هم هنوز با این پورت کار نکردم ، اما یه pdf میزارم ، توی این pdf مختصرا در مورد نحوه باز کردن پورت و فرستادن اطلاعات به اون بحث شده

اگه ممکنه فایل pdf را بزارین

gtnfs
25-07-2011, 09:31
برای استفاده از پورت usb با زبان c از چه توابعی بایستی استفاده کرد؟جد از زبان c کلا تبادل اطلاعات با این پورت چگونه انجام می شود.

kavir
25-07-2011, 09:56
توی مجله میکرو بگردید هست

mzarkoob
18-08-2011, 04:05
در صفحه 32 نسخه(6و7)مجله در مورد ارتباط با usb صحبت شده است. ولی لینک دانلود سورس ها(UsbController sample codes.zip و Firmware.rar) خراب است.:sa:

alamdar
26-04-2012, 13:43
سلام

لطفا هرکس هرچیزی در این مورد میدونه قرار بده

کاش یه بخش آموزش تخصصی کار با usb توسط یکی از دوستان راه اندازی و از 0 تا 100 ماجرا گفته بشه

اگر بحث هزینه است ، مدیریت سایت یه بخش vip درست کنه اینگونه اموزشها یا مطالب اونجا قرار بگیره (البته به شرطی که جامع و مفید باشند)

fm12
06-08-2012, 20:27
سلام خدمت همه دوستان عزيز
توضيح :
يه پروژه پردازش تصوير با متلب دارم انجام ميدم و يه استپر 4 سيمه توش استفاده كردم كه تو قسمتي از كار ميخوام با متلب باهاش ارتباط برقرار كنم
سوال :
1. براي ارتباط از rs232 استفاده كنم راحت تره يا usb ؟
( با پورتها آشنايي كوچيكي دارم )
2. بايد حتما از ميكرو هم استفاده كنم يا بدون ميكرو هم ميشه؟؟

esisafa
06-08-2012, 20:44
rs232 راحت تره. ولی کم کم داره از رده خارج میشه و همه به مشکل خوردن در این زمینه. قطعاتی که usb دارن معمولا گرانتر هستن. برنامه نویسی هم خیلی سختره

alghasi
07-08-2012, 08:39
سلام به همه.
بحث پورت USB کاملا جدا از باقی پورت های کامپیوتر هست. نمی تونید دستور یا روش ثابتی رو برای همه پورت ها استفاده کنید. چون نحوه کار کردن با چیپ USB فقط و فقط به سلیقه طراح چیپ USB ربط داره.
البته کلاس های استانداردی هم داره مثه HID یا Mass Storage و ... که اونا برای دستگاه های جانبی خاص هستند و میشه گفت بخاطر استاندارد بودن درایور نمی خوان.
دنبال این نباشید که یه دستور یا روش خاص یا کامپوننت خاص پیدا کنید که با هر USB کار کنه.
البته شرکت هایی هم مثه FTDI و ... هستند که درایور به اسم VCP به معنی پورت سریال مجازی کنار درایور اصلی ارائه میکنن که البته اصلا پیشنهاد نمی کنم با اونا کار کنید چون خیلی باگ و ایراد داره.
برای کار با USB اول باید ببینید از چه چیپ , مدلی دارید استفاده میکنید. مثلا FTDI مدل FT245 و ...
بعد باید از شرکت سازنده اون چیپ درایو و اطلاعات فنی اونو بگیرید که معمولا تو سایتشون هست.
معمولا تویه درایور یه DLL هست یا شرکت یه DLL ارائه میده که توش همه فانکشن های کار با اون چیپ هست.
مثلا فانکشن برای شناسایی یا خوندن سریال نامبر تا کار کردن با ورودی خروجی ها و ...
با توجه با اینکه ساختار USB و End point ها همه نرم افزاری هستند هر شرکتی یه مدل میسازه و حتما باید با روش خود اون شرکت با چیپ کار کرد.
به عبارت دیگه شما برای کارکردن با USB به هیچ کامپوننتی تویه PC نیاز ندارید. فقط یه DLL با Header نیاز دارید که شرکت سازنده چیپ ارائه میده.
برای شروع با USB پیپ های شرکت FTDI خیلی مناسبه. البته برای شروع. برای همه زبان ها هم تو سایتش نمونه کد داده. هم با VCP هم با اتصال مستقیم به درایور (Direct DLL). من با delphi به راحتی با چیپاش کار میکنم با سرعت های خیلی بالا.
You can see links before reply
کار کردن با USB سخت نیست. یه بار باهاش کار کنید دستتون میاد.

mpc
16-05-2013, 15:00
مهندس جان مشکل همان یه بار است
اولین قدم سخته یکی پیدا بشه با یه مثال سلده مثلا خواندن یه کلید و روشن کردن یه led شروع کنه
قدم بزرگی برای همه دوستان برداشته :0013:

algerien
16-05-2013, 16:01
Merci mon frere

mpc
16-05-2013, 17:29
Merci mon frere
:sa:

avrpicarm
20-12-2014, 00:06
دانلود بهترین کتاب های فارسی کمیاب پورت usb

دانلود کتاب های فارسی (You can see links before reply)

alghasi
09-02-2015, 12:03
والا این سایت که نمیدونم پول بالا میکشه یا واقعا کار میکنه. واسه عضویت که پول از حساب من برداشت و هیچ اتفاقی نیفتاد!!!!!!!!!!

alghasi
09-02-2015, 14:59
اصلاح میکنم. با عرض معذرت از صاحب سایت. ظاهراً مشکلی در درگاه بانک ملت میش اومده بوده. بعد از ارسال ایمیل به این ساید مشکل عضویت حل شد.
میتونم بگم که کلی کتاب ناب به زبان فارسی گذاشتن. و خیلیم خوب و کاربردی