PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرسش در مورد سخت افزار هاي داراي ميكرو كنترلر arm

imported_mhk
05-04-2009, 14:01
سلام
با تشكر از ارائه مطالب بسيار سود مندتان ،ميخواهم بصورت همزمان در خصوص برد هاي الكترونيكي كه در ساخت انها از ميكرو كنترلرهاي arm استفاده شده است (در صورتيكه بصورت آماده در بازار وجود داشته باشد) يا نحوه ساخت آنها (بعنوان كنترلر دستگاههاي cnc) اطلاعاتي جمع آوري كنم و ممنون ميشوم اگر مرا راهنمايي كنيد.

1nafar
05-04-2009, 16:17
سلام
راستش من انقدر به این میکرو وارد نیستم که بتونم دستگاه cnc باهاش بسازم ، در حال حاضر هم دارم روی این میکرو کار میکنم و هر چی که ازش میفهمم روی سایت میزارم به هر حال تا اونجا که بتونم کمک میکنم .
برد های میکرو arm عموما برد های اموزشی هستند ،
cnc شما قراره چه کار کنه (سوراخ فیبر بزنه ، نقاشی بکشه ،....)؟

imported_mhk
05-04-2009, 17:39
سلام
ممنون از اينكه زود پاسخ داديد.اين cnc قراره قطعه بتراشه و لازمه پنج موتور رو همزمان كنترل كنه.اگه صلاح بدونيد من ميتوانم در مورد دستگاههاي cnc معمول در بازار و امور الكترونيكي انها و نرم افزار هاي انها تاپيكي باز كنم ولي بيشتر مقوله به مكانيك مربوطه نه به الكترونيك.

mehrdadgh
05-04-2009, 17:43
سلام
حتما این کار رو بکن
شما با این دستگاه ها کار می کنید یا تو کار مونتاژ اینها هستید؟

1nafar
05-04-2009, 17:47
سلام
برای من هم جالبه میتونید توی بخش مباحث عمومی رباتیک این کار رو انجام بدید ، فکر کنم حرکت موتور ها خیلی مثل ربات ها باشه (من تا حالا از این نمونه cnc ندیدیم )
با تشکر

1nafar
05-04-2009, 17:53
این کار رو با avr یا pic هم میشه انجام داد

imported_mhk
06-04-2009, 07:43
دارم برخی از نوشته هامو مرتب می کنم وبزودی در بخش عمومی رباتیک می نویسم

1nafar
26-04-2009, 08:18
سلام
من چند روز پیش چند تا cnc دیدم ، توی اونا از pic استفاده شده بود .
این دستگاه از پورت usb فرمان میگرفت و عکس طرف رو روی سنگ قبر در می اورد

bahman_hs
22-05-2009, 06:09
از دوستانی که مطالبی در رابطه با arm در اینجا گذاشتند نهایت تشکر را دارم.
مدتی بود برای انجام بعضی از کارها دیگر میکرو های avr بعلت پایین بودن فرکانس کاری , پاسخگوی نیازم نبودند.این مقالات باعث شد تصمیم بگیرم بسمت arm جهش کنم.البتی مدتی است سری جدیدی از avr وارد بازار شده با نام xmega که الارقم سازگار بودن با سری قدیم avr سرعت و امکانات بهتری داره
اون دوستمون که در رابطه با cnc سوال کرده بود.اگر تمایل داشته باشه من میتونم مدار کامل کنترل cnc که با میکرو mega64 ساختم در اختیارش قرار بدم.این مدار قابلیت کنترل cnc های سه محوره که از موتور های استپ استفاده کنن رو داره
البته نرم افزار قابل نصب بر روی کامپیوتر هم موجوده که جی کد قبول میکنه
اگر دوست داشتید امکانات ساخت کامل cnc در ابعاد مختلف و دقتی تا حدود 005/. mm بنا به سلیقه شما فراهم است.

1nafar
22-05-2009, 18:43
سلام
با تشکر از شما ، در سایت بخش پروژه ها و ... راه اندازی شده ، در صورت تمایل میتونید پروژه خودتون رو برای ما ارسال کنید تا با نام خودتون در اون بخش گذاشته بشه
You can see links before reply