PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سنسور رنگ

imported_001nafar
03-04-2009, 15:56
سلام
می خواستم بدانم که سنسور رنگ وجود دارد؟
اگر وجود دارد در موردش لطف کنید توضیح بدهید.
من توی یک پروژه دیدم که برای سنسور رنگش از یک دوربین استفاده کرده بود.
خیلی ممنونم

1nafar
03-04-2009, 17:39
سلام
سنسور رنگ وجود داره و دو نمونش رو من دیدم
نمونه ای که دارای پردازنده هست و خروجیش فرکانس هست ، شما ولتاژ تغذیه رو بهش اعمال میکنید و سنسور در مقابل هر رنگ مقدار فرکانس موج روی پایه خروجیش رو تغییر میده
نمونه ی دست ساز :این نمونه از چند تا LED مادون قرمز فرستنده و گیرنده یا فتوسل ساخته میشه ، LED ها مادون قرمز فرستنده از خودش نور ساطع میکنه ، این نور به سطح جسم میخوره و برمیگرده . شدت نور برگشتی به رنگ جسم وابسته هست (اجسامی که کدر هستند نور رو به خودشون جذب میکنند و اجسامی که سفید هستند نور رو دفع میکنند دیگر اجسام نیز بین سفسد و مشکی هستند ) فتوسل هم که با شدت نور محیط مقدار مقاومتش تغییر میکنه اجسام سفید نور تابیده شده رو باز تاب میدن ، این نور به سطح فتوسل برمیگرده ، هر چه جسم به مشکی نزدیک تر شود ، مقدار نور کمتر میشود و...........
در مورد دور بین هم از پردازش تصویر استفاده شده ، در قسمت رباتیک در مورد پردازش تصویر مقاله های جالبی وجود داره
اون سنسور اولی هم تا حدود ی شبیه به دوربین هست

imported_001nafar
04-04-2009, 08:08
سلام
اولا" از شما خیلی تشکر می کنم.
لطف کنید در مورد این سنسور چند نمونه عملی اش را نام ببرید ,مثلا چه شماره های داره, چه طوری طوری کار مکنه؟
خیلی ممنون

cmuiran
23-07-2011, 21:49
age nemikhaye hazine ziyadii koniii mitoni az ophotocell va 2ta led sabz estefadehh konii
to bazar sensore range bineryyyy hast ke behet be soratt bineryyy cod mide