PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سنسور زاویه

imported_001nafar
03-04-2009, 15:54
سلام
می خواستم بدانم که سنسور زاویه وجود دارد؟
در مورد این سنسور یکم توضیح بدهید.
خیلی ممنونم

1nafar
03-04-2009, 17:38
سلام
سنسور های زاویه زیادی وجود داره که میتونه زاویه جسم رو در سه محور X و Y و Z مشخص کنه (رنجشون مثل مقاومت هاست)
سنسور ها روش کار متنوعی دارند ، بعضی از روی اثر میدان مغناطیسی قطب شمال و جنوب میزان انحراف رو میسنجن ، در بعضی دیگر حرکت جیوه و..........
در دنیا سه تا محور وجود داره محور X ,Y,Z در صورتی که جسمی رو در روبروی خودتون بگیرید و اون رو به سمت خودتون کج کنید (خودون هم رو به شما باشید ) جسم در جهت محو Y انحراف پیدا کرده و دارای زاویه ای نسبت به محور Y هست ، اگه جسم رو در جهت مخالف کج کنید ، جسم نسبت به محور X درای زاویه هست ( این زاویه میتونه مثبت و یا منفی باشه و بستگی به مبنای سنسور داره )
محور Z هم که عمود بر محور X و Y هست و مقدار انحراف نسبت به +90 درجه نسبت به دو محور دیگه هست .
نحوه ی تشخیص زاویه از طریق قطب شما و قطب جنوب :
نیرو های میدان در یک اهنربا از قطب N به S میره (شایدم برعکس باشه دقیقا یادم نیست ) در صورتی که شما یه جسم رو به صورتی عمودی در بین این نیرو ها قرار بدین ، مقدار ی از خطوط میدان رو قطع میکنید ، هر چه زاویه بین جسم و خطوط به صفر نزدیک تر بشه ، خطوط کمتری قطع میشن و.......
سنسور های جیوه ای :
یه مقدار اب رو توی یه ظرف بریزید ، ظرف رو به هر طرف کج کنید اب به همون طرف میره ..
این دو تا موردی که من گفتم مربوط به عهد بوق هست و تکنولوژی های جدید جای این موارد رو گرفته ، این موارد فقط برای اشنایی با طرز کار سنسور ها گفته شد و ارزش دیگری ندارد

imported_001nafar
04-04-2009, 08:14
سلام
اولا" از شما خیلی تشکر می کنم.
لطف کنید در مورد این سنسور چند نمونه عملی اش را نام ببرید ,مثلا چه شماره های داره, چه طوری طوری کار مکنه؟
خیلی ممنون

REZA_KLNTR
04-04-2009, 14:51
برای اطلاعات بیشتر از کارایی و قیمت و خرید میتونی به اینجا مراجعه کنی:

1 (You can see links before reply)

2 (You can see links before reply)

cmuiran
23-07-2011, 21:44
be nazare shoma behtarin model chiee ??
2mehvaree bashe ?