PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : طرز کار منبع تغذیه سوئیچینگ

dr-m
24-03-2009, 22:57
سلام
میخوستم بدونم منبع تغذیه ی سوچینگ (پاور کامپیوتر ) چه جوری کار میکنه؟
ایا کسی نقشه ای از یه نمونه پاور جدید داره که برای دانلود بزاره ؟
با تشکر

1nafar
24-03-2009, 23:09
سلام
من این چند تا مدار رو داشتم ، معمولا همه پاور ها (تقریبا 99 % از نقشه های زیر استفاده میکنن (ممکنه فقط قطعات عوض شده باشه )
هر کدوم رو که خواستی بگو تا طرز کار رو بگم

mehrdadgh
08-04-2009, 15:23
سلام
ایول مهندس بابا این مدارها رو از کجا جمع کردی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

حالا که زحمت کشیدی یکیشو توزیح بده دیگه ( مثلا اولیو)

megamorteza
28-03-2010, 19:02
سلام دوست عزيز كو اين نقشه اي كه گذاشتي من كه چيزي نميبينم / ميشه بگي عمده مشكل پاور هاي كجاست ؟

1nafar
29-03-2010, 08:40
سلام دوست عزيز كو اين نقشه اي كه گذاشتي من كه چيزي نميبينم / ميشه بگي عمده مشكل پاور هاي كجاست ؟
You can see links before reply

معمولا پاور ها کامپیوتر در بخش تغذیه ی 5 ولت usb دچار مشکل میشن و اغلب مشکل هم مربوط به ترانزیستور سوچینگ همون قسمت هست .
شما سیم مربوط به تغذیه ی usb که فکر کنم بنفش هست رو پیدا کن و ولتاز اون رو اندازه بگیر ، باید 5 ولت باشه .
اگه درست بود ، سیم سبز رنگ رو به یکی از سیم های مشکی متصل کن . اگه صدای صوت یا ... شنیدی به احتمال زیاد دیود های یکسوساز خروجی اتصال کوتاه شدن
.............

arsalan681
23-04-2010, 18:20
معمولا پاور ها کامپیوتر در بخش تغذیه ی 5 ولت usb دچار مشکل میشن و اغلب مشکل هم مربوط به ترانزیستور سوچینگ همون قسمت هست .
شما سیم مربوط به تغذیه ی usb که فکر کنم بنفش هست رو پیدا کن و ولتاز اون رو اندازه بگیر ، باید 5 ولت باشه .
اگه درست بود ، سیم سبز رنگ رو به یکی از سیم های مشکی متصل کن . اگه صدای صوت یا ... شنیدی به احتمال زیاد دیود های یکسوساز خروجی اتصال کوتاه شدن
سیم بنفش ولتاژ 5 ولت هست که معروف به ولتاژ standby یا VSB است که مستقیما روی چیپ i/o میره و یه جورایی سالم بودن پاور رو به مادر برد اعلام میکنه

arsalan681
23-04-2010, 18:28
ایا کسی نقشه ای از یه نمونه پاور جدید داره که برای دانلود بزاره ؟
مدار یه پاور 200 وات
You can see links before reply

rahimi68127
29-08-2012, 16:45
سلام وقت بخیر
من مدار زیر رو بستم ولی متاسفانه یک سری اشکالات دارم اگه بتونید کمکم کنید ممنون میشم.

You can see links before reply (You can see links before reply)

ولتاز خروجی 39ولت رو میده ولی به محض اینکه بار رو به مدارم اضافه میکنم ولتاز افت میکنه!!!!!!؟؟؟؟و ولتاژ خروجی در حد میلی ولت میشود چرا؟؟؟وحالا هر چی مدار را بدون بار هم تست میکنم اصلا ولتاز نمیده و اکثر قطعات مدارم رو هم عوض کردم ولی جواب نمیده آخه چرا؟؟؟میخام با این مدار led smd 3528 108
روشن کنم .
اگه از زنری با ولتاز پایین تر که در فیدبک استفاده کنم مشکلی پیش میاد ؟؟

Doloop
29-08-2012, 22:18
نمیدونم با قوانین انجمن آشنایی دارید یا نه!!!
و نمیخام بگم کاربر گرامی شما با ایجاد دو پست مشابه در انجمن موجب تخلف شده اید:baad::wink:
ولی سوالت رو یکجا مطرح کنی کفایت میکنه :0013: