PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نحوه راه اندازی انواع موتور dc و پله ای

1nafar
22-03-2009, 10:08
نحوه راه اندازی انواع موتور dc و پله ای با avr
تهیه کننده : اقای حمید بادامی نژاد
تعداد صفحات : 25
منبع : eca

mehrdadgh
22-03-2009, 12:10
سلام
من یه مقاله در مورد موتور های پله ای و دیسی داشتم اماده می کردم که این تابلو روان همه چیو به هم زد ولی سعی می کنم تا پن روزه دیگه کاملش کنم و بزارم اینجا
البته به زبا بیسیک و کامپایلر بیسکام هستش چون مقاله بالایی با کدویژن هستش

rooboojoojoo
23-05-2010, 00:30
چرا نمیشه فایلو دانلود کرد؟؟؟؟؟؟
میشه فایلو به ایمیلم بزنید؟لازمش دارم:0013:
rooboojoojoo@yahoo.com

masoudbakhshi
16-02-2011, 17:26
آقا فایلش کو عزیز!!!!

M3R
16-02-2011, 22:30
سلام.

فهرست مطالب:
موتورهاي DC
کنترل جهت موتور DC
کنترل موتورهاي DC با استفاده از ترانزسيتور
بررسي IC هاي درايو موتور DC
درايور L298
درايور L293
کنترل سرعت در موتورهاي DC
توليد پالس PWM از طريق ميكروكنترلر
توليد PWM از طريق تايمر صفر
مثال1
توليد PWM بدون استفاده از تايمر.
مثال2
مثال3
موتورهاي پله اي
زاويه پله
پله در ثانيه و RPM
راه اندازه موتور به صورت نيم پله
مدارهاي درايور موتور پله اي
راه اندازي موتور پله اي با استفاده از ترانزسيتور و MOSFET
آي سي هاي درايور موتور پله اي
درايور ULN2003 و 2002 ULN
مثال
پسورد فایل زیپ: You can see links before reply

masoudbakhshi
17-02-2011, 11:18
واقعا ممنون دوست عزیز.:0013:
یه زحمتی برای دوستان دارم ، اگه مطالبی در مورد راه اندازی موتور های پله ای 2 قطبی دارن (توسط l297 و l298 ، نحوه کنترل برام مهمه،تو فایل بالا که دوستمون زحمت کشیدن به این راه اندازی اشاره نشده ) به این ایمیل ارسال کنن ممنون میشم.خیلی واجبه:(
masoudbakhshi@ymail.com

morteza_rk
17-02-2011, 12:57
سلام دوست عزیز ، به وبسایت ما خوش اومدی. شرمنده ام که اینو میگم ولی : اینجا هیچ مطلبی برای هیچکس ایمیل نمیشه. همونطوری که دوست خوبمون جناب m3r زحمت کشیدن ، بقیه هم مطالب خودشونو اینجا می ذارن نه اینکه برای فرد خاصی ایمیلش کنن! هدف از ایجاد این محیط یادگیری همه ی دوستان هست نه فقط عده ی خاصی.

انشالله با مراجعه به همین تاپیک به نتیجه برسید.

masoudbakhshi
17-02-2011, 17:10
تازه وارد این سایت شدم قوانین دستم نبود:wink: باز شرمنده
تو فایل بالا یه مدار برای l297 و l298 بود که به نحوه راه اندازی اشاره نشده بود ، این مطلبی که الان پایین می نویسم رو یکی از دوستان لطف کردن من هم جواب گرفتم و عینا براتون می نویسم.سپاس:0013:

""این ای سی برای کنترل استپر موتور بهترین گزینه است چون راحت میشه با بالا بردن فرکانس کلاک روی پایه کلاک سرعت کم زیاد کرد با یک و صفر کردن پایه cw/ccw جهت چرخش تعریف کرد با یک صفر کردن half/full میزان دقت چرخش رو از 45 درجه به 90 تغییر داد با صفر یک پایه rs به حالت 0 درجه برگشت
دلیل استفاده از l298 این که این ای سی جریان بالایی تحمل نم تونه بکنه به این دلیل از l298 استفاده می کنن
این ای سی برای کنترل استپر موتور بهترین گزینه است چمن راحت میشه با بلا بردن فرکانس کلاک روی پایه کلاک سرعت کم زیاد کرد با یک و صفر کردن پایه cw/ccw جهت چرخش تعریف کرد با یک صفر کردن half/full میزان دقت چرخش رو از 45 درجه به 90 تغییر داد با صفر یک پایه rs به حالت 0 درجه برگشت
دلیل استفاده از l298 این که این ای سی جریان بالایی تحمل بتونه بکنه به این دلیل از l298 استفاده می کنن""

morteza-mk
16-09-2011, 19:04
sdfghdfgn

bashirpour
23-11-2011, 00:08
سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان
من یه موتور DC 3کیلو وات رو میخوام کنترلش کنم، میخوام بدونم با تراشه ی خاصی میتونم این کار رو بکنم؟
دوستان به من دو پیشنهاد استفاده از ترانزیستورهای fet و استفاده از درایور رو دادن و گفتن که استفاده از ترانزیستور مدار های خاص خودش رو داره (من میخوام کنترل حلقه بسته با میکرو و انکدر داشته باشم و با pwm موتور رو کنترل کنم) که هر چی پرسیدم کسی رو پیدا نکردم که بلد باشه. یه مدار هم تو یه کتابی پیدا کردم که اونم شماره ای از ترانزیستور نداده بود و به استفاده از ترانزیستور مطمئن نیستم. حتی الامکان نمیخوام از درایور استفاده کنم
چی کار باید بکنم ؟
ممنون میشم اگه کسی بتونه کمکم کنه

agahi.h
30-08-2012, 20:40
سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان
ما داریم از درایورهای شرکت .....
توسط مدیریت ویرایش شد!
دوستان به قوانین احترام بگذارید !
اینجا جای تبلیغات نیست
agape

nima_elc
30-08-2012, 20:49
میگم خوبیش اینه شما استفاده کننده ای ..اگه فروشنده این برد ها بودید چندتا تاپیک و پست تکراری میزاشتید:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

mzarkoob
30-08-2012, 23:02
سلام
زدن این تایپیک ها به این شکل تکراری و تبلیغی خلاف قوانین انجمنه

meb.exe
26-12-2012, 23:39
تازه وارد این سایت شدم قوانین دستم نبود:wink: باز شرمنده
تو فایل بالا یه مدار برای l297 و l298 بود که به نحوه راه اندازی اشاره نشده بود ، این مطلبی که الان پایین می نویسم رو یکی از دوستان لطف کردن من هم جواب گرفتم و عینا براتون می نویسم.سپاس:0013:

""این ای سی برای کنترل استپر موتور بهترین گزینه است چون راحت میشه با بالا بردن فرکانس کلاک روی پایه کلاک سرعت کم زیاد کرد با یک و صفر کردن پایه cw/ccw جهت چرخش تعریف کرد با یک صفر کردن half/full میزان دقت چرخش رو از 45 درجه به 90 تغییر داد با صفر یک پایه rs به حالت 0 درجه برگشت
دلیل استفاده از l298 این که این ای سی جریان بالایی تحمل نم تونه بکنه به این دلیل از l298 استفاده می کنن
این ای سی برای کنترل استپر موتور بهترین گزینه است چمن راحت میشه با بلا بردن فرکانس کلاک روی پایه کلاک سرعت کم زیاد کرد با یک و صفر کردن پایه cw/ccw جهت چرخش تعریف کرد با یک صفر کردن half/full میزان دقت چرخش رو از 45 درجه به 90 تغییر داد با صفر یک پایه rs به حالت 0 درجه برگشت
دلیل استفاده از l298 این که این ای سی جریان بالایی تحمل بتونه بکنه به این دلیل از l298 استفاده می کنن""
سلام.....
اون وقت این پایه cw/cww....و کلاک این ic کجاشه؟؟؟ رو دیتا شیتش که نی............؟؟