PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مدار Satellite Finder

Hesam1984
18-12-2007, 22:45
سلام
یکی از دوستان من که رشته مخابرات است ، برای پروژه اش که در فرکانس بسیار بالا است یک فایندر پیشنهاد کرده است . من هیچ نقشه ای از این دستگاه پیدا نکردم . آیا کسی نقشه ای در این زمینه دارد که بشود از آن ایده ای گرفت ؟ یا اصلا از روش ساخت ؟

البته یک نقشه در سایت آقای خزاما موجود بود اما آن مد نظر ما نیست . یکی بهترش . :wink:

saeed_niknami
19-12-2007, 15:03
با سلام
شما پس چه نوع مدار ست فایندر می خواهین

Hesam1984
19-12-2007, 16:58
اگر نقشه ای به غیر از آن دیده اید معرفی کنید . همین . سوال من هم همین بود . اگر نه که هیچی .

saeed_niknami
20-12-2007, 21:22
You can see links before reply

فقط مشترك گرامي هستش :wink: با فيلترشكن ميتوني صحفه رو باز كني :wink:

Hesam1984
21-12-2007, 17:35
خيلي ممنون .

اين كه خوبه . سايت ديتا شيت ها كه ازش استفاده مي كردم هم فيلتر شده بود .

Hesam1984
16-03-2008, 18:10
You can see links before reply

فقط مشترك گرامي هستش :wink: با فيلترشكن ميتوني صحفه رو باز كني :wink:

اين مدار جواب نداد .!

saeed_niknami
18-03-2008, 12:54
با سلام
دوست عزيز اين مدار كار مي كنه من دسته دوستم ديدم و با هاش كار كردم
مي توني به جاي آپ امپ از ال ام 324 اس ام دي استفاده كني و اين سلف هاش خيلي مهمه
كوچكترين اشتباه كني مي زنه قسمت پاورينگ تيونر ريسيور رو مي سوزونه

Hesam1984
18-03-2008, 14:10
من همون خود آي سي رو گير آوردم و گذاشتم . صبر كن يك عكس ازش بگذارم اونوقت خودت هم تعجب مي كني كه به اين تميزي و با رعايت قواعد كارش چرا كار نمي كنه . اصلا عقربه واكنش نشون نمي ده . به عقربه ولتاژ نمي رسه كه حركت كنه .

saeed_niknami
18-03-2008, 17:11
با سلام حسام جان
اگه ديود هايي كه خود مدار گفته عيناْ وصل كرده باشي
اين كار ها رو بكن

به پايه 3 اپ امپ يه ولتاژ كوچكي بده وضعيت رو بررسي كن اگه عقربه حركت كرد بيا اي ور مدار
اپ امپ به عنوان مقايسه كننده و تقويت كننده نا معكوس استفاده شده است و ضمنا مي توني براي صحت مدار ابتدا بدون وصل به ال ان بي با يه باتري چك كني بعد از اتمام وصل كني به ال ان بي بعد اگه درست نشد ولتاژ هاي مدار رو در نقاط مختلف چك كن و آخر سري اگه نتونستي با ز بگو كمك كنم

نقل قول : توجه كن اينجا قسمت اصلي مدار اي سي نيست ديود ها و سلف ها هستند

The key parts are the two detector diodes, the type used is a low barrier Schottky diode capable up to 3 GHz. Type HP2800 can be used too.

Some sources mention that other types like the AA119 can be used, but I have not tested this. Don’t use ordinary silicon diodes (like the 1N4148) because these won’t detect signals of up to 2200 MHz.

Hesam1984
18-03-2008, 20:35
سلام
خيلي ممنون .
خوب آره . من به پايه 3 سيگنال دادم (ولتاژكم) . هيچي نشد و هيچ ولتازي روي خروجي نيومد .
همه نكات ديودها و سيم پيچ ها را رعايت كردم . ديودهايي كه من استفاده كردم من شماره اشون 1N5711 هست كه اگر كتاب ECA (همون دو تا كتاب زرد معروف براي معدل يابي و مشخصات) را داري مي توني خودت چك كني . فركانسش بالاست و شاتكي .
من حتي براي تست به جاي ديود ها از دو تا بيس اميتر ترانزيستور 2SC3355 كه ترانزيستور معروف فركانس بالاست (تا 10 گيگا) استفاده كردم(به عنوان ديود) و باز هم فرقي نكرد . چيز ديگه به ذهنوتن مي رسه؟ .
واقعا مدار چيزي نداره كه كار نكنه . اطمينان داريد كه دوستتون همين رو ساخته ؟

saeed_niknami
19-03-2008, 12:16
با سلام
شما خودتون مي گين كه ولتاژ دادم هيچي نشد پس قسمته اپ امپ ايراد داره به قسمت اپ امپ امپ نگاه كن مي توني به جاي تي سي ال 271
از ال ام 324 استفاده كني

Hesam1984
02-04-2008, 03:23
سلام
ممنون از كمك هاتون
ولي مي دوني اين مدار يك چيزيش هست . من اپ.امپ LM358 رو قرار دادم چون LM324 چهار تا اپ.امپ داره كه يكيش لازمه و بقيه بلا استفاده مي مونن . الان عقربه تا آخر مي ره و از جاش تكون نمي خوره (خيلي كم تكون مي خوره با تغيير ولوم) .
مي شه ان مدار تقويت كننده كه استفاده مي كني قرار بدي چون من اين اپ.امپ ها رو يادم رفته . با اين كه خيلي جالبن و كاربرد دارن .
من از ديود ها اطمينان دارم . اما اونها رو براي اطمينان بيشتر با دو تا بيس اميتر ترانزيستور كه توي پست قبلي گفتم عوض كردم . اما عملكرد همونه . مدار رو روي برد دو رو زدم و زورم گرفت كه كار نكرد .