PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تبادل نظر در مورد رابط کاربری پروژه هایی که نیاز به lcd رنگی دارن

M3R
21-12-2018, 10:48
با سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز
یه مسئله ای هست که یه مدت ذهنم رو درگیر کرده اون اینکه چرا به جای استفاده از lcd 7 اینچ و بالاتر در پروژه ها از یه تبلت استفاده نمیشه؟؟
بحث lcd های کوچک که کلا به کنار چون جایگزین ارزون قیمتی ندارن اما واسه lcd های بزرگ به نظر شما بهتر نیست از یه تبلت در کنار سخت افزار استفاده کرد و این دو رو به هم متصل کرد؟
هم از لحاظ گرافیکی میشه خیلی بهتر کار کرد و هم اینکه هزینه سخت افزار پایین تر میاد و به راحتی قابلیت ارتباط با هر نوع میکروکنترلری رو داره و در آینده اگه قرار باشه دستگاه رو از لحاظ گرافیکی آپدیت کرد و نمایشگر رو بزرگتر و کوچکتر کرد خیلی راحت تر میشه اینکار رو انجام داد
خوشحال میشم نظر دوستان رو بدونمYou can see links before reply

mzarkoob
22-12-2018, 19:14
سلام
الان هزینه یک تبلت چقدر هست؟ و قیمت یک ال سی دی هفت اینچ؟
و ارتباط بین تبلت و میکرو چه باشد؟
و در کل قرار هست چه کاری انجام بشه ؟

M3R
22-12-2018, 23:04
سلام
الان هزینه یک تبلت چقدر هست؟ و قیمت یک ال سی دی هفت اینچ؟
و ارتباط بین تبلت و میکرو چه باشد؟
و در کل قرار هست چه کاری انجام بشه ؟

الان یه تبلت معمولی تو دیجیکالا از حدود 700 شروع میشه که سیمکارت خور هم هست و مطمئنا با قیمت کمتر هم تو بازار پیدا میشه
تو فروشگاه lcd 7 اینچ بدون تاچ و قاب 270 تومن هست که قطعا واسه راه اندازیش نیاز به سخت افزاری داره که فک نکنم کمتر از 250 تومن در بیاد درسته؟(تجربه ای تو این زمینه ندارم!!)
ارتباط بین تبلت و میکرو هر چیزی میتونه باشه otg,wireless,bloutooth
نمایش اطلاعات به صورت نمودار و کنترل تجهیزات
در کل نظر من این هست که اگه از یه تبلت استفاده شه میشه هم به عنوان پردازشگر اطلاعات،محلی برای ذخیره داده های حجیم، ارتباط با اینترنت،دستور صوتی،در صورت خرابی تعویض راحت و از همه مهمتر گرافیک خیلی بهتر و زیباتر و اینکه میشه به راحتی تغییر سایز داد و واسه رابط گرافیکی آپدیت داد

Doloop
23-12-2018, 10:54
الان یه تبلت معمولی تو دیجیکالا از حدود 700 شروع میشه که سیمکارت خور هم هست و مطمئنا با قیمت کمتر هم تو بازار پیدا میشه
تو فروشگاه lcd 7 اینچ بدون تاچ و قاب 270 تومن هست که قطعا واسه راه اندازیش نیاز به سخت افزاری داره که فک نکنم کمتر از 250 تومن در بیاد درسته؟(تجربه ای تو این زمینه ندارم!!)
ارتباط بین تبلت و میکرو هر چیزی میتونه باشه otg,wireless,bloutooth
نمایش اطلاعات به صورت نمودار و کنترل تجهیزات
در کل نظر من این هست که اگه از یه تبلت استفاده شه میشه هم به عنوان پردازشگر اطلاعات،محلی برای ذخیره داده های حجیم، ارتباط با اینترنت،دستور صوتی،در صورت خرابی تعویض راحت و از همه مهمتر گرافیک خیلی بهتر و زیباتر و اینکه میشه به راحتی تغییر سایز داد و واسه رابط گرافیکی آپدیت داد

سلام
اگر قصد دارید فعالیت صنعتی با تولید انبوه انجام بدید سیستم عامل اندروید اصلا امنیت نداره
اگر زمان بالا آمدن سیستم عامل براتون مهم نیست
اگر مدت زمان استفاده دستگاه خیلی طولانی نیست
اگر استحکام فیزیکی دستگاه براتون مهم نیست
اگر محیط استفاده محصول مملو از مواد شیمیایی از قبیل روغن و اسید و ... نیست
و بسیاری نکات دیگه که ممکنه تاثیر گذار باشن
اونوقت تبلت بهترین گزینه میشه

اما اگه بخواهید هر کدوم از موارد بالا رو لحاظ کنید مستلزم هزینه میباشد./
صرفا درست نیست که بگیم تبلت 700 تومنی تمامی نیاز هامون رو توی یه محصول برطرف میکنه :wink:

M3R
23-12-2018, 11:03
سلام
اگر قصد دارید فعالیت صنعتی با تولید انبوه انجام بدید سیستم عامل اندروید اصلا امنیت نداره
اگر زمان بالا آمدن سیستم عامل براتون مهم نیست
اگر مدت زمان استفاده دستگاه خیلی طولانی نیست
اگر استحکام فیزیکی دستگاه براتون مهم نیست
اگر محیط استفاده محصول مملو از مواد شیمیایی از قبیل روغن و اسید و ... نیست
و بسیاری نکات دیگه که ممکنه تاثیر گذار باشن
اونوقت تبلت بهترین گزینه میشه

اما اگه بخواهید هر کدوم از موارد بالا رو لحاظ کنید مستلزم هزینه میباشد./
صرفا درست نیست که بگیم تبلت 700 تومنی تمامی نیاز هامون رو توی یه محصول برطرف میکنه :wink:

ممنون بابت راهنمایی:0013:
من آخرین lcd گرافیکی رنگی که باهاش کار کردم n96 بود
در حال حاضر واسه راه اندازی lcd7 اینچ و بزرگتر نیاز به درایور هست درسته؟ آی سی هایی مثل ft800
با سری f1 بدون درایور هم میشه این lcd ها رو راه انداخت. طوری که جهت اجرا زیاد تاخیر نداشته باشه؟

Doloop
23-12-2018, 11:24
ممنون بابت راهنمایی:0013:
من آخرین lcd گرافیکی رنگی که باهاش کار کردم n96 بود
در حال حاضر واسه راه اندازی lcd7 اینچ و بزرگتر نیاز به درایور هست درسته؟ آی سی هایی مثل ft800
با سری f1 بدون درایور هم میشه این lcd ها رو راه انداخت. طوری که جهت اجرا زیاد تاخیر نداشته باشه؟

بله نیاز به درایور میباشد مانند ssd1963 و ...
در مورد f1 با درایور داخلی باید سرچ کنید دقیقا اطلاع ندارد کدوم سریش درایور داخلی داره

بنظر من در اغلب موارد نه همیشه برای کارهای صنعتی گرافیک بالا نیاز نیست
هر چی اندازه نمایشگر بزرگتر باشه سرعت رفرش صفحه میاد پائین حتی اگه از درایور استفاده کنی
ما الان یه محصولی داریم از درایور ssd1963 و السیدی 4 اینچ با کنترلر f765 استفاده میکنیم رفرش صفحه با چشم قابل تشخیصه

پس اگه انیمیشن نمیخاید نمایش بدید روی این قضیه زیاد حساسیت نشون ندید :0013:

mzarkoob
23-12-2018, 12:08
شاید از میکروهایی مثل 1788 یا 429 استفاده کنید که نیاز به درایور نداشته باشید بهتر باشه. هم از لحاظ سرعت هم از لحاظ قیمت.
خود f7 داریور داخلی مگه نداره که با درایور ssd دارید ال سی دی را درایور می کنید!؟

Doloop
30-12-2018, 01:05
شاید از میکروهایی مثل 1788 یا 429 استفاده کنید که نیاز به درایور نداشته باشید بهتر باشه. هم از لحاظ سرعت هم از لحاظ قیمت.
خود f7 داریور داخلی مگه نداره که با درایور ssd دارید ال سی دی را درایور می کنید!؟

شما درست میفرمائید استفاده از درایور داخلی میکرو از لحاظ قیمت بهتر و طراحی سبک تر هست اما مهمترین دلیل ما میزان رم بود!!
بخش اعظمی از رم میکرو درگیر هست و همین باعث شد از درایور خارجی استفاده کنیم./

mzarkoob
30-12-2018, 10:09
بخش اعظمی از رم اشغال بود!؟
نه بابا اشتباه می کنید.
برای مثال ال سی دی 1024 در 600 به اندازه 1024*600*2 از رم فضا میگیره و شما حدود 7-8 مگ دیگه جا دارید.

M3R
30-12-2018, 10:45
سلام
دوستان لطفا میشه راهنمایی کنید واسه برد ss1963 فروشگاه ( درایور برد TFT های رنگی 40 پین و 50 پین(با SSD1963) (You can see links before reply) ) از چه lcd هایی میتونم استفاده کنم؟
مثلا lcd n96 هم به این برد متصل میشه؟؟
بیشتر هدفم شروع کار گرافیکی هست و پروژه خاصی مد نظر ندارم

mzarkoob
30-12-2018, 19:20
مهندس اینجا که خودش نوشته:

ساپورت 4.3,5.0,5.6,7.0,8.0,9.0,10.1 اینچ
از چه میکرویی دارید استفاده می کنید؟

M3R
30-12-2018, 19:36
مهندس اینجا که خودش نوشته:

ساپورت 4.3,5.0,5.6,7.0,8.0,9.0,10.1 اینچ
از چه میکرویی دارید استفاده می کنید؟

آره اینو دیدم، اما مثلا هر 4.3 اینچی رو که 40 یا 50 پین باشه میتونم وصل کنم؟
از سری f103 دارم استفاده میکنم و با stemwin ال سی دی n96 رو راه اندازی کردم اما وقتی مثلا نمایش ماوس رو فعال میکردم کل صفحه به هم میریخت و زیاد هم تاخیر داشت
به خاطر همین به فکر استفاده از درایور افتادم
بردهای دیسکاوری سری f4 هم که قیمت بالایی داره و اگه بخوام خودم برد بزنم بیشتر از این برد درایور پام میشینه

Doloop
30-12-2018, 22:35
بخش اعظمی از رم اشغال بود!؟
نه بابا اشتباه می کنید.
برای مثال ال سی دی 1024 در 600 به اندازه 1024*600*2 از رم فضا میگیره و شما حدود 7-8 مگ دیگه جا دارید.

اشغال نه "
بخش اعظمی از رم میکرو درگیر عملیات های دیگه ای هست":0013:
ما فقط با السیدی ارتباط نداریم قسمت های مختلفی اعم ازMicroSD, CAN سریال RTC و PWM و تایمر واچداگ و تعدادی IO و ... استفاده شدند که تقریبا میکرو درگیر هست
طراحی قبلیمون کلا یدونه میکرو 407 بوده که باید از سریال و CAN و همینطور SD آرایه هایی با طول زیاد رو دریافت و مدیریت کنه من باب همین ما نیاز به حداکثر رم داشتیم
اما تو طراحی جدیدمون 765 داریم و تقریبا میشه گفت میتونستیم درایور السیدی رو حذف کنیم اما چون لازم بود کلا طراحی بورد رو تغیر بدیم و این خودش یعنی کلی دوباره کاری (از جهت تست عملکرد سخت افزار جدید)به همین بدلیل همچنان از همون شیوه قبل استفاده میکنیم که خداروشکر خوب داره جواب میده و چون نیازی به گرافیک بالا نداریم فعلا همین مارا بس است:wink:
اینو به یجایی برسونیم بفکر طراحی های جدید خواهیم بود :0013: