PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل شبیه سازی وقفه تایمر در نرم افزار keil u4

behrouoz
17-07-2018, 17:04
با سلام.
دوستان من یه کد نوشتم که وقفه ی تایمر صفر رو فعال میکنه و هدف اینه که یه کلاک با فرکانس 50hz رو روی پورت [7]p0 (این پورت رو به صورت gpio تنظیم کردم) ایجاد کنه تمام دستورات لازم برای پیکربندی تایمر و فعال سازی وقفه و isr وقفه تایمر رو کاملا درست نوشتم ولی نمی دونم چرا در نرم افزار کیل اجرا نمیشه فک کنم وقفه باید یه تنظیمات خاص نرم افزاری داشته باشه کسی میتونه کمک کنه تا این مشکل رو حل کنم؟؟
در ضمن من تو یه کد دیگه در رابطه با gpio هنگامی که وقفه های مربوط به gpio رو هم فعال میکردم باز با همین مشکل مواجه بودم و نمیتونستم وقفه های gpio رو شبیه سازی کنم البته هنوزم نتونستم فعالش کنم.
بی نهایت ممنون میشم اگه کسی کمک کنه تا این مشکل رو حل کنم.

mzarkoob
18-07-2018, 10:33
سلام
خب یک تنظیمی را انجام ندادید که نمی تونید تاگل شدن پایه را در سیمولاتور ببینید. حالا یا در سیمولاتور درست پایه مورد نظر را تنظیم نکردید یا در برنامه تنظیمی را اعمال نکردید.
باید دید برنامه تان چه بوده
البته در فیلم آموزش مقدماتی lpc1768 این موضوع در قسمت تایمر انجام شده است. شما به صورت سخت افزاری هم می توانید یک پایه را در تایمر تاگل کنید حتما نیازی نیست برای تاگل کردن در زیروال وقفه به صرت gpio این کار انجام شود.