PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : هنگ کردن emwin

morteza_j
15-03-2018, 22:09
سلام دوستان
من یه برد زدم با lpc1788 و lcd 7 اینچ با رم k4s561632H یه مشکلی داره اونم اینه که مثال داخل cd emwin رو میریزم رو ای سی بعد از یکم کار کردن (چند ثانیه) میکرو هنگ میکنه چند تا برنامه دیگه هم که خودم قبلا نوشته بودم رو هم میریزم رو برد بازم همین مشکل رو داره البته با سیستم rtx کار میکنه برنامه ها.
قبلا (یک سال پیش)یه برد دیگه زده بودم خیلی خوب کار میکرد اما این برد جدید با کمی تغییر در طراحی این مشکل رو داره نمیدونم مشکل از ای سی رم هستش یا چیز دیگه یا نکته رو توی PCB رعایت نکردم.
کسی تا حالا یه این مشکل نخورده؟

mzarkoob
16-03-2018, 02:38
با سمپل های جداگانه قسمتهای مختلف برد را تست کنید.

morteza_j
16-03-2018, 11:33
ممنون. سمپل ی هست که بتونم رم خارجی رو تست کنم k561632h.

morteza_j
19-03-2018, 20:49
هر برنامه دیگه یی رو از emwin میریزم روی میکرو بازم همین اتفاق می افته و ]بعد از چند ثانیه هنگ میکنه
فقط یه سوال ایا طول خطوط مسی برای خطوط ادرس و دیتا رم خارجی باید برابر باشن یا تاثیری نداره (منظورم length tuning در pcb) من خیلی رعایت نکردم طول خطوط دیتا بین 80mm تا 140mm میلیمتره و برای ادرس باس بین 50mm تا 80mm

loveMCU
20-06-2018, 14:12
در نوشتن برنامه با emwin خیلی باید دقت کرد و حتما از RTOS استفاده کنید (حالا ورژن 1 یا 2 )بارها برای من پیش اومده که فک کردم تغییر خاصی نسبت به پروژه قبلی ندادم و مشکل هنگ شدن داشتم اگر صد در صد مطمئن هستین تغییری ندارین، lpc1788 رجیستری جهت تست وضعیت RAM خارجی داره میتونید اونم یه بررسی کنید ، اگر هم از RTOS استفاده میکنید از مناسب بودن میزان Stack تخصیص داده شده مطمئن بشید