PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تبدیل ولتاژ12 ولت فندکی خودرو به به 5 ولت با جریان a4 تا 5a

mst_1361
19-02-2018, 15:48
با سلام

می خاستم جارو شارژی که باطری هاش زود خالی می کنه مستقیم به فندکی ماشین وصل کنم.

نیاز که ولتاژ بین 3.6 تا 5 ولت بیارم پایین . جریان حدود 4 تا 5 آمپر داشته باشیم .

با مبدل شارژر فندکی usb حدود 2 آمپر جریان داره جارو شارژی با دور خیلی پایین روشن میشه ونیاز به جریان بالاتر داره.

دو تا سوال دارم :
1---اگه جارو شارزی که روش زده 3.6 ولت به 12 ولت وصل کنم می سوزه؟( به usb با ولتاژ 5 ولت وصل کردم نسوخت)

2-- می خاستم با کمترین هزینه ولتاژ 12 ولت فندکی ماشین به ولتاژ بین 3.6 تا 5 ولت بیارم پایین . جریان حدود 4 تا 5 آمپر داشته باشیم .

ممنون میشم راهنمایی کنید

ksra
14-05-2018, 19:24
با سلام

می خاستم جارو شارژی که باطری هاش زود خالی می کنه مستقیم به فندکی ماشین وصل کنم.

نیاز که ولتاژ بین 3.6 تا 5 ولت بیارم پایین . جریان حدود 4 تا 5 آمپر داشته باشیم .

با مبدل شارژر فندکی usb حدود 2 آمپر جریان داره جارو شارژی با دور خیلی پایین روشن میشه ونیاز به جریان بالاتر داره.

دو تا سوال دارم :
1---اگه جارو شارزی که روش زده 3.6 ولت به 12 ولت وصل کنم می سوزه؟( به usb با ولتاژ 5 ولت وصل کردم نسوخت)

2-- می خاستم با کمترین هزینه ولتاژ 12 ولت فندکی ماشین به ولتاژ بین 3.6 تا 5 ولت بیارم پایین . جریان حدود 4 تا 5 آمپر داشته باشیم .

ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام
دوست عزیز میتونید با رگولاتور 7805 و یک خازن 16 ولت 470 میکرو فاراد یک منبع تغذیه درست کنید.
فقط نکته ی مهمی که داره باید 7805 رو به یک هدسینگ مناسب وصل کنید
اگر میخواید با رگولاتور درست کنید من درخدمتتونم

Rezapoor
11-06-2018, 00:59
عزیز با این رگولاتور میتونی حداکثر یک امپر بدست بیاری. میتونی با یک دیود زینر ۵ولت و یک مقاومت حدود ۵۶ اهم ۲وات و یک ترانزیستور قدرت مثل 3055 که قابلمه ای هست ویا bd242 برای مثبت ویا اینکه bd243 برای منفی اون ولتاژ و جریانو بدست بیاری .

مهرداد طهراني
25-04-2019, 22:06
عزیز با این رگولاتور میتونی حداکثر یک امپر بدست بیاری. میتونی با یک دیود زینر ۵ولت و یک مقاومت حدود ۵۶ اهم ۲وات و یک ترانزیستور قدرت مثل 3055 که قابلمه ای هست ویا bd242 برای مثبت ویا اینکه bd243 برای منفی اون ولتاژ و جریانو بدست بیاری .عزيز جان خسته نباشي من هم يک جارو شارژي دارم ميخواستم به فندکي تبديل کنم.آيا ميتونيد من را راهنمايي کنيد .يا زحمت رو خودتون بکشيد ممنون.

- - - Updated - - -

سلام
دوست عزیز میتونید با رگولاتور 7805 و یک خازن 16 ولت 470 میکرو فاراد یک منبع تغذیه درست کنید.
فقط نکته ی مهمی که داره باید 7805 رو به یک هدسینگ مناسب وصل کنید
اگر میخواید با رگولاتور درست کنید من درخدمتتونم
سلام من هم جارو شارژي دارم و باتريش خرابه ميخواستم فندکي کنم ميتونيد به منم کمک کنيد يا خودتون برام درستش کنيد که با فندکي کار کنه؟