PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در پاک کردن نند فلش easyarm imx283a

ced
15-07-2017, 17:20
سلام به همه دوستان

من بتازگی یه بورد ایزی آرم گرفتم کهه روش لینوکس نصبه. می خواستم که ویندوز ce روش نصب کنم که موفق نشدم. نمیدونم چرا؟؟؟؟؟
cry::

از روی سی دی آموزشی کویر بارها و بارها مو به مو همه کارهایی که برای آماده کردن nand flash گفته بود. انجام دادم. منظورم قسمت آماده سازی و یا در واقع اک کردن نند فلش برای قدم بعدی که نصبب ویندوز باشه س.

متاسفانه بعد اینکه کارت فلش میذارم. هیچ اتفاقی نمی افته. جامپرها رو هم طبق دستورالعمل درست میذارم. نمیدونم مشکل چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یه چند تا سوال جنبی هم دارم. اولا قرار نیست وقتی شما ایمیج مثلا همون erase ... sb رو میریزید، حداقل فلش داخلش باید یه چیزی باشه و یا اینکه اگه نشون نمیدهه باید حجم ایمیججی که منتقل میشه رو بشه دید. که توی این مورد حجم ایمیجش حدود 329 مگه.
دوم اینکه چرا حجم یه برنامه بوت که بخوااد نند فلش رو پاک کنه چرا اینقدر زیاده؟؟؟؟

ممنون. و بیشتر اگه جواب بدید

dariush_ab
16-07-2017, 14:56
سلام دوست عزیز.
تا کجا طبق آموزش پیش میرید و موارد اوکی هستند.
دقت کنید وقتی کاری رو انجام میدید خروجی هم مثل مال من باشه.

ced
16-07-2017, 19:43
سلام آقای عباسی نژاد، ممنون که جواب دادید. از روی فیلم آموزشی شما، بخش دوم ، که فرمت کردن نند فلش هستش رو تا دقیقه 10:15 یعنی تا اونجا که کارت رم میکرو رو توی بورد میذارید مو به مو انجام دادم. ولی بعدش بورد به من هیچ جوابی توی سریال نمیده.
البته ایناا رو هم بگم که من در حالتی که لینوکس بوت میشه گزارش سریالش رو دارم یعنی ارتباط سریالم درسته. ضمنا با همون نرم افزاری که رم میکرو رو فرمت کردید من استفاده کردم.
فرق های موجود توی کار من با شما یکیش سایز رم میکرو اس دی، که بای من 8 گیگه، ولی شما ظاهرا 4 گیگ استفاده کردین و
دومش اینه که، نمیدونم اشکال هست یا نه، اونم اینه که تنظیمات فایل بروزر من، فایلهای مخفی رو نشون میده و بعد فرمت کردن فلش میکرو، system volume رو توی فلش میبینم
سومش هم اینه که ورژن ایزی آرم شما فکر کنم 1.04 ولی برچسب پروسسور من روش زده v1.10 که جدید تره
همینا بود ...:sa:

ضمنا یه سوال اساسی من این بورد رو برای بکار بردن توی یه سیستم خریدم. الان به شک افتادم که اصلا بدردم میخوره یا کلا یه بورد آموزشیه؟؟؟؟

یه چیزای دیگه هم بگم، حقیقتش بیکار ننشستم و رفتم روش نصب ویندوز رو هم از روی داکیومنت چینی انجام دادم. طبق اون از طریق OTG موفق شدم نند رو فرمت کنم. ولی همچنان مشکل اجرا از طریق کارت فلش رو دارم.
بعد فرمت کردن از طریق mfgtools موفق شدم لینوکس رو هم اجرا کنم.
الان هم توی پاک کردن نند فلش مشکل ندارم گرچه طبق روش شما هنوز موفق نشدم. ولی هنوز وقتی کارت فلش رو میذارم و جامپر ها رو هم برای اجرا از sd فعال می کنم انگار بورد متوقف میشه. اینم بگم که حواسم به جامپر واچداگ هست.

ممنون که جواب دادید و ممنون میشم که راهنماییم کنین.:gop:
فعلا دم دستم کابل شبکه نداشتم. احتمالا روش بوت از روی اترنت رو هم یه آزمایش می کنم. ببینم می تونم بالاخره روی این بورد ویندوز بریزم یا نه ؟؟؟؟؟ :brk:

dariush_ab
16-07-2017, 21:06
سلام آقای عباسی نژاد، ممنون که جواب دادید. از روی فیلم آموزشی شما، بخش دوم ، که فرمت کردن نند فلش هستش رو تا دقیقه 10:15 یعنی تا اونجا که کارت رم میکرو رو توی بورد میذارید مو به مو انجام دادم. ولی بعدش بورد به من هیچ جوابی توی سریال نمیده.
البته ایناا رو هم بگم که من در حالتی که لینوکس بوت میشه گزارش سریالش رو دارم یعنی ارتباط سریالم درسته. ضمنا با همون نرم افزاری که رم میکرو رو فرمت کردید من استفاده کردم.
فرق های موجود توی کار من با شما یکیش سایز رم میکرو اس دی، که بای من 8 گیگه، ولی شما ظاهرا 4 گیگ استفاده کردین و
دومش اینه که، نمیدونم اشکال هست یا نه، اونم اینه که تنظیمات فایل بروزر من، فایلهای مخفی رو نشون میده و بعد فرمت کردن فلش میکرو، system volume رو توی فلش میبینم
سومش هم اینه که ورژن ایزی آرم شما فکر کنم 1.04 ولی برچسب پروسسور من روش زده v1.10 که جدید تره

ضمنا یه سوال اساسی من این بورد رو برای بکار بردن توی یه سیستم خریدم. الان به شک افتادم که اصلا بدردم میخوره یا کلا یه بورد آموزشیه؟؟؟؟

یه چیزای دیگه هم بگم، حقیقتش بیکار ننشستم و رفتم روش نصب ویندوز رو هم از روی داکیومنت چینی انجام دادم. طبق اون از طریق OTG موفق شدم نند رو فرمت کنم. ولی همچنان مشکل اجرا از طریق کارت فلش رو دارم.
الان هم توی پاک کردن نند فلش مشکل ندارم گرچه طبق روش شما هنوز موفق نشدم. ولی هنوز وقتی کارت فلش رو میذارم و جامپر ها رو هم برای اجرا از sd فعال می کنم انگار بورد متوقف میشه. اینم بگم که حواسم به جامپر واچداگ هست.

فعلا دم دستم کابل شبکه نداشتم. احتمالا روش بوت از روی اترنت رو هم یه آزمایش می کنم. ببینم می تونم بالاخره روی این بورد ویندوز بریزم یا نه ؟؟؟؟؟ :brk:

سلام.
خواهش میکنم.
اینجوری که به نظر میاد با دقت مراحل رو انجام میدید و جای تعجب داره چرا به مشکل برخوردید چون کسی تا حالا مشکلی از این بابت نداشته.
شاید سهوا موردی از قلم میندازید.
من فرض میکنم که شما فرمت رو انجام دادید.
1- آیا نام درایور را sd_os.bat درست وارد کردید و در device manager چک کردید؟
2- آیا فرمت حافظه fat32 هست؟
3- بعد از اجرای sd_os.bat برید به disk management ویندوزتون و ببینید چه فرقی کرده. البته قبلش باید وضعیت رو دیده باشید. این بچ فایل کاری که میکنه این هستش که حافظه رو طوری فرمت میکنه و یک سری موارد روش میریزه که بوتیبل بشه.
4- برنامه sd_os.bat رو با کلیک راست و run as administrator اجرا کنید تا مطمئن بشید که دسترسی کامل به حافظه وجود دارد.
5- حتما با یک حافظه دیگه چک کنید.
این موارد رو تست کنید ببینید آیا درست میشه.
موفق باشید.

dariush_ab
16-07-2017, 21:17

یادم رفت اینها رو بگم.
ورژن برد اگر فرق داره ممکنه یک سری تفاوتها به وجود بیاد ولی بعید میدونم مشکل شما از این باشه.
برد صرفا آموزشی نیست بلکه کاملا حرفه ای و حتی صنعتی است و میتونید با خیال راحت ازش استفاده کنید. شرکت سازندش هم حرفه ای است.
نکته آخر اینکه به جامپرها هم دقت مجدد کنید. میتونه مشکل شما از اون باشه.

ced
18-07-2017, 17:48
سلام دوستان و همچنین مهندس عباسی
بالاخره مشکل رو حل کردم. :o البته هنوز نمیدونم اشکال میکرو اس دی چی بود؟؟ از روش شما نتونستم استفاده کنم. از دو روش داکیومنت چینی هم نشد. بالاخره یه روش چهارم ابداعی رفتم.
و فقط از OTG و پورت سریال استفاده کردم. و البته ایمیج ویندوز.
فرمت و eboot رو با OTG انجام دادم. از منوی بوت هم برای لود کردن از میکرو اس دی استفاده کردم.

ممنون از شما جناب عباسی که پیگیر بودید.

ced
18-07-2017, 20:32
ضمنا نند فلش این بورد ممکنه جواب کار من رو نده. می خوام ارتقائش بدم. کسی تجربه ای داره ممنون میشم درمیون بزاره. :chat: