PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Stm32مد fsmc

jonbakhsh
03-06-2017, 13:30
درود
کسی هست یکم در کورد این مد یکم توضیح بده و روش آدرس دهی به T6963 برام توضیح بده ؟؟؟
من از STM32CubeMX استفاده میکنمحالا وقتی قسمت FSMC فعال میکنم قسمت اول روی LCD Interface میزارم
قسمت دوم که LCD Register Select هست گزینه هایی داره از A16 تا A23 که نمیدونم چی هست و چه کاربردی داره
گزینه بعدی که مشخص میکنه 8بیتی درایو بشه یا 16 بیتی قبلا به صورت معمولی این LCD درایو کردم ولی سرعتش برام کم بوده باید چه تغییراتی توی برنامه بدم روش آدرس دهی به LCD به چه شکله . چون ظاهرا دیگه نمیشه دیتا به پورت فرستاد
وپایه های RS - RW - E چیکار کنم دستی کلاک بدم
. ممنون

You can see links before reply

mrm
03-06-2017, 23:41
lcd_register_select رو باید به rs وصل کنید.(یک پین رو انخاب میکنید مثلا a16 بعد وصلش کنید به پین rs)
data میشه 8 بیت
پین ne1 باید وصل بشه به cs
nwe به Wr
noe به rd

البته اگر سرعت کم بوده حتما مشکل از کد برنامه یا کلاک خیلی پایین میکرو بوده مگر اینکه احتیاج به رفرش خیلی بالایی داشته باشید

seyed saeed
11-06-2017, 13:00
یه نفر اگر زحمتی نیست این واحد fsmc رو کامل توضیح بده که چه طور خودکار کار می کنه ؟؟؟
الان به طور مثال وقتی LCD راه اندازی می کنیم یه زمان هایی داریم مقادیر رجیستر رو تغییر میدیم یه وقتی حافظه مورد استفاده نمایشگر رو
چه طور این واحد تفاوت این دو رو تشخیص میده ؟؟
ما اومدیم دو تا دیفاین نوشتیم اسمشون رو هم خودمون برای راحتی reg و ram گذاشتیم