PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمای ساخت ربات فوتبالیست

mohammad1998
19-03-2017, 11:08
با سلام خدمت همه ی اساتید.
عیدتون پیشاپیش مبارک.
من میخوام روی پروژه ربات فوتبالیست جونیور کار کنم.
طرز کار این ربات بدین صورته که دور تا دور ربات سنسور گیرنده ی مادون قرمز وجود داره تا امواج در یافتی از توپ رو تشخیص بده و خودشو به توپ برسونه. حالا برای این که میسر خودشو گم نکنه من از مازول قطب نمای gy 26 یا gy 270 استفاده می کنم. و به طور پیش فرض پس از گرفتن توپ توسط ربات مسیر خودشو همیشه به سمت north و یا south تنظیم میکنه. همچنین در این ربات قراره از دوربین برای پردازش تصویر و تشخیص دروازه و یا تشخیص ربات های دیگر استفاده کنیم. میخوام که دوربین تصاویر محیط رو دریافت کنه و اونو بده به میکرو و میکرو توسط ماژول esp اونو از طریق wifi به کامپیوتر بفرسته و در نرم افزار مطلب پردازش تصویر انجام بشه و نتیجه پردازش رو هم توسط wifi کامپیوتر به ماژول esp فرستاده بشه تا در میکرو تصمیم لازم گرفته بشه.
پس تا اینجا ربات فوتبالیست این امکانات رو داره :
1- سنسور IR گیرنه جهت تشخیص توپ
2- ماژول قطب نما GY 26 یا GY 270
3- دوربین برای دریافت تصاویر (مثل دوربین OV7670)
4- ماژول فرستنده و گیرنده ی WIFI مثل ESP8266
تا اینجای کار که امید وارم درست پیش رفته باشم ؟ :wink:

حالا این جا چند سوال پیش میاد :
1- ارتباط سنسور IR و ماژول GY 26 یا GY 270 به ترتیب از طریق GPIO و I2C با میکرو هست.
2- ارتباط ماژول WIFI هم از طریق پروتوکل R232 به صورت RX-TX هستش.
حالا سوال اینجاست که دوربین OV7670 به چه صورت به میکرو وصل میشه ؟ آیا به صورت RS232 با میکرو ارتباط برقرار میکنه ؟ اگر بله پین های RX-TX میکرو به خاطر ماژول WIFI اشغال شدن و دیگه جا برای برقراری ارتباط با دوربین رو نداره cry::
سوال دوم هم انجاست که اگر دوربین رو به میکرو وصل کردم. از چه دستوری باید در میکرو استفاده کنم تا دوربین از محیط تصویر بگیره و میکرو اون تصاویر رو توسط ماژول WIFI به کامپیوتر بفرسته ؟
بعد تصاویر دریافتی توسط WIFI کامپیوتر توسط نرم افزار مطلب قابل پردازش هست ؟ باید از دستور خاصی استفاده کنم ؟
با تشکر فراوان از همه شما.

mohammad1998
25-03-2017, 21:02
دوستان کسی نبود که کمک کنه ؟
cry::