PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [سوال] تفاوت PWM و ‌Dead Time

abbasalifix
14-03-2017, 02:20
سلام - اول از همه باید بگم نمیدونم سوالم رو جای درستی مطرح کردم یا نه برای همینم از مدیران و مسولان پوزش دارم
میخوام بدونم که تفاوت pwm و deadtime در چی هست
یه چیزای کمی راجع بهش میدونم اما کافی نیست
بعضی ها با تغییر pwm مقدار ولتاژ یه مدار سویچینگ رو تغییر میدن و بعضی ها به deadtime جریانش چیه
مگه deadtime برای حفاظت از روشن شدن همزمان سوییچ ها نیست؟

M.ABDOLLAHI
14-03-2017, 15:30
سلام
deadtime یعنی زمان مرده یعنی تو اون زمان هر دو سیگنال مثبت و معکوس pwm خاموش هستن برای اینکه یک مدت زمانی طول میکشه قطعات نمیه هادی خاموش بشن میخوان تداخل بوجود نیاد اگر با میکروهای stm32 و یا حتی lpc کار کنید بصورت سخت افزاری این امکانات را روی خودشون دارن و از این امکانات معمولا برای ساخت کنترل دور موتور سه فاز و ساخت کوره القایی استفاده میشه که معمولا 6 تا pwm دارن که سه تاش مثبت هست و سه تاش هم معکوس

abbasalifix
15-03-2017, 00:34
بازهم توضیحات میخوام

M.ABDOLLAHI
16-03-2017, 15:44
تو این عکس همه چیز مشخصه در ضمن اگر به مثالهای خود st مراجعه کنید براش مثال گذاشته که اومده شش عدد pwm را راه اندازی کرده 3 تا مثبت و سه تا معکوس deadtime را هم قشنگ میشه مشخص کرد من خودم تو یک پروژه از همین دیت تایم استفاده کردم قشنگ جواب میده
You can see links before reply