PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Imagecraft

farzad_h86
21-11-2007, 21:04
کسی میدونه چطوری میشه با Imagecraft دستورات موازی برای AVR تعریف کرد ؟
منظورم اینه که بجای اینکه دستورات خط به خط اجرا بشن ، میکرو بتونه چندتا دستور به صورت همزمان اجرا کنه . اینجوری که من شنیدم به اینکار میگن ترد تعریف کردن .
خواهش میکنم اگه کسی میدونه به من کمک کنه

kavir
23-11-2007, 10:17
سلام
من خودم اطلاعاتی در این مورد ندارم اگه خودتون اطلاعالت بیشتری دارین در اختیار همگان بذارین

saeed_niknami
23-11-2007, 15:07
با سلام
من دستورات win avr رو دارم ضمنا به اين كار مي گن multi tasking مثل ويندوز
واسه چي اين دستورات رو مي خواهين

Hesam1984
23-11-2007, 19:51
با سلام

من در محيط برنامه نويسي ويندوز برنامه چند ريسماني Thread نوشتم . شما اكثر مواقع مجبور به اين كار هستيد . خصوصا هنگام كار با I/O . در غير اين صورت برنامه اكثرا Freez خواهد شد . موضوعي كه دوست عزيز ما در بالا به عنوان Multi Tasking معرفي كردند يكم با اين فرق داره . ما اينجا يك Task بيشتر نداريم . براي تفيهم موضوع اين جوري مي نويسم .
Execute--Fetch
Execute--Fetch

این یک حالت دو ریسمانی است . وقتی شما چند ریسمانی بودن را تعریف می کنید ، کامپایلر به CPU مي فهماند كه اين دو پروسه رو به اين شكل اجرا كند . وقتي CPU دستورالعمل اول را اجرا مي كند در همان حين دستورالعمل دوم را واكشي مي كند . و به همين ترتيب تا پايان . در صورتي كه در حالت عادي CPU تا اجراي اولي تمام نشده سراغ دومي نمي رود .
اما در مورد ميكرو واقعا نمي دانم يك همچين كاري عملي باشد . اين عمل حافظه بيشتر نياز دارد . در كامپيوتر از نظر حافظه مشكل چنداني نداريم اما ميكرو حافظه اش خيلي محدود است .

saeed_niknami
28-11-2007, 20:44
با سلام
مولتي تسك اينگ يعني بشه چند پروسه و دستور رو در زمان واحد انجام داد
اما از انجايي كه سي پي يو در زمان واحد مي تونه يك دستور رو اجرا كنه نميشه
اما مراحلي داره كه بشه با سي پي يو هاي ميپس بالا اين كار رو كرد
يه مثال

يك تايمر رو راه اندازي كنيد بعد يك دستور رو اجرا كنيد وقتي كه تايمر سرريز شد آدرس دستور قبلي رو بزاريد تو پشته بعد دستور بعدي رو اجرا كنيد دستور قبلي رو متوقف كنيد دوباره وقتي تايمر سرريز شد آدرس دستور اول رو از پشته برداريد بقيه پروسه رو انجام بديد و .......

farzad_h86
01-12-2007, 16:09
سلام
اتفاقا دقیقا همین کارو کردم ولی مشکل اینجاست که در عمل اینکار خیلی پیچیدست و DEBUG کردنش واقعا سخته . ( خوده شما اگه 1 بار انجام بدین متوجه میشین )
به هر حال اینکار با ImageCraft و نصب نرم افزار Salvo روی اون که میشه باهاش thread تعریف کرد انجام پذیره ولی مشکل اینه که من چیزی از این نرم افزار سر در نیاوردم !
اگه کسی این کارو کرده لطفا به من کمک کنه

saeed_niknami
01-12-2007, 19:38
با سلام
تو اینتر نت ballero با avr multi tasking سرچ کن کتابخانشو گیر می اری

farzad_h86
06-12-2007, 14:02
گشتم ولی فقط 1 مورد پیدا کردم که اونم ماله ATMEGA128 . من با ATMEGA64 کار میکنم . اگه بخوام برای MEGA64 اصلاحش کنم باید تمام فایلاشو دست کاری کنم.

saeed_niknami
06-12-2007, 14:41
You can see links before reply
کتابخونشو دانلود کن و بعد استفاده کن

0098
07-12-2007, 14:42
باسلام

لطفا لينك دانلود {اموزش كدويژن به زبان فارسي }را اصلاح كنيد
الان چند روزهسعي ميكنم كه دانلود كنم ولي متاسفانه دانلود نميشود

باتشكر از توجه شما

kavir
07-12-2007, 16:24
سلام
من لینکش رو از خود سایت ره افروز گذاشته بودم ولی دوباره روی سرور خودمون گذاشتم برای دانلود به بخش دانلود ها برید