PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل LED چشمک زن با at91sam7x256 با نرم افزار IAR

goldstar69
11-01-2017, 17:01
سلام
من تازه کار با آرم شروع کردم . با برنامه نویسی مشکلی ندارم اما تنظیمات IAR اعصابم خورد کرده . تمام سایت های مرتبط خوندم و طبق اونها عمل کردم اما یک جای کار می لنگه . برنامه ای برای led چشمک زن نوشتم ولی بعد از پروگرام کردن توسط jlink segger درست کار نمی کنه(فایل هگز استفاده می کنم) . پایه مربوطه روشن می شه اما چشمک نمی زنه. این پروژه 4 خطی که نوشتم ضمیمه می کنم لطفا یک نگاهی بهش کنید و بگید کدوم تنظیم برنامه اشتباه یا کدوم فایل کمه یا اشتباه اضافه شده . بدجورگیر کردم

لطف همین طور توضیح بدید که آدرس شروع پروگرام کردن برای کد باینری از چه مقداری باید شروع بشه . چون طبق دیتا شیت گفته که آدرس فلش از 0x100000 شروع می شه اما وقتی که می خوام فایل هگز با نرم افزار Jflash خود segger بریزم از 0x100100 شروع می کنه .
نکته دیگه اینکه وقتی فایلی مثل board_cstartup_iar.s را به برنامه اضافه می کنیم اما کدی مرتبط با آن در برنامه main نمی نویسیم اصلا تاثیری دارد یا همین که اضافه کنیم IAR تنظیمات مورد نیاز را از آن دریافت می کند
با تشکر اگر مشکلم حل شد راه حل را درهمین پست می نویسم

mzarkoob
11-01-2017, 18:21
سلام
درسته که سوالتان با کامپایلر iar است ولی می خواستم بدونم با کیل کامپایل و روی برد ریخته اید تا الان؟

goldstar69
11-01-2017, 18:47
سلام
درسته که سوالتان با کامپایلر iar است ولی می خواستم بدونم با کیل کامپایل و روی برد ریخته اید تا الان؟
نه متاسفانه امتحان نکردم . منظور شما این است که برنامه خود segger مشکل داره؟

mzarkoob
11-01-2017, 23:56
اگه فایل هگز ایجاد شده باشه که با seger مسنقیم میتونید بریزید رو برد

goldstar69
12-01-2017, 01:12
بله فایل هگز هست و من پروگرام هم کردم درست کار نمی کنه . فایل پیوست پست هست

mzarkoob
12-01-2017, 10:23
نه متاسفانه امتحان نکردم . منظور شما این است که برنامه خود segger مشکل داره؟
شایدتنظیمات برنامه درiarردست انجام ندادیدکه تافایل هگز میریزید کارن میکنه.حالا تا دارید روش کار می کنید به صورت موازی هم یه تستی با کیل همان برنامه بکنید.کیل راه دست تره

goldstar69
15-01-2017, 02:15
با تشکر از راهنمایی شما
با کیل کار کرد اما همون برنامه با IAR کار نمی کنه . پروگرام هم با خود نرم افزار segger انجام می دهم.
هدف اصلی من یادگیری کار با IAR هست . هرکدوم از دوستان که با IAR کار کردن برنامه 4 خطی بالا رو دانلود کنن ببینن کدوم تنظیم مشکل داره . اگر بتونید تست هم کنید خیی خوبه