PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ساخت یک سیگنال فرکانس بالا

hamedtahamtan
07-01-2017, 10:42
سلام .
من برای کارم باید یه همچین شکل موجی رو طراحی کنم
You can see links before reply
خونه افقی بر حسب نانو ثانیه و خونه های عمودی بر حسب ولت هستن
توی شبیه ساز مطلب با استفاده از چند تا بریکر و یه مدار rc اون رو ساختم
اما چند تا ایراد داره . اولا این که این مدار rc توان مقاومت 0.01 اهم نزدیک به 500 وات میشه و جریان کشی خیلی بالایی میخواد.
و در ثانی این که شکل موج تو قسمت پایین روندش خیلی تیز میشه و شبیه این شکل موج اصلی که ما اینجا داریم نمیشه .

البته توی عمل من همین رو هم بتونم بسازم برای شروع خوبه اما واقعا تا حالا بیشترین فرکانسی که کار کردم 200 کیلو هرتز بوده و با همچین فرکانسی کار نکردم.
دوستان اگه میتونن یه دستی برسونن و کمک کنند. اگر راه حلی دارید . اگر آی سی دیجیتالی میشناسید که میتونه این کار رو برام انجام بده هم خیلی عالیه اما در نظر بگیرید که نرخ تبدیل توی متلب که من شبیه سازی کردم 1GSPs هست و باید با همچین نرخی تبدیل رو انجام بده .
راستی یه چیز
فرمولی که با اون این سیگنال رو میسازیم اینه
کد:
A=10^10;
B=10^8;
x=A.*t.*(exp(-B.*t));

دوستان هر کسی اطلاعی در این زمینه داره یا نکته ای که لازمه بدونم در این زمینه بهم بگید خیلی ممنونتون میشم.
من تو سایت های امریکایی یه سری آی سی و اوولوشن بردهای d2a رو پیدا کردم اما نمیدونم بکارم بیان یا نه چون من سیگنالم لحظه ایه و اگه بخوام ا همچون چیزهایی که برای ارسال سیگنال های مخابراتی استفاده میشه استفاده کنم خیلی دردسر و هزینش میره بالا