PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [سوال] راهنمایی برای شروع برنامه نویسی میکروکنترلر

alifarrokh
03-01-2017, 23:33
سلام دوستان
یه سری سوال داشتم در مورد شروع برنامه نویسی برای میکروکنترلر ها که ممنون میشم راهنماییم کنید
بنده هم اکنون برنامه نویس وب و اسمارت فون هستم و از این نظر خب توی بحث برنامه نویسی مشکلی ندارم و به همین دلیل برای شروع رباتیک ، قصد دارم ابتدا به صورت تخصصی تو بحث برنامه نویسی با میکروکنترلر های avr شروع کنم و بعدا بیشتر روی بحث الکترونیک زوم کنم.
منتها مشکلی که الان باهاش رو به رو هستم اینه که دقیقا نمیدونم از کجا باید شروع کنم!من تقریبا هیچگونه اشنایی با الکترونیک ندارم و حتی یه مدار ساده هم تا حالا نبستم و از این نظر برای بحث وارد شدن به برنامه نویسی دچار مشکل شدم.
ممنون میشم اگر تجربیاتتون رو در اختیارم بذارید تا بدونم از کجا شروع کنم و چه منابعی رو برای یادگیری استفاده کنم

M.ABDOLLAHI
04-01-2017, 01:26
سلام دوستان
یه سری سوال داشتم در مورد شروع برنامه نویسی برای میکروکنترلر ها که ممنون میشم راهنماییم کنید
بنده هم اکنون برنامه نویس وب و اسمارت فون هستم و از این نظر خب توی بحث برنامه نویسی مشکلی ندارم و به همین دلیل برای شروع رباتیک ، قصد دارم ابتدا به صورت تخصصی تو بحث برنامه نویسی با میکروکنترلر های avr شروع کنم و بعدا بیشتر روی بحث الکترونیک زوم کنم.
منتها مشکلی که الان باهاش رو به رو هستم اینه که دقیقا نمیدونم از کجا باید شروع کنم!من تقریبا هیچگونه اشنایی با الکترونیک ندارم و حتی یه مدار ساده هم تا حالا نبستم و از این نظر برای بحث وارد شدن به برنامه نویسی دچار مشکل شدم.
ممنون میشم اگر تجربیاتتون رو در اختیارم بذارید تا بدونم از کجا شروع کنم و چه منابعی رو برای یادگیری استفاده کنم

سلام دوست عزیز خیلی خوش اومدی از من میشنوی به هیچ عنوان با avrکار نکن چون هم میکرو گرونیه و هم امکاناتش خیلی ضعیفه از همون اول بیا ارم کار کن اونهم فقط stm32 از 1700 تومان داره به بالا قویترین میکرو تو دنیا همین سری stm32 فعل هم هیچ رقیبی نداره بخصوص با وجود نرمافزار کیوب ام ایکس و کتابخانه خارق العاده hal

alifarrokh
04-01-2017, 01:42
ممنون بابت راهنمایی خوبتون
همونظور که گفتم من بیشتر تو بحث وب و اسمارت فون فعالیت میکنم و الانم هدفی بلند مدتی از یادگیری avr ندارم ، منتها به دلیل یه سری دلایلی وارد یه کار تیمی شدم که نیاز شدید دارم تا حتما با avr اشنا بشم تا بتونم با تیم ادامه بدم.
از همین لحاظ ممنون میشم اگر در مورد شروع با avr توضیحی بدید.

M.ABDOLLAHI
04-01-2017, 14:43
ممنون بابت راهنمایی خوبتون
همونظور که گفتم من بیشتر تو بحث وب و اسمارت فون فعالیت میکنم و الانم هدفی بلند مدتی از یادگیری avr ندارم ، منتها به دلیل یه سری دلایلی وارد یه کار تیمی شدم که نیاز شدید دارم تا حتما با avr اشنا بشم تا بتونم با تیم ادامه بدم.
از همین لحاظ ممنون میشم اگر در مورد شروع با avr توضیحی بدید.
ولله چه عرض کنم ولیکن اگر اسرار دارید حتما با avr کار کنید حداقل اصلا با نرمافزار bascom کار نکنید و حداقل با نرم افزار کدویژن کار کنید براش تو بازار کتاب زیاد هست تو اینترنت هم میتونید پی دی اف اموزشی گیر بیارید