PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : External loader

wantedboy
23-12-2016, 17:22
با سلام و عرضه خسته نباشید به بچه های انجمن
دوستان کسی تا حالا توانسته حافظه خارجی به صورت custom مثلا W25QXXX به میکرو متصل کنه و از ویژگی Eexternal Loader میکرو هایی stm32 استفاده کند؟
من خودم انجام دادم اما با برد f7 خود شرکت st بوده و داخل نرم افزار Stlink فایل stldr. مربوط به بردتونو add میکنید و بعد میتونید از این ویژگی stm32 استفاده کنید که داخل exampel های cube با نام memory map
هست.
درست کردن فایل stldr. دلخواه برای برای برد های خودمون داخل پروژه هایی که مخصوصا با emwin درست میشه عالیه و از نظر حافظه به ما خیلی کمک میکنه و اگر هم مثلا از طریق qspi با حافظه فلش متصل شود سرعت load کردن هم بالا میرود خلاصه خیلی کاربرد دره.حالا کسی تا حالا این کارو انجام داده؟

M.ABDOLLAHI
24-12-2016, 01:46
با سلام و عرضه خسته نباشید به بچه های انجمن
دوستان کسی تا حالا توانسته حافظه خارجی به صورت custom مثلا w25qxxx به میکرو متصل کنه و از ویژگی eexternal loader میکرو هایی stm32 استفاده کند؟
من خودم انجام دادم اما با برد f7 خود شرکت st بوده و داخل نرم افزار stlink فایل stldr. مربوط به بردتونو add میکنید و بعد میتونید از این ویژگی stm32 استفاده کنید که داخل exampel های cube با نام memory map
هست.
درست کردن فایل stldr. دلخواه برای برای برد های خودمون داخل پروژه هایی که مخصوصا با emwin درست میشه عالیه و از نظر حافظه به ما خیلی کمک میکنه و اگر هم مثلا از طریق qspi با حافظه فلش متصل شود سرعت load کردن هم بالا میرود خلاصه خیلی کاربرد دره.حالا کسی تا حالا این کارو انجام داده؟
سلام خیلی ممنون از اطلاعاتت ولی ببین همون سری 7 فقط qspi داره ببین با spi معمولی نتونستی اینکار را بکنی؟بعد ببین این سری 25 با این نمونه های ارزان فرق داره باید ببینی اصلا کجا میفروشن

wantedboy
24-12-2016, 16:23
سلام خیلی ممنون از اطلاعاتت ولی ببین همون سری 7 فقط qspi داره ببین با spi معمولی نتونستی اینکار را بکنی؟بعد ببین این سری 25 با این نمونه های ارزان فرق داره باید ببینی اصلا کجا میفروشن
سلام
خوبی آقا مهدی؟
آره میدونم فقط سری f7 qspi داره.این آی سی کلا در دو مد هم spi هم qspi میشه براش دیتا فرستاد.الان بلاخره تونستم راه بندازم عالیه.حالا باید برم برای f7 هم بنویسم.

amirfard`
09-08-2021, 10:34
سلام دوست عزیز
من هم مشکل شما رو دارم میکروی من STM32F767IG هستش و حافظه نور فلشی که دارم W25Q256 هست هرچه درتوان برای ساخت STLDR بود من گذاشتم ولی جواب نگرفتم .( برد من ساخت شرکت کویر هستش)
جالب اینجاست که من همون الگریتم رو روی برد شرکت ST با میکرو STM32F769 و حافظه MX25Q512 میزارم کامل جواب می ده و مشکلی هم ندارد . اگر به نتیجه رسیدین ممنون میشم که اطلاع بدیدن.:unh: