PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : mega 64

MICROTECKNIC
21-11-2007, 16:57
به نام خدا
سلام من چند مدتی هست که روی mega64 دارم کار میکنم اما هنوز موفق به پروگرام کردن میکرو توسط رابط spi نشدم و فقط از روشjtagen موفق به program آن شدم اما دراین روش بامشکل مواجه شدم که جند پین از میکرو به نام های pe0,pe1,pe3,pa7 کنترل نمی شوند علاوه براین به برگه datasheet آن نیز مراجعه نمودم که متوجه شدم این میکرو درحالت عادی همان mega103 می باشد که حتی با غیر فعال کردن این فیوزبیت هم نتوانستم مشکلم رابرطرف نمایم لذا ازشما خواهشمندم که مرادررفع این مشکل یاری نمایید لازم به ذکر است که نتوانستم lcd گرافیکی را هم بااین میکرو راه اندازی کنم حتی در نرم افزار protues .

kavir
21-11-2007, 18:25
سلام
من خودم شخصا با اين آي سي كار نكردم ولي در سايت زير گفته چيكارش كنيد
كليك كنيد (You can see links before reply)

asghar
23-11-2007, 12:55
سلام

در اين ميكرو بايد miso به txd0 و پايه mosi را به rxd0 وصل نمود جهت پروگرم كردن با spi .

alitaroosheh
28-01-2008, 14:11
نميدونم كه تونستيد با اين ميكرو كار كنيد يا نه ولي در كل براي اطلاع عموم ميگم:
اين ميكرو و مگا 128 و 2561 و ... دو ساختار رو پشتيباني ميكنن: يكي مگا 103 و ديگري خودشون كه در حالت پيش فرض مگا 103 هستش يعني برنامه بايد در كامپايلر واسه مگا 103 نوشته بشه مگه اينكه فيوز بيت مربوطه رو فعال كنيد كه از اون به بعد به طور مثال مگا 64 بعنوان مگا 64 كار ميكنه
دوست عزيزمون در بالا درست نوشتن rxd0 و txd0 بعنوان miso mosi هستن اما وقتي كه ميخواهيد اون رو پروگرام كنيد بايد پايه 1 ميكرو رو كه اسمش pen هست رو صفر كنيد و بعد از پروگرام كردن اونو رو يك كنيد